Бердичівський загальноосвітній колегіум №14
Урок фізики
9 клас
Тема: Електричний струм
Вчитель фізики Іванчук О.Ю.
Урок фізики
Тема: Електричний струм
Мета: Закріпити знання учнів з теми « Електричний струм».
Розвивати вміння розв’язувати задачі; експериментальні вміння та
готовність і прагнення проводити експерименти .
Виховувати в учнів наполегливість у навчанні ; сформувати наукову
культуру усного мовлення ; виховувати підприємницькі риси.
Тип уроку: урок комплексного застосування знань та вмінь учнів .
Обладнання: джерело струму, вольтметр, амперметр, лампочки,резистори,
ключ, з’єднувальні проводи.
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
2. Актуалізація опорних знань: Конкурс теоретиків – 1 бал
1) Що таке електричний струм?
2) Які речовини відносять до провідників, діелектриків?
3) Перелічіть дії електричного струму.
4) Які пристрої називають джерелами електричного струму ?
5) Назвіть основні елементи електричного кола.
6) Дайте визначення сили струму .
7) Що називається напругою на певній ділянці кола?
8) Що таке опір провідника?
9) Сформулюйте закон Ома для ділянки кола.
3 Мотивація уроку
Вивчення теми «Електричний струм» має практичне значення.
Струм використовують в побуті, на виробництві, в медицині.
4. Закріплення вивченого матеріалу
1)Тест – 2 бали
2) Тестовий контроль (взаємоперевірка)
3) Конкурс техніків – 2 бали
Назвати прилад, призначення, підключення в коло(амперметр , вольтметр, реостат).
4) Конкурс експериментаторів – 2 бали
Інструктаж з БЖД
Скласти електричне коло за схемою та виміряти силу струму - 1група; напругу - 2 група; опір провідника – 3 група.
5.Конкурс практиків
Розв’язати задачі : №1 – 1 бал
№2 – 2 бали
№3 – 3 бали
6. Конкурс дослідників – 2 бали
Презентація учнів з теми «Електричний струм»
1) Дії електричного струму
2) Заощаджуємо електроенергію
3) Побутові електричні прилади
7. Підсумки уроку . Оцінювання .
8. Домашнє завдання: повторити п. 11, вправа 11(6;7),твір – мініатюра «Електрика в моєму житті»
9. Додатки