План-конспект уроку. №
Для 6-го класу
Загальна тема: Гімнастика
Тема уроку: Різновиди стрибків.
Дата та час проведення:
Мета уроку: Правила техніки безпеки підчас занять гімнастикою, заохотити учнів до занять фізичною культурою.
Задачі: 1. Повторити різновиди стрибків.
2. Рухливі ігри.
3. Сприяти розвитку силових якостей.
Інвентар та обладнання: Секундомір
Методи навчання: Словесний, наочний, практичний, ігровий, змагальний.
Місце проведення: Спортивний майданчик.
Хід уроку
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
||
Підготовча частина (10 хв.) |
||||
1. Шикування в шеренгу, рапорт, привітання з класом,
1.1. Підрахунок ЧСС |
1'
30" |
Перевірити стан спортивної форми учнів та стан їхнього здоров'я. Фронтальний метод. Норма 70 – 75 уд./хв. |
||
2. Повідомлення завдань уроку |
30" |
Повідомлення задачу та ціль уроку. |
||
3.Біг |
1' 30" |
Повільному темпі. В колону по одному. |
||
4.Перешикування. |
30" |
Фронтальний метод організації діяльності учнів |
||
5. Загально-розвивальні вправи на місці без предметів. 6.Спеціально бігові вправи |
6 хв. |
Слідкувати за осанкою. Слідкувати за вірністю виконання вправи. |
||
Основна частина (30 хв.) |
||||
1. Повторити різновиди стрибків. 1.1. Переходити з упору лежачи сильним поштовхом в упор стоячи. 1.2. Стоячи біля гімнастичної стінки, здійснювати стрибки на одному місці, розводячи і зводячи ноги. 1.3. Стрибок у ширину через козла, зігнувши ноги |
10'
2 р.
2 р.
2 р.
|
З моменту торкання руками снаряда йде згинання ніг у колінах. Після поштовху учень розгинається, піднімає руки і опускає ноги. |
||
2. Рухливі ігри. 2.1. «Пройди у ворота»
2.2. «Стрибалки»
2.3. «Хто перескочить»
2.4. Підрахунок ЧСС |
17' 5'
6'
6'
10" |
Двом дітям зав'язують очі. Вони стають на відстані витягнутих рук, утворивши «Ворота». Інші гравці мають по одному проходити у ворота. Проходити у ворота треба тихо, навшпиньках, щоб вартові не почули. Якщо ті, хто стоїть на воротах, почують звук, піднімають руки, щоб затримати порушника. Перемагає той гравець, хто зумів пройти між вартовими. Діти поділяються на дві команди і шикуються у дві колони. За сигналом ведучого учасники кожної команди виконують стрибок з місця. Перший стрибає, другий стає на те місце, до якого дострибнув перший, і стрибає далі. Коли всі гравці стрибнуть, ведучий вимірює всю довжину стрибків першої та другої команд. Перемагає та команда, що стрибнула далі. У грі беруть участь по черзі декілька дітей. Перестрибнути через олівець, не згинати ніг, руки вздовж тулуба, не нахиляючи голову. 141 160 уд./хв. – середнє фізичне навантаження |
||
3. Сприяти розвитку силових якостей. 3.1. Ходьба на руках. |
3'
10 м. |
|
||
Заключна частина (5 хв.) |
||||
1. Шикування в колону по одному. 1.2. Ходьба в повільному темпі. 1.3. Перешикування в шеренгу. 1.4. Підрахунок ЧСС
1.5. Підбиття підсумків уроку |
1' 1' 30" 30"
1'
|
По зросту. Відновлення дихання По зросту 60 – 80 уд./хв. – дихання відновилося. Аналізується техніка вправності з м'ячем. |
||
4. Домашнє завдання 4.1. Ранкова гімнастика 4.2. Піднімання тулуба за 1 хв. |
1' |
Дати комплекс ранкової гімнастики |
||