Урок "Додавання і віднімання в межах 10. Задачі. Порівняння виразів."

Про матеріал
Публікація містить розробку конспекту уроку математики у першому класі НУШ, за підручником Н.Листопад.
Перегляд файлу

Математика - 1 клас

 

Тема: Додавання і віднімання в межах 10. Задачі. Порівняння виразів.

Мета: продовжити формувати поняття «задача», учити доповнювати числові дані задачі,  формувати вміння розв’язувати прості задачі, удосконалювати обчислювальні навички, формувати вміння порівнювати числа та числа з виразом, креслити відрізки; розвивати в учнів мовлення та логічне мислення, пізнавальну активність; виховувати бажання берегти своє здоров’я.

Обладнання:презентація до уроку, картки для групової та парної роботи, опорні схеми задач, конструктор LEGO, завдання по «Rozumnyky Edugames».

Тип уроку :комбінований

Освітні галузі: математична, здоровязбережувальна.

                            Хід уроку

І. Всупна частина

1. Організація класу

Клас готовий працювати?

Додавати й віднімати?

Числа й вирази рівняти?

Вчасно руку піднімати?

2. Мотивація навчальної діяльності

-- У нас на уроці буде гість. А хто він, дізнаєтесь, відгадавши загадку.

      Він звірят усіх лікує,

      Від халепи їх рятує,

      І зайчат, і мавпенят,

      Бегемотів і тигрят,

      Вилікує він за мить

      Все, що в звірів заболить,

      Наш добрий  лікар…(Айболить).

--Айболить перевірить, чи добре ви почуваєтесь у школі, вмієте вчитися і відпочивати.

3.Усні обчислення

1) Числова галявина ( робота в групах)

-- У вас на партах  квіти, на пелюстках яких написані вирази. Розвяжіть їх, а результат запишіть у серединку квітки. На стеблі квітки є буква. І коли ми викладемо числа від найменшого результату до найбільшого, дізнаємось, що найголовніше для людини. (Відповідь: здоров’я).

2) Гра «Математичні пазли» (парна робота)

-- На парті – розрізані картинки . Складіть числа у порядку зростання  і зможете за ілюстрацією, яка у вас вийде, сказати, що потрібно для збереження здоров’я. (Відпочинок на свіжому повітрі, вживання овочів, фруктів, дотримання режиму дня).

3) Каліграфічна хвилинка. Гра «Лабіринт»

-- Порахуйте, скільки букв у слові «здоров’я» (7). Проведіть помічницю лікаря собаку Авву по лабіринту, зафарбовуючи цифру 7.

-- Напишіть цифру 7.

-- Назвіть сусідів числа, склад числа 7.

4) Фізкультхвилинка

Раз! Два! Три! Чотири! П’ять!

Час прийшов відпочивать.

Тож піднімем руки вгору,

Ніби глянемо на зорі.

А тепер всі руки в боки,

Як коники, скоки-скоки.

Десять! Дев’ять! Вісім! Сім!

Час за парти  нам усім.

ІІ. Основна частина

1. Актуалізація знань про задачу

1) Усне опитування. Повторення за схемою

-- З яких частин складається задача?

-- Що міститься в умові задачі?

-- Чи може бути задача без питання?

2) Гра «Справжня задача»

-- Якщо задача справжня, плескайте в долоні, а якщо ні – сидите тихо.

* Мавпочці  прописали 8 пігулок.

* Один айчик згриз 5 морквин, а другий – 2 морквини. Скільки всього морквин  згризли звірята ?

* Скільки птахів сиділо на гілці?

* У вулику було 10 бджілок. За медком полетіло 6 бджілок. Скільки бджілок залишилося у вулику?

3) Розв’язуванн  задач (конструктор LEGO . Шифр-колір – на дошці)

** Мишеня ліском йшло пішки,

Несло друзям  3 горішки.

Та в дорозі не втерпіло –

Непомітно 2 з них зїло.

Сіра мишка в нас питає:

  --Скільки мишеня горішків має?   (1)

** Три веселі киці

Грались у травиці.

Рижик теж до них прибіг…

Скільки кошенят усіх? (4)

** Шість веселих рогачів

В труби вигравали.

Ще два з трубами прибігли.

Скільки разом стало? (8)

** На травиці біля хати

Метушаться цуценята.

Двоє білих, наче сніг,

Троє чорних. Скільки всіх? (5)

** Ось родина  їжаків –

Мама й двоє малюків.

Скільки з мамою малих?

Порахуй скоріш усіх! (3)

** Два сіреньких кажани

Сплять в печері до весни.

Сім забралися на кручу.

Скільки вуханів летючих? (9).

4) Порівняння числа і виразів ( «Розумники»)

5) Креслення відрізка

   -- Айболить лікував вужа довжиною 3 см. Після одужання вуж став на 4 см довший. Якої довжини став вуж? Накресліть відрізок такої довжини.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія

Вправа «Мікрофон»

  • Про що дізналися на уроці?
  • Що повторили?
  • Що сподобалося на уроці?
  • Яке завдання потребувало більших зусиль?
  • Що потрібно робити, щоб зберегти здоров’я?

        Я – молодець!

        Ти – молодець!

        Ми – молодці!

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
17 січня 2020
Переглядів
1650
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку