Урок "Добір спільнокореневих слів, які належать до різних частин мови"

Про матеріал
Комбінований урок за біоадекватною методикою. Формувати в учнів уміння добирати спільнокореневі слова, які належать до різних частин мови; закріплювати вміння розрізняти різні частини мови; розвивати мовлення, збагачувати словниковий запас, мислення, увагу, пам`ять; виховувати повагу до людей різних професій, почуття дружби, колективізму, любові до рідного краю
Перегляд файлу

3 клас

Українська мова

Тема . Добір спільнокореневих слів, які належать до різних частин мови

Мета:

                - формувати в учнів уміння добирати спільнокореневі      слова, які                   належать до різних частин мови; закріплювати вміння розрізняти різні частини мови;

               - розвивати мовлення, збагачувати словниковий запас, мислення, увагу, пам`ять;

               - виховувати повагу до людей різних професій,  почуття дружби, колективізму, любові до рідного краю

Обладнання: підручник, релаксаційна музика, мультимедійний супровід уроку, сигнали, мікрофон, калина, відвар з калини

Тип уроку: комбінований за біоадекватною методикою

Хід уроку

I. Організаційний етап

1. Гармонізація простору

 - Діти, сьогодні у нас чудовий день. Ви такі гарні, усміхнені. Я сподіваюся, що наші посмішки, доброта та гарний настрій сприятимуть навчанню.

2. Утворення кола об`єднання

 - Візьміться за руки, посміхніться один одному. Я дарую вам часточку свого сердечного тепла, адже вас люблю. Обміняйтеся компліментами і побажаннями.

II. Актуалізація опорних знань

  1. Фронтальне опитування
  • Які слова належать до:
  1. дієслів?
  2.  іменників?
  3. прикметників?
  • Наведіть приклади дієслів, іменників, прикметників.
  1. Групування слів. Словникова робота

Робота над вимовою слів з таблиці «Правильно вимовляй і пиши».

Перечитайте слова ще раз та скажіть, які з них можна групувати і за якими ознаками. (Всі вони іменники. Кропива, аґрус, кульбаба, ожина, м'ята -рослини. Чоботи, черевики - взуття. Хвилина, секунда - міри часу.)

  1. Перевірка домашнього завдання

Учні зачитують утворені речення (вправа  3)

  1. Повідомлення теми мотивація навчальної діяльності

Вправа «Мікрофон»

V. Робота по темі уроку

Вивчення нового матеріалу в оптимально-функціональному стані (звучить спокійна фонова мелодія)

а). Сенсорно-моторний етап

- Діти, я вам пропоную вирушити в цікаву подорож. Сядьте зручно. Закрийте очі, розслабте шию, плечі, руки, ноги. Дихайте глибоко і спокійно. Відчуйте, як тепло огортає ваше тіло. Посміхніться. Ви дуже гарні, коли посміхаєтесь. Ми відправляємося в уявну подорож в калиновий сад.

 Скільки всього пов`язано з цією чудовою рослиною. З калиною порівнюють і вроду дитини. Пригадайте її  чарівний, буйний цвіт. Калина і має цілющі здібності. Який смачний відвар. Він лікує від багатьох недуг. Калина є і символом нашої неньки України.

Помилуйтеся цим красивим кущем. Скільки на ньому різних гілочок: і маленьких, і великих. А тримає їх могутній корінь. Так і в нашій мові. До одного слова можна дібрати спільнокореневі слова, що належать до різних частин мови. Недарма наша подорож в калиновому саду. Запамятайте, що

спільнокореневі слова належать до різних частин мови.

Але, нажаль, наша подорож підходить до кінця. Потрібно повертатися до класу. Подякуйте калині,про її інформацію , що спільнокореневі слова належать до різних частин мови. Пошліть свою любов калині, цим частинам мови. Відчуйте прилив сил до рук, ніг. Відчуйте спину та плечі. Це нові сили здоров`я наповнили вас. Посміхніться і глибоко вдихніть повітря. Відчуйте запах калини. Повернулися до класу.

б). Символьний етап

1. Бесіда

- Що уявили під час подорожі?

- Які кольори бачили?

- Який аромат ви відчули?

- Які слова калини ви запам’ятали?

2. Створення образонів

Діти малюють той образ, який вони уявили.

Вправа «Сходинки» (Учні повторюють слова)

3. Фізкультхвилинка

Офтальмологічна пауза

в). Логічний етап

1) Проблемне завдання

Прочитайте слова та скажіть, що їх об'єднує і чим вони різняться.

Сад, садовий, садити.

(Спільне — споріднені з коренем сад. Різне — належать до різних частин мови.)

  1. Каліграфічна хвилинка

Без верби і калини нема України.

Як розумієте зміст вислову?

  1. Робота в парах (картки)

Поширте речення, запишіть їх.

Підкресліть головні члени речення.

Прийшла весна.

Світить сонце.

Діти раді.

  1. Фізкультхвилинка

 

г). Лінгвістичний етап

5) Робота в малих групах (вправа2)

( підібрати спільнокореневі слова, які належать до різних частин мови)

VI. Закріплення знань

д) Моторно-кінестетичний етап

6)  Робота в зошитах ( самостійно, вправа 1)

7) Утворення спільнокореневих слів, що належать до різних частин мови. Виділення кореня (таблиці) – коментовано

Зима

Діти

Весняний

Працювати

 

е). Архівування інформації

VII. Підсумок уроку

Вправа «Мікрофон»

- Що цікавого ви дізналися на уроці?

- Що найбільше сподобалося?

- Якою інформацією поділитеся з батьками, товаришами?

- Які слова називаються спільнокореневими?

- До якої частини мови належать споріднені слова?

- Ви гарно працювали на уроці і калина хоче вас пригостити цукерками «Калинка»

VII. Інформація про домашнє завдання

Перша група – С.70 вправа 3, підготувати інформацію про калину

2 група - до 3 слів дібрати спільнокореневі слова, які належать до різних частин мови

 

 

 

 

 

doc
Додано
7 травня 2020
Переглядів
1360
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку