Урок фізичної культури «Слідами Мауглі»

Про матеріал
Урок фізичної культури «Слідами Мауглі» - це заключний цикл історій про джунглі з літературного читання, ЯДС, образотворчого мистецтва, на яких діти віртуально знайомилися з пригодами мешканців Амазонії. А на уроці-подорожі з фізичної культури кожен учень реально випробовував себе в ролі Мауглі. Босоніж виконували вправи з глайдінгу, пересувалися повзаючи. Орієнтувалися на місцевості- успішно пройшовши стройову підготовку. Мандрували джунглями - долали смуги перешкод з мачетами, якими слугували гімнастичні палиці. Працювали на станціях: «Силова»-балансування на напівсферах, «Стрибкова-метальна» - стрибали з обруча в обруч й метали мʼяч в ціль, збиваючи банани. «Канатна» - вправи на рівновагу. Щоб знову зібратися на Скелі Ради, діти скористалися парашутом. Цікаво проходили ігри «Сонце і дощ», «Зміна варти», «Веселі мʼячики». Крепкі, розігріті, згуртовані, спритні діти готові були показати свої фізичні якості Зграї, виконавши вісім вправ табати. Кожен з Мауглі отримав по банану.
Перегляд файлу

 

Інноваційний урок з фізичної культури 

Урок-подорож

     Тема уроку: Розвиток фізичних якостей школяра.

     Мета: Виховувати потребу в учнів у систематичних заняттях фізичною культурою і спортом,  свідоме ставлення до свого здоров'я. Розвивати морально-вольові якості: силу волі, колективізм, наполегливість.

 

     Завдання уроку:

  1. Розвивати швидкість, спритність, силу, гнучкість, швидкісно-силові якості за допомогою методу колового тренування.
  2. Сприяти розвитку уваги, вихованню дисциплінованості, організованості, цілеспрямованості, кмітливості, взаємодопомоги.
  3. Формувати навички швидко й чітко виконувати запропоновані завдання.

     Інвентар та обладнання:  колонка для музичного супроводу, гімнастичні палиці, кеглі, м’яке покриття для вправ на гнучкість, целофанові кульки для дихальних вправ, паперові тарілки для виконання вправ з глайдингу, канат, гімнастичні круги, баскетбольний м’яч, вирізані з паперу кола, фломастери.

 

     Місце проведення: спортивна зала.

 

Хід уроку

Зміст уроку

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

І Підготовча частина уроку (10 хв.)

1

Перевірка самопочуття та емоційного стану учнів.

Повідомлення завдань уроку.

Вправа очікування

1,5 хв.

Шикування в коло

 

 

2

Повторення інструктажу з БЖД.

1 хв.

 

 

 

3

 

Вимір ЧСС.

 

30 с.

 

Готовність учнів до уроку.

 

4

 

Комплекс вправ з глайдингу

Вправа 1. «Танцюємо»

Вправа 2. «Ніжки відпочивають»

Вправа 3. «Малюємо коло»

Вправа 4. «Кішечка» 

Вправа 5. «Випади»

5хв

 

Звернути увагу на правильне виконання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

Шикування в шеренгу по одному

Стройові вправи

«Праворуч», «Ліворуч», «Кругом»

 

 

1хв

Звернути увагу на помилки під час виконання.

6

Різновиди ходьби:

        звичайна;

        на носках, п'ятках, зовнішній, внутрішній частині стопи;

        перекатом з п'ятки на носок;

        у напівприсіді;

        у присіді;

        прискорена ходьба.

1,5 хв.

В колону по одному. Інтервал – 1,5 м. Звернути увагу на помилки під час виконання.

7

Різновиди бігу:

        звичайний;

        приставними кроками (лівим і правим боком);

        з високим підніманням колін;

        із закиданням гомілок назад;

        зі зміною напрямку.

1,5 хв.

Слідкувати

за диханням.

В колону по одному.

Інтервал – 1,5 м. Звернути увагу на помилки під час виконання.

8

ЗРВ в русі з гімнастичними палицями:

 

1) В. п. – руки перед грудьми.

    

2) В. п. – руки над головою.

    

3) В. п. – руки за потилицею.

    

4) В. п. – руки над головою.

 

5) В.п. – перенесення палиці з положення попереду в положення за спиною.

 

 

 

4 – 6 р.

 

4 – 6 р.

 

4 – 6 р.

 

4 – 6 р.

 

4 – 6 р.

 

 

20 с. 

 

Клас рухається в колону по одному.

Дотримуватися інтервалу.

 

 

 

Слідкувати

за

правильністю виконання.

 

 

 

9

Вправи на відновлення дихання.

30 с.

 

 

 

10

Шикування в шеренгу.

30 с.

 

 

 

 

 

Основна частина уроку (30 хв.)

1

Перешикування 1з шеренги уступом 6, 3, на місці (3 групи).

30 с.

 

2

Повідомлення завдань основної частини уроку (робота на станціях):

 

1 станція – "Силова":

робота на напівсферах. Балансування.

 

2 станція – "Стрибково-метальна":

стрибки по купинах та кидання м’яча в ціль.

 

3 станція - "Канатна":

вправи на рівновагу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 хв.

 

9 хв.

Кожна команда отримує вказівку від

вчителя.

Починати виконання

вправ за сигналом.

Перехід від станції за сигналом

(в колоні, тримаючи

один одного за пояс).

Зміна

станцій відбувається відповідно

 до путівників для кожної команди за годинниковою стрілкою.

Час перебування на кожній станції – до 5 хв.

Слідкувати

за

самопочуттям учнів.

3

 

Перешикування  в русі з колони по одному в коло

 

30 с.

 

 

 

4.

 

 

 

Гра «Парашут»

«Сонце і Дощ», «Вітер», «Зміна варти», «Веселі м’ячики»

 

 

5хв

 

Слідкувати

за

правильністю виконання.

 

5.

Табата (8 вправ):

 

Нахили

Присідання

Випади

Бокс

Віджимання

Скелелаз

Прес

Планка

5хв

Слідкувати

за

самопочуттям учнів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Заключна частина уроку (5 хв.)

1.

Вправи на розслаблення м'язів та відновлення дихання. Застосовують кульки, які подихом тримають якнайдовше в повітрі.

1хв

 

Слідкувати

за

правильністю виконання.

 

 

2.

Шикування в коло.

 

 

 

 

3.

Вправа на очікування «Смайлик»

2,5 хв.

 

 

 

4.

Вимір ЧСС.

30 с.

 

 

 

5.

Підбиття підсумків уроку. Оцінювання.

30 с.

Щоденно виконувати ранкову гімнастику. Вправи

на

розвиток гнучкості.

 

 

6.

Організований вихід учнів зі спортивної зали.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інноваційний урок з фізичної культури 

Урок-подорож

     Тема уроку: Розвиток фізичних якостейшколяра.

     Мета: Виховувати потребу в учнів у систематичних заняттях фізичною культурою і спортом,  свідоме ставлення до свого здоров'я. Розвивати морально-вольові якості: силу волі, колективізм, наполегливість.

 

     Завдання уроку:

  1. Розвивати швидкість, спритність, силу, гнучкість, швидкісно-силові якості за допомогою методу колового тренування.
  2. Сприяти розвитку уваги, вихованню дисциплінованості, організованості, цілеспрямованості, кмітливості, взаємодопомоги.
  3. Формувати навички швидко й чітко виконувати запропоновані завдання.

     Інвентар та обладнання:  колонка для музичного супроводу, гімнастичні палиці, кеглі, м’яке покриття для вправ на гнучкість, целофанові кульки для дихальних вправ, паперові тарілки для виконання вправ з глайдингу, канат, гімнастичні круги, баскетбольний м’яч, вирізані з паперу кола, фломастери.

 

     Місце проведення: спортивна зала.

 

Хід уроку

 

  1. Підготовча частина уроку

 

Діти розміщені, сидячи на карематі, навколо вчителя.

 

Перевірка самопочуття та емоційного стану учнів.

 

Повідомлення завдань уроку.

 

Вправа очікування.

 

Повторення інструктажу з БЖД.

 

Вимір ЧСС.

 

-Дітки, ми сьогодні проведемо з вами незвичайний урок фізкультури. Незвичайність його в тому, що з віртуальної подорожі сторінками «Книги джунглів», ми попадемо майже  в реальність. Але потрібно включити фантазію.

- Ви готові?

- Отож,  слухайте тему уроку.

 

Тема уроку:  «Слідами Мауглі».

 

- Щоб урок був вдалим, потрібно потурбуватися не лише про фізичний стан, а й емоційний. Зараз кожен з вас намалює ногою смайлик.  Якщо урок принесе вам задоволення, то в кінці уроку ви домалюєте посмішку.

- А як щодо здоров’я? Як ваше самопочуття?

- Давайте виміряємо пульс…Запишемо дані.

-Діти, ви знаєте, що всі вправи робите в силу своїх фізичних можливостей.

 

- Мауглі потрапив в ліси Амазонії дуже маленьким. Але ріс крепким та витривалим під наглядом диких звірів. Ми, як Мауглі, теж ставатимемо сильними. Нам в цьому допоможуть вправи з глайдингу.

 

Комплекс вправ з глайдингу.

Вправа 1. «Танцюємо»

        стати носками на диски-глайди, п'ятки – на підлозі, руки – на поясі:

 1 – відвести праву ногу вперед, відірвати п’ятку від підлоги, носок витягнути вперед;

2 – повернутися у вихідне положення;

3 – відвести праву ногу убік праворуч;

4 – повернутися у вихідне положення.

Те ж саме виконати лівою ногою.

Вправа 2. «Ніжки відпочивають»

- сісти на підлогу, ноги зігнути в колінах, п'ятки на глайдах, руки за спиною, обпертися об підлогу:

1 - 2 – випрямити праву ногу;

3 - 4 – повернутися у в. п.  Те ж саме виконати лівою ногою.

Вправа 3. «Малюємо коло»

- стійка на колінах, сісти на п'ятки, носки витягнути, руки долонями на глайдах перед колінами.

1 - 2 – відвести праву руку вперед - праворуч - по колу, нахиляючись вперед;

3 - 4 – повернутися у в. п.

Те ж саме виконати в інший бік.

Вправа 4. «Кішечка» (нахили вперед в положенні сидячи.)

        стійка на колінах, сісти на п'ятки, носки витягнути, руки долонями на глайдах перед колінами.

1 - 2 – ковзати руками вперед, головою торкнутися підлоги;

3 - 4 – повернутися у в. п.

Вправа 5. «Випади»

 – стати на глайди, руки на поясі.

1 -  2 –  відвести праву ногу із ковзанням праворуч.

3 -  4 –  повернутися у в. п.

5 -  6 –  те саме ліворуч.

7 -  8 –  повернутися у в. п.

 

-         Вирушаємо далі. Пригоди кличуть нас.

-         В одну шеренгу – ставай!

Стройові вправи.

-         Перевіримо чи не зіб’ємося ми зі стежки? Чи не заблукаєте під час подорожі. А для цього повторимо повороти.

Команди «Праворуч», «Ліворуч», «Кругом».

 

 

Перешикування.

-         Джунглі дуже густі та непрохідні. Пройти їх голіруч неможливо. Тому беремо мачете (в нашому випадку- це гімнастичні палиці)

-         Клас, кроком руш!

Різновиди ходьби:

        звичайна;

        на носках, п'ятках, зовнішній, внутрішній частині стопи;

        перекатом з п'ятки на носок;

        у напівприсіді;

        у присіді;

        прискорена ходьба.

Різновиди бігу :

        звичайний;

        приставними кроками (лівим і правим боком);

        з високим підніманням колін;

        із закиданням гомілок назад;

        зі зміною напрямку.

ЗРВ в русі з гімнастичними палицями:

 

 1) В. п. – руки перед грудьми.

    

2) В. п. – руки над головою.

    

3) В. п. – руки за потилицею.

    

4) В. п. – руки над головою.

 

5) В.п. – перенесення палиці з положення попереду в положення за спиною.

 

Вправи на відновлення дихання.

 

Основна частина уроку

 

 Шикування в шеренгу.

 

-         Діти! Далі на нашому шляху великі перешкоди: озеро з диво-рослиною Вікторією-регією, трясовина з нестійкими купинами та небезпечна частина лісу з велетенськими анакондами. Подолаємо?

 

 

 Перешикування 1з шеренги уступом 6, 3, на місці (3 групи).

 

 Повідомлення завдань основної частини уроку (робота на станціях):

 

Кожна команда отримує вказівку від вчителя.

Починати виконання вправ за сигналом.

Перехід від станції за сигналом

(в колоні, тримаючи

один одного за пояс).

Зміна станцій відбувається відповідно

 до путівників для кожної команди за годинниковою стрілкою.

Час перебування на кожній станції – до 5 хв.

 

1 станція – "Силова":

робота на напівсферах. Балансування.

 

2 станція – "Стрибково-метальна":

стрибки по купинах та кидання м’яча в ціль.

 

3 станція - "Канатна":

вправи на рівновагу

 

Перешикування  в русі з колони по одному в коло.

 

-         Ми не зчулися, як піднялися високо в гори. Щоб потрапити знову на Скелю Ради, нам потрібний парашут.

-          

 Гра «Парашут»

«Сонце і Дощ», «Вітер», «Зміна варти», «Веселі м’ячики»

 

Перешикування

 

-         Ось ми знову на Скелі Ради. Крепкі, розігріті, згуртовані, спритні і готові показати свої фізичні якості Зграї.

 

Табата (8 вправ):

Нахили

Присідання

Випади

Бокс

Віджимання

Скелелаз

Прес

Планка

Заключна частина уроку

 

Вправи на розслаблення м'язів та відновлення дихання.

 

Застосовують кульки.

Діти своїм  подихом тримають якнайдовше їх в повітрі.

 

 

Вимір ЧСС

 

Вправа очікування

 

Підбиття підсумків уроку. Оцінювання.

 

-         Діти! Ви сьогодні молодці!

-         Ми старалися!

-         Розумнички!

-         І ВИ, Людмило Андріївно!

-         Дякую!

 

 

-         А зараз подарунки джунглів.

 

Діти отримують банани.

 

 

Організований вихід учнів зі спортивної зали

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
1 березня
Переглядів
87
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку