План-конспект уроку. №
Для 11-го класу
Загальна тема: Футбол
Тема уроку: Елементи гри воротаря
Дата та час проведення:
Мета уроку: Прийняти навчальний норматив, заохотити до занять фізичною культурою.
Задачі: 1. Навчити елементам гри воротаря.
2. Здача навчального нормативу.
3. Повторити техніку володіння м’ячем.
4. Сприяти розвитку сили.
Інвентар та обладнання: Футбольний м’яч, секундомір.
Методи навчання: Словесний, наочний, ігровий, змагальний.
Місце проведення: Спортивний майданчик.
Хід уроку
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
|
Підготовча частина (10 хв.) |
|||
1. Шикування в шеренгу, рапорт, привітання з класом,
1.1. Підрахунок ЧСС |
1'
30" |
Перевірити стан спортивної форми учнів та стан їхнього здоров'я. Фронтальний метод. Норма 70 – 75 уд./хв. |
|
2. Повідомлення завдань уроку |
30" |
Повідомлення задачу та ціль уроку. |
|
3.Біг |
1' 30" |
Повільному темпі. В колону по одному. |
|
4.Перешикування. |
30" |
Фронтальний метод організації діяльності учнів |
|
5. Загально-розвивальні вправи на місці без предметів. |
4' |
Слідкувати за осанкою. |
|
6.Спеціально бігові вправи |
2' |
Слідкувати за вірністю виконання вправи |
|
Основна частина (30 хв.) |
|||
1. Навчити елементам гри воротаря. 1.1. Кілька гравців, розташувавшись по дузі на відстані 8-10 м від воротаря, несильно на рівні живота посилають м'ячі в його бік. Він ловить м'ячі стоячи на місці, в русі в бік і вперед, в тому числі і в стрибку. 1.2. Воротар ловить м'яч, накинутий партнером з 5-6 м вище голови. |
6'
3'
3'
|
При лові на місці руки витягуються вгору, долоні звертаються до м'яча, великі пальці майже дотичних. Спійманий м'яч м'яким рухом переноситься до грудей. |
|
2. Здача навчального нормативу.
2.1. Удари по м’ячу на точність
|
10'
1-5 влучань
|
Потрібно виконати 5 ударів по нерухомому м’ячу на точність одним із вивчених способів із відстані 16.5 м. |
|
3. Повторити техніку володіння м’ячем.
3.1. Боротьба за м'яч
3.2. Фінт «Кидок, м'яча через суперника»
3.3. Підрахунок ЧСС |
9'
5'
3'
10'' |
Займаються встають з м'ячем в 1,5 м від стійки. М'яко пославши м'яч зовнішньою частиною подема правої ноги праворуч від стійки і оббігши стійку зліва, вони підхоплюють м'яч і ведуть його вперед.
|
|
4. Сприяти розвитку сили. 4.1. Вправи з гантелями. |
5' |
Вправи на колоді. |
|
Заключна частина (5 хв.) |
|||
1. Шикування в колону по одному. 1.2. Ходьба в повільному темпі. 1.3. Перешикування в шеренгу. 1.4. Підрахунок ЧСС
1.5. Підбиття підсумків уроку |
1' 1'20" 30" 10"
1' |
По зросту. Відновлення дихання По зросту 60 – 80 уд./хв. – дихання відновилося. Аналізується техніка вправності виконання вправи.. |
|
4. Домашнє завдання 4.1Повторення теоретичного матеріалу 4.2. Ранкова гімнастика 4.3. Жонглювання м’ячем. 4.4. Зупинки м'яча. |
1'
|
Перевірка вивченого теоретичного матеріалу на наступному уроці. Дати комплекс ранкової гімнастики. |
|