Урок "Таблиця ділення на 5. Прості і складені задачі, які включають ділення на 5.Задачі на 2 дії, які включають збільшення або зменшення числа в кілька разів.Взаємообернені задачі"

Про матеріал
Метою даного уроку є ознайомити учнів із таблицею ділення на 5; формувати вміння розв'язувати прості і складені задачі на збільшення або зменшення числа у декілька разів; учити складати обернені задачі до даної; розвивати мислення, мовлення, пам'ять; виховувати дисциплінованість
Перегляд файлу

Тема. Таблиця ділення на 5. Прості і складені задачі, які включають ділення на 5. Задачі на 2 дії, які включають збільшення або зменшення числа в кілька разів. Взаємообернені задачі

Мета: ознайомити учнів із таблицею ділення на 5; формувати вміння розв'язувати прості і складені задачі на збільшення або зменшення числа у декілька разів; учити складати обернені задачі до даної; розвивати мислення, мовлення, пам'ять; виховувати дисциплінованість.

Обладнання:таблиця ділення на 5, наочні малюнки.

ХІД УРОКУ

  1.  Організаційний момент

Усі сідайте тихо, діти.

Домовляймось – не шуміти,

Руку гарно підіймати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати –

Щоб не було нам мороки.

Всі готові до уроку?

Тож, гаразд.

Часу не гаймо

І урок наш починаймо.

  1. Контроль, корекція і закріплення знань
    1.        Усна лічба

 1) Гра «Естафета

2 ∙ 6 =    4 ∙ 2 =    ∙ 2 = 14

14 : = 2    5 ∙  = 20    8 ∙  = 16

2 ∙ 7 =   2 ∙  8 =   3 ∙ 2 =

5 ∙ 2 =     2 = 16    ∙ 2 = 18

16 : =    5    = 30   6 ∙ =12

12 : =2   5 ∙  = 40   7 ∙ = 14

2) Знайти половину чисел 20; 14; 16; 8; 12.

3) Знайти третину чисел 15; 24; 18; 21; 9.

4) Знайти чверть числа 16; 28; 24; 32; 8.

5) Задачі у віршах.

• Мишка на зиму запаси робила,

 По 4 зернини, в комірку носила.

 В поле вона вже сходила 7 раз.

 Хто нам порахує,

 Скільки зернин в неї є про запас? (28)

• Півник на город пішов,

10 черв’ячків знайшов.

Половину проковтнув.

Скільки— навіть не збагнув.

Ви йому допоможіть:

скільки з’їв він, підкажіть. (5)

• У неділю на пустирі

Ми квітник зробили.

4 ряди гарних троянд

Тут ми посадили.

Скільки їх всього,

Якщо в кожнім ряді 5 кущів було? (20)

  1.        Розв'язування задач

1) У 4 банки розлили порівну 12 л соку. Скільки літрів соку в одній банці?

2) Бабуся випекла 14 пиріжків. Чому дорівнює одна друга частина всіх пиріжків?

3) У кошику було 6 пучків редиски, по 5 штук у кожному пучку. Скільки редисок у кошику?

4) У вазі стояло 15 гвоздик. Чому дорівнює третя частина всіх гвоздик?

  1.        Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Вставте пропущені числа.

5; 12; ; 26.

1; 2; 4; 8; .; 32.

1; 3; .; 27.

  1. Повідомлення теми і мети уроку

- Сьогодні на уроці ми будемо вивчати таблицю ділення на 5. Розв’язувати прості і складені задачі, які включають ділення на 5 та задачі на 2 дії, які включають збільшення або зменшення числа в кілька разів.

  1. Вивчення нового матеріалу
    1.        Підготовча робота

1) Мама купила 3 пучки редиски, по 5 редисок у пучку. Скільки редисок купила мама?

По 5 ред. 3 пуч.? ред.

— Про що говориться в задачі? Що означає число 5?

— Складіть обернену задачу на ділення.

По ? ред. 3 пуч. 15 ред.

2) Складання прикладів на ділення з прикладів на множення.

— З прикладу 5 ∙ 4 = 20 складіть приклад на ділення на 5.

  1.        Складання таблиці ділення на 5
  2.        Первинне закріплення

1)Виконання завдання з коментуванням.

35 : 5 + 9 =

25: 5 – 5 =

(19 +26) : 5 =

(7 + 8) : 5 =

30: 5 + 16 =

(10 + 25) : 5 =

35 : 5 10 =

25: 5 ∙ 4 =

2)25 тенісних м’ячиків розклали у 5 сіток порівну. Скільки м’ячиків у кожній сітці?

Фізкультхвилинка

«Буратіно»

Буратіно потягнувся,

Раз нагнувся, два нагнувся,

Руки в сторону розвів

Мабуть, ключик загубив.

А щоб ключик відшукати,

Треба нам навшпиньки встати.

  1. Розвиток математичних знань
    1.        Розв'язування задач

1) Скласти обернену задачу.

По ? кг 5 кош. 10 кг Обернена задача:

По 2 кг 5 кош.? кг

2) Порівняти задачі.

 • На одній полиці лежить 35 книг, а на другій — у 5 разів менше. Скільки всього книг лежить на двох полицях?

 • На одній полиці лежить 35 книг, а на другій — на 5 менше. Скільки всього книг лежить на двох полицях?

  1.        Розв’язування логічних завдань

1) Валя, Галинка, Катруся і Тетянка вчаться у 1-му, 2-му, 3-му і 4-му класах. На питання, хто в якому класі вчиться, вони відповіли так:

«Валя — в першому, а Галинка — в другому».

«Тетянка — в першому, а Валя — в третьому».

«Тетянка — в четвертому, а Катруся — в другому».

Хто в якому класі вчиться, якщо в кожній відповіді одна частина істинна, а друга — хибна?

Відповідь. Катруся вчиться в 1-му класі, Галинка — в 2-му класі, Валя — в 3-му класі, Тетянка — в 4-му класі.

2) На двох полицях стояло 25 книг. На кожну полицю поставили ще стільки книг, скільки було на іншій полиці. Скільки книг стало на двох полицях після цього?

Розв’язання. Позначимо число книг на першій полиці римською цифрою I, а на другій — II. Тоді на першу полицю поставили ще II книг, а на другу ще I книг. Всього було книг I + II, а стало (II + I). Але нам відомо, що I + II = 25. Отже, всього на двох полицях стало 25 + 25 = 50 книг.

Відповідь: 50 книг.

  1.  Підбиття підсумків. Рефлексія
  • Яку тему ми сьогодні вивчали?
  • Що робили на уроці?
  • Кому є незрозуміла табличка ділення на 5?
  1.  Домашнє завдання

      №№ 751, 752.

docx
Додано
30 січня 2019
Переглядів
1436
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку