Методична розробка уроку інформатики у 6 класі за новою програмою та підручником "Інформатика, 6 клас" (автори Н. В. Морзе, О. В. Барна, В.П. Вембер. та інші) з теми "Додавання тексту до графічних зображень та його форматування (у графічному редакторі Inkscape)" з використанням здоров'язберігаючих , інтерактивних технологій, інтерактивних онлайн-сервісів (віртуальна дошка, генератори ребусів та кросвордів)
Урок №8 Інформатика 6 клас
Методична розробка уроку інформатики у 6 класі
Додавання тексту до графічних зображень та його форматування
Підготувала вчитель інформатики Лучанської загальноосвітньої школи
І-ІІІ ступенів
Лохвицької районної ради
Полтавської області
Сухаренко Ірина Василівна
2017
Урок №8
Тема уроку: Додавання тексту до графічних зображень та його форматування.
Очікувані результати:
Знаннєва складова
Діяльнісна складова
Ціннісна складова
Мета уроку:
навчальна: формувати навички створення та опрацювання текстових об’єктів у середовищі векторного графічного редактора;
розвивальна: розвивати дослідницькі навички, інформаційну культуру, творчі здібності учнів; удосконалювати навички роботи на комп'ютері;
виховна: виховувати уважність та відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання, інтерес до вивчення інформатики.
Обладнання та наочність: ітерактивна дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: браузер, пакет офісних програм, векторний графічний редактор Inkscape.
Тип уроку : комбінований
Структура уроку:
Організаційна частина. (1 хв.).
Повторення вивченого матеріалу( 8 хв.)
Мотивація навчального процесу ( 3 хв.)
Визначення мети, теми уроку( 2 хв.)
Засвоєння знань, умінь і навиків (15 хв.)
Закріплення вивченого матеріалу.( 10 хв.)
Підведення підсумків уроку (5 хв. )
Домашнє завдання.( 1 хв.)
Хід уроку.
І. Організаційний етап
«Самоналаштування»
Покладіть руки на парту, закрийте очі та промовляйте:
Я зможу сьогодні добре працювати на уроці.
Я особистість творча.
Я бажаю однокласникам успіхів на уроці.
Вправа «Очікування»
Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
Запишіть ваші очікування від уроку на віртуальній дошці Padlet
ІІ. Актуалізація опорних знань
Вибрати інструмент Створення зірок та багатокутників на панелі інструментів |
Встановити вказівник миші у потрібне місце |
Клацнути лівою клавішею миші (вказати початкову точку малювання об’єкта) |
Перетягти вказівник миші при затиснутій лівій клавіші у кінцеву точку малювання об’єкта |
ІІІ. Формулювання теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності
Сьогодні на уроці ми будемо додавати до зображення: (Ребус)
Оголошення теми та мети уроку (запис теми уроку до зошита).
Мотивація навчання:
Інколи наші малюнки потребують ефективних надписів та текстових пояснень. На уроці ви дізнаєтеся, як це зробити засобами векторного графічного редактора Inkscape.
IV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовується проектор)
V. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Практичне завдання. Робота за комп’ютером.
У нас у школі зараз проходить тиждень толерантності. Створіть листівку-побажання своєму товаришу, використовуючи файли-заготовки з папки:
D:\6 клас\Навчання\Урок 8\ за зразком
VI. Підбиття підсумків уроку
Фронтальне опитування
Як користуватися інструментом Текст?
Як розмістити створений текст по контуру?
Як розмістити текст у фігурі (огорнути в рамку)?
Які ви знаєте варіанти оформлення текстового блоку?
VІІ. Домашнє завдання
VІІІ. Оцінювання роботи учнів
Література та використані ресурси
Віртуальна дошка Padlet https://padlet.com/a8434a/cpjwx0od0dms
Генератор ребусів http://rebus1.com/ua/
Генератор кросвордів https://childdevelop.com.ua/generator/letters/cross.html
Сухаренко І.В.