Задачі уроку: ТЗ:  Правила поведінки  у спортзалі  під час занять спортивними іграми.

3. Навчити техніці виконання опорного кидка по воротах після передачі.
  4. Удосконалити техніку виконання пересування гравців по майданчику під час гри.
  5. Сприяти розвитку координації рухів, швидкості, спритності під час ігор.
  6. Сприяти формуванню учнів моральних якостей, як активність, уміння контролювати свою поведінку під час ігор.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Інвентар та обладнання: гандбольні м’ячі,  батут,  ворота, фітбол, «Драбина вдосконалення».

Підготовча частина. 15 х.

Організований вхід до залу. Шикування в шеренгу. Привітання.

Коротка розповідь про гру ГАНДБОЛ.

Повідомлення задач уроку.

Інструктаж з техніки безпеки під час уроку.

Біг з додатковим завданням:

Біг по залу -  по свистку 1-й стає ноги нарізно, 2-й пролізає під ногами 1- го, за другим сигналом  2 –й стає ноги нарізно, 1-й пролізає під ногами 2- го

Ходьба з вправами на відновлення дихання:

• Руки в гору - вдих, руки вниз – видих.

5) В.П. руки перед грудьми в замок

1 – 4 на кожен крок поворот тулуба право – вліво.

• біг в клітинку - назад з клітини м’яч поперед собою, по діагоналі біг спиною вперед;
  • «Класики» мяч в правій руці, по діагоналі ведення м’яча.

• Ведення м’яча приставним кроком лівим боком, попадаючи м’ячем в кожну клітинку, по діагоналі звичайним бігом обертаючи м’яч навколо себе.
  • Ведення м’яча приставним кроком правим боком, попадаючи м’ячем в кожну клітинку, по діагоналі прискорення.

• Руки в гору - вдих, руки вниз – видих, м’ячі покласти.

Вимірювання ЧСС за 10 сек.

Шикування

1 хв.

1хв.

30с

30 с.

30 с.

2 хв

40м.

1хв.

30 с.

2хв.

2 р

3 р.

по 2 р.

3 р.

6 р.

1 хв.

3хв30с

Вхід до спортивної зали у колоні по одному

Гандбол (від англ. hand "рука", і ball - "м'яч")- командна гра з м'ячем. Змагання проводиться майданчику (розмір - 40х20 м, ворота 3х2 метри) між двома командами 7 на 7 . Для гри використовують м'яч, розмір який має розмір 1,2,3.  Гра складається з двох таймів в залежності від віку 15 -  30 хвилин з перервою між ними 10 хвилин. Мета змагання - закинути максимально можливу кількість м'ячів у ворота супротивника, намагаючись не заступати за лінію, що обмежує 6-ти метрове простір перед воротами.

Звернути увагу на учнів із підвищеною частотою серцевих скорочень.

Слідкувати за поставою.

Дотримуватись дистанції.

Темп середній.

Темп максимальний.

Темп  середній, інтервал 2 кроки.

Розрахуватись на 1-2

Ноги як можна ширше. На коліна не падати. Пролізати до кінці, завчасно не підніматися.

Під час ходьби взяти м’ячі.

Глибоке дихання. Темп середній.

Дистанція 2 кроки.

Максимальна амплітуда.

Руки піднімати максимально, не нахилятися, утримувати поставу.

Вправу виконувати з максимальним випадом. Утримувати поставу.

В 2 колони, інтервал 1 крок. Взяти м’ячі.

Вчитель: - По «Драбині вдосконалення виконуємо вправи гандболіста»

Дистанція 2 клітинки на дробині, 2 кроки по діагоналі. Темп середній. Вертаємось повільним бігом в В.п.

Колінами торкатися м’яча. Темп середній.

П’ятками торкатися м’яча. Слідкувати за поставою.

• В.П. стійка ноги нарізно, праву вперед, права рука в замок, наступати  на ногу супернику, а свою не підставляти;
  • В.П. теж, лівою рукою торкнутися стегна суперника, а своє не підставляти.
  • В.П. теж. Перетягнути суперника на свою територію.

Ведення м’яча з різною амплітудою відскоку та опорний кидок по воротах

• Ведення м’яча на місці з різною амплітудою відскоку.
  • Ведення м’яча з кидком по воротах.

Опорний кидок по воротах після передачі від партнера,  відскоку м’яча від батута

• Розповідь
  • Показ
  • Опорний кидок після передачі від партнера
  • Опорний кидок після відскоку від батута.

Гра у гандбол фітболом

-  хлопці

– дівчата.

3хв30с

3хв30с

30 с

2хв30с

4 хв.

15 с.

8 хв.

4хв.

4 хв.

-  учні – захисники

- гравці - нападники

- напрямок руху

Гравці – захисники розташовуються на середній лінії волейбольної площадки,  їх завдання, не пропустити (торкнутися) гравців - нападників на інший бік площадки, переміщуючись приставними кроками та обертаючись на 360°.

Гравці – нападники рухаються в обох напрямках ігрового майданчика.

Кого із гравців доторкнулись той виходить за бокову лінію

волейбольної площадки, виконують 15 присідань і повертаються гру.

Вибирається 3 учасника (Заморожування). Заморожування бігає по полю, доторкається до інших учасників. Той, до кого доторкнулися «Заморозка», завмирає стає ноги нарізно і піднімає руку в гору, поки до нього не підійде (підбіжить) інший учасник і пролізе під ногами.

Переможе «Заморозка», якщо вона заморозила всіх, або більшість гравців.

Тільки торкатись, а не хватати за одяг.

Темп середній. Глибоке дихання.

По парах.

Не нахилятися вперед. Опиратися супернику.

Вести рахунок скільки разів торкнулися суперника.

Виконувати вправу на витягнутій руці.

Без ривків.

4 колони. Взяти м’ячі.

По одному гравцю з колони за сигналом вчителя виконують ведення м’яча до 6 метрової лінії, опорний кидок, підбирають м’яч і стають в кінець своєї колони.

-  батут.

Поточний метод виконання вправ. Швидко підбирати м’яч і повертатись в колону по боковій лінії майданчика.

Команди  хлопців (5х5) та команди дівчат (5х5)

Гра виконується по спрощеним правилам. Ціль гри, забити гол в ворота суперника  не заходячи за 6м. лінію. Гра проходе без воротаря. 1 гравець під час атаки суперником, може зайти в зону воротаря, відбити м’яч та повернутися в гру. Команда яка забила найбільшу кількість голів, тай перемогла.

Поки хлопці грають дівчата по черзі підходять до магнітної дошки малюють смайлик – враження від уроку і прикріплюють на дошку, а потім підтримують хлопців.