Клас 2 Дата_________
Тема уроку. Добирання прикметників для опису пір року.
Мета : ознайомити учнів з терміном прикметники ;учити добирати прикметники для опису пір року; розвивати мовлення, увагу, самостійність в роботі; виховувати любов до рідної мови.
Обладнання: торбинка зі стрічками,картки з прикметниками для рефлексії мікрофон.
Тип уроку: комбінований урок .
Хід уроку
1.Емоційне налаштування.
Пролунав для нас дзвінок!
Кличе вподорож урок!
Вушка,прислухайтесь!
Очки,придивляйтесь!
Ротик,посміхнись!
Ручки , підіймайтесь,
Нумо до роботи
Дружно всі взялись!
Гра "Загадкова торбинка"
- На які питання відповідають слова – назви ознак?
-Прочитайте такі слова і відгадайте,який предмет вони описують.
Діти по черзі виймають із торбинки смужки із записаними прикметниками , зачитують, називають відгадку.
Рідна,лагідна, найдорожча.(Мама.)
Запашний,білий,смачний.(Хліб.)
Блакитне,голубе,чисте.(Небо.)
Охайні,старанні,наполегливі.(Учні.)
Цікава,нова,улюблена.(Книга.)
Каліграфічна хвилинка
-Прочитайте анаграму:ИАМЗ.(Зима.)
Звуко-буквений аналіз цього слова.
2. Основна частина
Робота за підручником (с.74-75)
Виконання вправи 1.
- Діти ,а яка ваша улюблена пора року?
- Відгадайте назву цієї пори,вставте у речення та запишіть.
(Біла,засніжена,морозна,холодна,сувора,крижана,зима.)
Проведи дослідження.
- На які питання відповідають слова- біла,засніжена,морозна,холодна,сувора,крижана.
- Що вони називають-ознаку чи предмет?
- Навіщо використовують такі слова - назви ознак?(Щоб краще описати предмет.)
Перевір себе за правилом.
Прикметники називають ознаки предметів і відповідають на питання який? яка? яке?які?
Складання асоціативного куща до теми "Прикметник"
Гра «Назви слово»
Пухнаста, руда, хитра -
Висока, білокора, струнка -
Прозора, джерельна, холодна -
Зелена, молода, соковита -
Продовження роботи за підручником.
Вправа 3.Випиши прикметники. Визнач, який предмет вони описують,і запиши.
Фызкультхвилинка."Орел,слон,мавпа"
Робота в групах. Об'єднання учнів у 2 групи.
Група 1-виконує вправу5;
Група 2- виконує вправу 8;
Презентація робіт учнями.
Обговорення.
Запитання для учасників групи 1:
- Яка улюблена пора року в Родзинки?
- Доберіть слова та запишіть.
Дощик(який?),листячко(яке?).
Пальчикова гімнастика.
Запитання для учасників групи 2:
- Як називається улюблена пора року Гаджика?
- Якими словами він розповів про літо?
- Перетворіть ці слова на прикметники.
Сонце,тепло,барви,квіти,ласка.
Завдання для всіх учнів класу:
Складіть та запишіть два речення з цими словами.
Вправа 7.Побудуй звукову схему слова"Осінь"
3. Заключна частина
Вправа 9."Інтерв'ю". Поцікався в однокласників (однокласниць),яка пора року їм подобається найбільше. Чому?
Вправа 11.Гра"Хто більше?"
Дівчата Сонце(яке?). Хлопці Вітер (який?).
Рефлексія.
Опишіть наш урок, користуючись прикметниками .
Важкий,цікавий,сумний,веселий,довгий,потрібний,нудний.