Урок "Додавання виду 38+4"

Про матеріал
Діти ознайомлюються із правилом додавання двоцифрових чисел виду 38 + 4. Закріплюють вміння розв'язувати задачі. Розвивають логічне мислення, зорову та слухову пам'ять, увагу, спостережливість, пізнавальний інтерес.
Перегляд файлу

 

Тема. Додавання виду 38 + 4.

Мета. Ознайомити із правилом додавання двоцифрових чисел виду 38 + 4.                             Закріплювати вміння розв'язувати задачі. Удосконалювати вміння розкладати двоцифрові числа на розрядні доданки. Розвивати логічне мислення, зорову та слухову пам'ять, увагу, спостережливість, пізнавальний інтерес. Виховувати інтерес до вивчення математики, працелюбність старанність.

Література: Богданович М.В, Лисенко Р.П. Математика: Підручник для 2кл.-К.:Генеза,2012. С.49

Обладнання: картки із завданнями, таблиці, підручники з математики 2 клас.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І.  Організаційний момент.

Сядьте, діти, всі рівненько,

усміхніться всі гарненько.

Настрій на урок візьмемо,

й працювати розпочнемо.

Посміхнімося ще раз,

Бо у нас найкращий клас!

  - Закрийте очі. Давайте подумки побажаємо успіхів всім людям планети, побажаємо всього найкращого. У нас незвичний день, і щоб він не минув марно, побажаємо успіхів один одному, самому собі.

ІІ. Контроль та корекція знань, умінь та навичок.

 

  1. Перевірка домашнього завдання.

- Діти, зараз ми перевіримо домашнє завдання, розгорніть свої зошити.

1) Один учень зачитує отримані результати при додаванні числа 12 (№ 284) (28, 12, 32, 45, 77, 26)

2) Другий учень зачитує відповіді на віднімання № 284.(60, 15, 70, 0,1, 18)

3) Зачитати розв’язання задачі № 493. (26+18)-37=7 (котушок чорних ниток)

- Молодці! Ви, добре справились із домашнім завданням.

2. Усний рахунок.

1) Виконання завдання № 285

14

11

17

50 +

9

5

7

4 +

2) Заповнити таблицю.

 

а

29

45

18

61

80

67

54

а+13

 

 

 

 

 

 

 

 

(42, 58, 31, 74, 93, 80, 67)

II. Опрацювання нового матеріалу.

 

1. Актуалізація опорних знань.

1) Виконати за зразком.

 62 = 60 + 2  

 48 = … + …

 91 = +

 

2) Розв’язати приклади.


6 + 8 =               4 + 7 =                    9 + 5=              

4 + 8 =               5 + 6=                      8 + 8=  

  1. Вивчення нового матеріалу.
  • Сьогодні ми повинні навчитися додавати числа з переходом через десяток не записуючи приклад в стовпчик.

Подивіться уважно на номер 286. Нам треба обчислити приклад  38 + 4.

Що, ви, помітили у цьому прикладі?

Так, у другому доданку немає десятків. Тому нам потрібно перший доданок розкласти у вигляді розрядних доданків. Хто знає як розкласти число 38? Хто був уважний на уроці, той здогадається, адже ми виконували схоже завдання. Отже, 38=30+8. Спочатку,як вам відомо, ми додаємо одиниці до одиниць.

8 + 4 = 12

Потім до 30 додамо 12, буде 42.

38   + 4   = …

                                                          30    8         

38 – це 30 + 8.

 

-Спробуємо самостійно вивести правило:

 

Додаючи двоцифрове число до одноцифрового, одиниці додають до одиниць і знайдений результат додають до десятків.

 

3. Фізкульхвилинка.

Шість веселих ластівок

Прилетіли на урок.

Перша весело літає,

Гарно крильцями махає.

Друга голову схилила,

Підняла угору крила.

Третя, швидка і завзята,

Стала голівкою кивати.

А четверта не вгаває,

Все кружляє і кружляє.

П'ята ластівка мала

Серед класу танцювала.

Шоста тихо крила склала

І на місце стала.

4. Первинне закріплення.

1) Розгляньте, №287, поясніть даний приклад на основі попереднього. (Завдання пояснює один учень).

Отже: число 67 розкладаємо на розрядні доданки 67=60+7, тоді одиниці додаємо до одиниць 7+6=13, потім 60+13=73.

2) Виконання завдання №288.

Гра "Вчитель".

- Діти, зараз ви будете вчителями і перевірити приклади, які розв'язав на уроці Буратіно.

55+8=63             86+9=95                       7+27=34

ІV. Формування умінь та навичок учня.

  1.     Виконання завдання № 290 (ланцюжком)
  •         Зараз ми будемо виконувати кругові приклади, вам потрібно по-черзі називати відповіді.

45+6=                     52+7=                    39+6=                        77-30=

59-20=                    51+20=                  71+6=                        47+5=    

2)  Розв’язання задачі № 291

На дошці робимо скорочений запис задачі.

Їхало — 20 п.

Зайшли — 6 п. і 7 п.

Стало — ? п.

Після аналізу діти самостійно розв’язують задачу двома способами.

— Назвати вираз, який є розв’язком задачі.

20 + (6 + 7)

— Назвати інший спосіб розв’язання задачі.

20 + 6 + 7.     

Записуємо відповідь: стало 33 пасажири.

 

V. Підсумок уроку.

Продовжіть фрази: «Сьогодні на уроці я дізнався…

  •             Сьогодні на уроці я навчився….
  •             Сьогодні на уроці я намагався…
  •             Найкраще мені вдалося…»
  •             Тепер я знаю ……»
  •             Тепер я вмію …..»

Оцініть свою роботу на уроці:

Ви працювали недостатньо старанно – руки вгору.

Ви працювали добре – руки до плечей.

Ви працювали чудово  – аплодувати.

 

VІ. Домашнє завдання.

  • Для мене найкращим подарунком буде правильно виконане вами домашнє завдання. Запишіть, будь ласка, домашнє завдання: с. 49 № 292, №293.

Ось закінчився урок,

І дзвенить для вас дзвінок!

Працювали добре друзі,

Відпочиньте по заслузі!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
30 січня 2019
Переглядів
4981
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку