Час: 45 хвилин
МЕТА:
I. Навчальна: Узагальнення по темі отриманих на попередніх уроках знань. Учні вносять корективи в набуті знання ,узагальнюють і систематизують,а також застосовують їх,вчаться аналізувати..
II. Розвиваюча: розвивати вміння та навички самостійної роботи над історичним матеріалом, його осмисленням, формулюванням по ньому заключень та висновків. На основі отриманих знань формується первинне розуміння взаємного зв`язку явищ політичного та соціально-економічного життя в окремих державах, в групах держав, в усьому світі.
III. Виховна: формувати у учнів негативне ставлення до війни, як до методу вирішення міжнародних спорів, показати необхідність вирішення конфліктів мирним шляхом, боротися за мир заради збереження людства.
ТИП УРОКУ: урок узагальнення та систематизації знань.
МЕТОД ПРОВЕДЕННЯ: семінар
Міжпредметні зв`язки:
Навчально-методичне забезпечення:
I. Наочність:
1) ППЗ «Новітня історія 11 клас.»- Рівне:ПП «Контур плюс»,2009.
2) Карта “І світова війна 1914/1918 рр.”
3) Карта “ІІ світова війна 1939/1945 рр.”
4) Таблиця “Політичні конфлікти”
5) Таблиця “І та ІІ світові війни”. Порівняльна характеристика
6) Фрагмент відеофільму “Третій Рейх”
ІІ. Роздатковий матеріал:
Завдання для 1,2,3 груп /див..додатки 2,3,4/
ІІІ. Література:
А) Щупак І.Я.,Морозова. Всесвітня історія.10 клас.-Запоріжжя,2010.
Б)Ладиченко Т.В.,Заболоцький Ю.І. Всесвітня історія.11 клас.-Київ,2013.
В) Полянський П.Б. Всесвітня історія ( 1914-1939). 10 кл..- К.:Генеза 2010.
Г) Гісем О.В., Даниленко В.И.Всесвітня історія. Новітній період (1918 – 1939) – К.: Ніка-Пресс,1999 .
Д) Я.М. Бердичівський “Всесвітня історія” 10 клас – Запоріжжя, 2000 .
Е) Всесвітня історія 1918-1945 рр. За ред. Я.М. Бердичівського. – Запоріжжя: Просвіта, 1996.
Ж) Всесвітня історія. Дидактичний матеріал. 1918 – 1945 рр. – К.:Козаки, 1997.
IV. Робота з поняттями:
Хід уроку:
І. Організаційний етап
Привітання з учнями і гостями. Перевірка присутніх.
ІІ. Вступне слово викладача
Епіграф:
У війні не буває переможців – тільки переможені
(А. Чемберлен)
ІІІ. Повідомлення теми, мети та плану уроку Пояснення роботи з додатковим матеріалом та схемами.
Попередня робота з учнями полягає у наступному:
А) Розподіл на малі групи.
Б) Вибір керівника та тайм-спікера у кожній групі.
В) Видача попереднього завдання (див.додаток 2,3,4)
Г) Керівник групи розподіляє загальне завдання між учнями.
Д) Завдання виконується вдома.
Е) Використовуються поняття, ідеї, перелік важливіших подій, таблиці, заповнені учнями,презентації та додаткова література.
V. Виступи учнів
Застосовуючи знання по вже вивченим темам з історії, учні повинні використати схему політичного конфлікту на прикладі Першої та Другої світових війн. Виділити загальне та особливе.
VI.Заключне слово вчителя, підведення підсумків семінару.
VII. Домашнє завдання: 1) Опрацювати стор.77 -89..Ладиченко Т.В.,Заболоцький Ю.І. Всесвітня історія.11 клас.-Київ,2013
2)Творче завдання:
- Створіть інтелект-карту«Наслідки ІІ світової війни 1939/1945 рр»
- Уявіть себе кореспондентом певної європейської газети і поясніть міжнародну обстановку в Європі напередодні І або ІІ світової війни у вигляді статті .
ДОДАТОК 1
ДОДАТОК 2
Завдання для першої групи:
Проаналізуйте події І світової війни згідно схеми:
Література для самостійної роботи:
А) Щупак І.Я.,Морозова. Всесвітня історія.10 клас.-Запоріжжя,2010.
Б)Ладиченко Т.В.,Заболоцький Ю.І. Всесвітня історія.11 клас.-Київ,2013.
В) Полянський П.Б. Всесвітня історія ( 1914-1939). 10 кл..- К.:Генеза 2010.
Г) Гісем О.В., Даниленко В.И.Всесвітня історія. Новітній період (1918 – 1939) – К.: Ніка-Пресс,1999 .
Д) Я.М. Бердичівський “Всесвітня історія” 10 клас – Запоріжжя, 2000 .
Е) Всесвітня історія. Дидактичний матеріал. 1918 – 1945 рр. – К.:Козаки, 1997.
Теми творчих робіт:
Бажаємо вам успіху!
ДОДАТОК 3
Завдання для другої групи:
Проаналізуйте події ІІ світової війни згідно схеми:
2) Учасники ІІ світової війни.
3) Масштабність ІІ світової війни.
4) Головні події ІІ світової війни.
5) Механізм вирішення.
6) Підсумки ІІ світової війни.
Література для самостійної роботи:
А) Щупак І.Я.,Морозова. Всесвітня історія.10 клас.-Запоріжжя,2010.
Б)Ладиченко Т.В.,Заболоцький Ю.І. Всесвітня історія.11 клас.-Київ,2013.
В) Полянський П.Б. Всесвітня історія ( 1914-1939). 10 кл..- К.:Генеза 2010.
Г) Гісем О.В., Даниленко В.И.Всесвітня історія. Новітній період (1918 – 1939) – К.: Ніка-Пресс,1999 .
Д) Я.М. Бердичівський “Всесвітня історія” 10 клас – Запоріжжя, 2000 .
Е) Всесвітня історія 1918-1945 рр. За ред. Я.М. Бердичівського. – Запоріжжя: Просвіта, 1996.
Ж) Всесвітня історія. Дидактичний матеріал. 1918 – 1945 рр. – К.:Козаки, 1997.
Є) Загладін Н.В. Історія успіхів та невдач – М., 1990.
Ж) Шеленберг В. Секретна служба Гітлера – Київ, 1991.
Теми творчих робіт:
Бажаємо вам успіхів!
ДОДАТОК 4
Завдання для третьої групи:
Вивчив матеріал І та ІІ світових війн, зробіть їх порівняльний аналіз; визначте загальне та особливе по плану:
Література для самостійної роботи:
А) Щупак І.Я.,Морозова. Всесвітня історія.10 клас.-Запоріжжя,2010.
Б)Ладиченко Т.В.,Заболоцький Ю.І. Всесвітня історія.11 клас.-Київ,2013.
В) Полянський П.Б. Всесвітня історія ( 1914-1939). 10 кл..- К.:Генеза 2010.
Г) Гісем О.В., Даниленко В.И.Всесвітня історія. Новітній період (1918 – 1939) – К.: Ніка-Пресс,1999 .
Д) Я.М. Бердичівський “Всесвітня історія” 10 клас – Запоріжжя, 2000 .
Е) Всесвітня історія 1918-1945 рр. За ред. Я.М. Бердичівського. – Запоріжжя: Просвіта, 1996.
Ж) Всесвітня історія. Дидактичний матеріал. 1918 – 1945 рр. – К.:Козаки, 1997.
Є) Загладін Н.В. Історія успіхів та невдач – М., 1990.
Ж) Шеленберг В. Секретна служба Гітлера – Київ, 1991.
Бажаємо вам успіхів!