Урок «Додавання і віднімання десяткових дробів»

Про матеріал
Тема уроку. «Додавання і віднімання десяткових дробів». Мета уроку. Поглиблювати, уточнювати знання та вміння додавати та віднімати десяткові дроби. Розвивати мовлення, мислення, увагу, пам'ять. Розвивати вміння орієнтуватися в способах виконання навчального завдання. Виховувати самостійність учнів, почуття патріотизму. Обладнання уроку. Таблиця-ребус, картки з дробами, таблиці. Тип уроку. Урок поглиблення, уточнення знань і удосконалення навичок.
Перегляд файлу

Тема уроку.  «Додавання і віднімання десяткових дробів».

 

Мета уроку.  Поглиблювати, уточнювати знання та вміння додавати та   

                       віднімати десяткові дроби.

                       Розвивати мовлення, мислення, увагу, пам'ять.

                       Розвивати вміння орієнтуватися в способах виконання   

                       навчального завдання.

                       Виховувати самостійність учнів, почуття патріотизму.

 

Обладнання уроку. Таблиця-ребус, картки з дробами, таблиці.

 

Тип уроку. Урок поглиблення, уточнення знань і удосконалення навичок.

Хід уроку.

І. Підготовча частина уроку.

1.1. Організаційний момент.

Зараз в  нас урок математики. Сіли рівно.

Клас готовий працювати?        – ТАК!

Додавати – віднімати?              – ТАК!

Вчасно руку піднімати?            – ТАК!

Вміло в групах працювати?     – ТАК!

Приклади і задачі розв’язати? – ТАК!

А ось моя відповідь: Добре того вчити - хто хоче вчитись.

1.2. Нервово-психічна підготовка.

     Давайте з вами відгадаємо ребус «Дроби».   

1.3. Дидактико-психологічна підготовка.

     Вірно, дроби. А які дроби ви знаєте? (звичайні і десяткові).

     Сьогодні ми будемо працювати з десятковими дробами.

      Постарайтеся, покажіть свої знання і в кінці уроку отримаєте високі оцінки.

ІІ. Основна частина (загальнокорекційна частина) уроку.

2.1.  Повідомлення теми і мети.

2.2. Актуалізація опорних знань.

2.2.1.  Робота з картками.

    Назвіть звичайні дроби і десяткові дроби.

Який дріб називається десятковим?

2.2.2.Робота з таблицею.

а) скоротити десяткові дроби.

0,200   = 0,2

3,70     =  3,7

15,800 = 15,8

б) привести десяткові дроби до спільного знаменника.

0,5               18,251

3,732           2,4

2.2.3. Робота з підручником (№804, сторінка 144)

Порівняти десяткові дроби за величиною.

Як називається держава, в якій ми живемо?

Як називається область, в якій ми живемо?

Скільки областей в Україні?

Назвіть найбільшу область: Одеська.

Яка її територія?  33,3 км2

А що таке територія? (Площа)

Площа якими мірами вимірюється?

Назвіть найменшу по території область? (Чернівецька)

Яка її територія? (8,1 км2)

Яка площа нашої Дніпропетровської області? (31,9 км2)

А яка область однакова за площею з Дніпропетровською областю? (Чернігівська – 31,9 км2)

2.3. Робота по темі. Розв’язування прикладів біля дошки.

3,25+2,13=5,38    96,3+0,08=96,38     5,256+12,9=18,156

6,73-4,31=2,42    14,1-2,8=11,3           28-7,502= 20,498

Як називаються компоненти при додаванні та відніманні?

 

 

2.4.Фізхвилинка

Я  козак і ти козак.

Я вояк і ти вояк.

Щоб в бою стояти мужньо,

Ми повинні жити дружно.

Битися – не битися.

Трохи посваритися

Потім посміятися

Друзями зостатися.

2.5. Робота з підручником.

Розв’язування задачі №806, сторінка 145.

Про що говориться в задачі?

(Про заповідники)

Скільки їх було? (Три)

Назвіть їх. (Заповідник «Розточчя», «Медобори», Карпатський державний заповідник).

Яка площа заповідників?

Яке питання до задачі? (На скільки площа Карпатського заповідника більша за площу заповідника «Розточчя»?)

Як знайти різницю в площі заповідників? (Відняти)

Які числа треба відняти?

12 706,5 га – 2 080 га = 10 626,5 га

Відповідь: на 10 626,5 га площа Карпатського заповідника більша за площу заповідника «Розточчя».

2.5.2. Розв’язування задачі №807, сторінка 145 (Самостійно)

Протяжність кордонів України: сухопутна ділянка – 5638,63 км.; морська ділянка: по Чорному морю – 1056,5 км., по Азовському морю – 249,5 км., по Керченській протоці – 49 км.

Яка загальна протяжність кордону України?

5 638, 63 км + 1 056, 50 км +249, 50 км + 49, 00 км = 6 993,63 км.

Відповідь: 6 993,63 км загальна протяжність кордону України.

Чи готові ви захищати кордони України?

ІІІ. Заключна частина уроку.

3.1. Над якою темою працювали?

Продовжіть речення:

Я навчився..,

Мені сподобалось…

3.2. Домашнє завдання:

Приклади № 789, ст. 142.

3.3. Оцінювання знань учнів.

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 6 клас, Розробки уроків
Інкл
Додано
24 березня 2019
Переглядів
589
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку