Я досліджую світ
3 клас
Учитель Теслюк Ірина Вікторівна
Тема. Досліджуємо воду.
Мета. Закріпити знання дітей про значення води в житті людини, ознайомити учнів з водними об’єктами та колообігом води в природі. Створити макет водного циклу. Дослідити властивості води, як розчинника. .
Обладнання і матеріали
Комп’ютер, доступ до інтернету, клей, фломастери; вода, прозорі склянки, , ложка, трубочка для коктейлів, фарба, розчинна кава, пісок, цукор, сіль, роздруківки, картинки, папір А3.
Тип уроку: комбінований
Вид: урок змішанного навчання, «Перевернутий клас»
Очікувані результати:
- знає про значення води у житті людини
- називає водні об’єкти
- може створити макет водного циклу
- застосовує відповідні матеріали, засоби, обладнання, прилади
- спостерігає за об’єктами досліджень
- досліджує воду як розчинник
- розрізняє розчинні й нерозчинні у воді речовини
- робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або
самостійно
Перебіг уроку
І Ранкове коло
Формування кола
Привітання
Уже дзвінок нам дав сигнал,
Попрацювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Працювати починаймо.
Вправа 1 «Щоденні новини»
Вправа 2 «Вгадай об’єкт»
Вправа 3 «Обмін інформацією»
(Відповіді дітей)
Вправа 4 «Обери настрій»
Перед тим як розпочати урок, оберіть смайлик, який відповідає вашому настрою на початку уроку. (Додаток 2)
ІІ Мотивація
Загадки
Мене просять і чекають,
Я як покажуть – утікають. (Дощ)
В огні не горить, у воді не тоне. (Лід)
Білий, та не цукор, не має ніг, а йде. (Сніг)
Тече, тече – не витече, біжить, біжить – не вибіжить. (Ріка)
Ввечері на землю лягає,
Вночі на землі спочиває,
А вранці в небо злітає. (роса)
Що росте догори коренем? (Бурулька)
Не кінь, а біжить, не ліс, а шумить. (Струмок)
Сидить дід за подушками
І стріляє галушками. (Град )
Воно безкрає, синє,
І вітри його стережуть,
А кораблі красиві,
По водній гладі йдуть. (Море)
Джерело: https://dovidka.biz.ua/zagadki-pro-more-ukrayinskoyu-movoyu
Бесіда.
Так, діти, сьогодні ми будемо досліджувати воду. (Вдома діти вже самостійно опрацювали теоретичний матеріал, а саме: подивилися мультик про воду (https://www.youtube.com/watch?v=RmErh04ndGs Корисні підказки. Вода.), прочитали статтю в підручнику (с.54-55, 58)
ІІІ Актуалізація опорних знань
Гра з цеглинками ЛЕГО «Так чи ні?»
(ТАК – цеглинка синього кольору, НІ – червоного кольору)
ІV Руханка
(https://www.youtube.com/watch?v=VcsgjbPs_iI Baby Shark - Українська Версія)
V Закріплення вивченого
Робота в групах
Група 1
Колообіг води у природі. Наклеїти у певній послідовності картинки і підписати основні явища водного циклу. (Додаток 4)
Група 2
Поєднати зображення водного об’єкту з описом. (Додаток 5)
Група 3
Дослідити, які об’єкти розчинює вода. (Додаток 6)
В одній з груп може бути дитина з особливими освітніми потребами. В цій групі дитину супроводжує асистент вчителя.
Група 4
Діти, які з будь-якої причини не опрацювали матеріал вдома, працюють в класі ( Перегляд відео за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=RmErh04ndGs Корисні підказки. Вода. читання статті в підручнику (с.54-55, 58) Виконання роботу у роздруківці
З’єднай стакан і слово, яке вказує на властивість води. ( Додаток 7)
Доповідачі презентують свою роботу, відповідають на запитання.
VІ Фізкультхвилинка
(https://www.youtube.com/watch?v=ld__dVatHiE Булька)
VІІ Рефлексія
Поділіться враженнями від цього уроку.
Розкажіть, що вам найбільше сподобалося?
Що ви ще хочете дізнатися про воду?
Які таємниці відкрили сьогодні для себе?
Чим вас вразила сьогоднішня подорож?
Вправа «Обери настрій»
VІІІ Домашнє завдання
Опрацювати сторінки підручника 56-57, подивитися відео за посиланням (https://www.youtube.com/watch?v=LIpt_2Eijbg 3 клас. Наука. Тема: вода та її агрегатні стани. Дослід: перетворення води та https://www.youtube.com/watch?v=f0H2r50wU54 Небезпечні природні явища, пов'язані з водою)
ІХ Релаксація
Звуки водопаду в лісі (https://www.youtube.com/watch?v=lFCqKY_B9-0)
Додаток1
Річка
Додаток 2
Додаток 3
Додаток 4
випаровування, конденсація, переміщення, опади
Додаток 5
— це замкнута природна впадина на поверхні Землі, заповнена водою. |
— надмірно зволожена ділянка земної поверхні, вкрита вологолюбними рослинами, наприклад, мохом. |
— природний водний потiк, що рухається в заглибленнi, створеному його рухом |
— частина океану, яка відокремлена від нього суходолом, підвищеннями підводного рельєфу або островами. |
— багаторічне природне накопичення льоду на земній поверхні. |
Озеро Болото
Рiчка Море
Льодовик
Додаток 6
Об’єкт
|
Розчиннний |
Нерозчинний |
Сіль
|
|
|
Метал
|
|
|
Цукор
|
|
|
Кава
|
|
|
пластик
|
|
|
пісок
|
|
|
Додаток 7
має форму
безбарвна
текуча
блакитна
прозора
сипуча прозора
запашна
не має власної форми
Використані джерела:
Підручник Я досліджую світ (Воронцова, Пономаренко, Хомич, Гарбузюк) 3 клас
oogle.com/search?q=картинки+солнішко&rlz=1C1AVFC_enUA931UA931&sxsrf=ALeKk021Ub3UuPX9RSZu--ue5_T4-OwcKQ:1617107952215&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=T-TsFw0tBI-rUM%252C-L9HCa8lKLE5IM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kTygLa9ULxKp9_QtU6wMMOWh_SPyQ&sa=X&ved=2ahUKEwi-g7jIhNjvAhXNpYsKHR-YDQgQ9QF6BAg