План-конспект уроку. №
Для 11-го класу
Загальна тема: Футбол
Тема уроку: Командні дії в нападі.
Дата та час проведення:
Мета уроку: Навчити учнів працювати командою, заохотити до занять фізичною культурою.
Задачі: 1. Закріпити командні дії в нападі.
2. Рухлива гра.
3. Сприяти розвитку сили.
Інвентар та обладнання: Футбольний м’яч, секундомір.
Методи навчання: Словесний, наочний, ігровий, змагальний.
Місце проведення: Спортивний майданчик.
Хід уроку
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
Підготовча частина (10 хв.) |
||
1. Шикування в шеренгу, рапорт, привітання з класом,
1.1. Підрахунок ЧСС |
1'
30" |
Перевірити стан спортивної форми учнів та стан їхнього здоров'я. Фронтальний метод. Норма 70 – 75 уд./хв. |
2. Повідомлення завдань уроку |
30" |
Повідомлення задачу та ціль уроку. |
3.Біг |
1' 30" |
Повільному темпі. В колону по одному. |
4.Перешикування. |
30" |
Фронтальний метод організації діяльності учнів |
5. Загально-розвивальні вправи на місці без предметів. |
4' |
Слідкувати за осанкою. |
6.Спеціально бігові вправи |
2' |
Слідкувати за вірністю виконання вправи |
Основна частина (30 хв.) |
||
1. Закріпити командні дії в нападі. 1.1. З колони в колону.
1.2. «Стінка третьому»
|
9'
4'
5'
|
«Стінка» — комбінація, що складається з передач м'яча в один дотик між двома або декількома гравцями. Ця комбінація заплутує суперника — в цьому її головна перевага.
|
2. Рухлива гра.
2.1. Точні передачі
2.2. Естафета з шкереберть
2.3. Футбол 2.4. Підрахунок ЧСС |
16'
4'
6'
6' 10'' |
Команда, яка першою почала гру, намагається зробити якомога більше передач, намагаючись, щоб м'яч не перехопили ведучі суперників, яких може бути два-три. За кожну передачу команді нараховується 1 очко. Навпроти кожної команди укладається мат, далі 2 м від них позначається коло, куди кладеться футбольний м'яч. За сигналом перші номери спрямовуються до мату, здійснюють перекид вперед, підбігають до м'яча, беруть його в руки і повертаються кругом. Наблизившись до мату, роблять перекид з м'ячем в руках вперед у групуванні. Підбігши до лінії старту, вони передають м'яч з рук у руки другим номерам, а самі стають у кінець колони. Другі номери здійснюють перекид з м'ячем, залишають його в колі і повертаючись назад, роблять перекид без м'яча і дотиком руки передають естафету третім номерам і т. д. Гра за спрощеними правилами. 130 - 140 уд./хв. – середнє фізичне навантаження |
3. Сприяти розвитку сили. 3.1. Підтягування |
5' Хл.: 5 -12 р Дів.: 5-20 р. |
Хлопці підтягуються у висі а дівчата у висі лежачи. |
Заключна частина (5 хв.) |
||
1. Шикування в колону по одному. 1.2. Ходьба в повільному темпі. 1.3. Перешикування в шеренгу. 1.4. Підрахунок ЧСС
1.5. Підбиття підсумків уроку |
1' 1'20" 30" 10"
1' |
По зросту. Відновлення дихання По зросту 60 – 80 уд./хв. – дихання відновилося. Аналізується техніка вправності виконання вправи.. |
4. Домашнє завдання 4.1Повторення теоретичного матеріалу 4.2. Ранкова гімнастика 4.3. Жонглювання м’ячем. |
1'
|
Перевірка вивченого теоретичного матеріалу на наступному уроці. Дати комплекс ранкової гімнастики. |