Узагальнюючий урок– гра з теми ЛІТОСФЕРА
«Географічний чемпіонат»
Розробкам уроку з курсу «загальної географії» для учнів 6– их класів.
Лілія Вітяк ,вчитель географії ,
ЗОШ № 19 м. Тернополя
Конспект уроку
Мета: узагальнити і перевірити знання з теми “Літосфера”, повторити географічну номенклатуру;
розвивати допитливість, увагу, спостережливість, кмітливість, образне мислення учнів; формувати системність знань, логічне мислення, вміння розуміти причинно-наслідкові зв’язки;
виховувати свідоме ставлення до навчання, комунікабельність, естетичне сприйняття природи, прищеплювати любов до природи, виховувати екологічну свідомість
Обладнання: фізична карта світу, атласи для 6 класу, таблиці, плакати, лепбуки
Тип уроку: урок узагальнення та перевірки знань учнів.
Нестандартна форма проведення уроку – урок-гра.
Структура уроку:
І. Організаційний момент ..... 1 хв.
ІІ. Мотивація .......................... 2 хв.
ІІІ. Проведення гри ............... 38 хв.
ІV. Підсумок уроку ............... 3 хв.
V. Домашнє завдання ............ 1 хв.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Зібратися разом –це початок,
Триматися разом-це прогрес,
Працювати разом-це успіх !!!
( Генрі Форд )
РЕФЛЕКСІЯ ДІЯЛЬНОСТІ
Інтерактивна вправа «Очікування
Діти,чого кожен з вас очікує від уроку?
Учні рефлексують:
ІІІ. Проведення гри.
1. Учні записують у зошиті число і тему уроку.
2. Оголошення умов конкурсу.
На нашому уроці діють п’ять правил:
Для проведення конкурсу учні поділяються на три команди. Вибираються капітани і журі
Журі має таблицю, у якій записує бали, отримані командами за кожний конкурс. Балів буде стільки, скільки учнів дали правильну відповідь.
І конкурс “Розминка”
(Цей конкурс дає можливість перевірити фактичні знання з теми, розвиває допитливість).
Вчитель почергово задає членам команд питання.
ПИТАННЯ КОМАНДІ
ПИТАННЯ КОМАНДІ 2
ПИТАННЯ КОМАНДІ 3
ІІ конкурс “Хто більше?”
Щоб « Літосферу»добре знати,
Номенклатуру треба пам’ятати.
Хто об’єкт знайде на карті.?
В путь,щасливого вам старту!
(Цей конкурс дає змогу перевірити знання учнями географічної номенклатури
Учні виходять до карти « Фізична карта півкуль» і показують по черзі знання географічної номенклатури з теми «Літосфера»
III конкурс « Словниковий калейдоскоп»
А тепер словник по темі
Щоб зберегти уроку час,
Підготувала терміни для вас
Швидко мозок напрягайте,
Вправні відповіді давайте!
Учні по черзі дають відповідь,якщо хтось не зумів дати визначення,то повинен зробити наступний учень.
(літосфера,землетрус,мантія,гейзер,цунамі,кряж,плато,…….)
IV конкурс « Зайве слово»
У наведених прикладах знайдіть зайве слово:
У наведених прикладах знайдіть зайве слово:
У наведених прикладах знайдіть зайве слово:
Вправа для очей
V конкурс
Продовжіть речення….
Продовжіть речення….
Продовжіть речення….
Нерівна поверхня нашої планети,
Там материк , а там- западина, діти,
А форма рельєфу в основі одні-
Який вигляд мають вони?
А щоб з’ясувати який вигляд має літосфера виконаємо таке завдання:
Поділ Рівнини
За виглядом поверхні |
|
За висотою |
|
За утворенням |
|
Поділ |
Гори |
За виглядом поверхні |
|
За висотою |
|
За утворенням |
1. 2. 3. |
За віком |
1. 2. |
Потрібно співставити гори з їх висотою
Прийом «Мандрівка по карті»
З давніх пір звикли гори
Про висоти вести спори.
Важко діти, чи вам просто
Їх співставити по зросту?
Вершина |
Кордильєри |
Карпати |
Альпи |
Уральські |
Анди |
Кавказ |
Народна |
|
|
|
|
|
|
Ельбрус |
|
|
|
|
|
|
Деналі |
|
|
|
|
|
|
Монблан |
|
|
|
|
|
|
Говерла |
|
|
|
|
|
|
Аконкагуа |
|
|
|
|
|
|
Прийом «Географічна лабораторія»
Завдання.
Заповнити таблицю: яким горам відповідають перераховані вершини: (у таблиці , що знаходиться на мультимедійній дошці, хрестиком відмітити првильну відповідь)
Ми з вами вже пройшли половину шляху, тому пропоную трішки відпочити і виконати фізкультхвилинку.
Фізкультхвилинка
Що, стомились? Тож хвилинку відведем для відпочинку.
Нумо, встаньте, дітвора, розім’ятися пора.
Руки вгору, руки вбоки, і на місці кілька кроків.
Дружно тричі всі присядем, посміхнемось, тихо сядем.
Відпочили? З новими силами ми можемо мандрувати далі!
Конкурс капітанів
Конкурс капітанів
Конкурс капітанів
Розв’яжіть ребус
V конкурс « Презентація лепбуків »
Кожна команда отримала випереджальне завдання
Підсумковим ,фінальним етапом спільноі роботи до теми Літосфера є виготовлення лепбука
Вивчивши тему ви оформили отримані знання у вигляді інтерактивної папки,куди помістили все ,про що дізналися
При створенні лепбуків ви проявили дослідницьку,пізнавальну,творчу активність
Молодці ! ВИ підготували дуже цікаву ,корисну інформацію і проявили оригінальність в оформленні.
VІ конкурс “Складання вірша - сенкана”
(Це завдання підвищеної складності, яке розраховане на обдарованих дітей. Складання сенканів розвиває образне мислення, вчить узагальнювати інформацію та виражати власне ставлення до неї.)
Сенкан – це вільний вірш з п’яти рядків, що синтезує інформацію, коротко описує тему. Він не обов’язково повинен мати риму.
Ми сьогодні з вами багато працювали,але наш урок-гра підходить до завершення. Гадаю,що гра була цікавою і справила на вас чудові враження.Але кожна гра трішки втомлює. Тому,я пропоную вам трішки відпочити і поділитися своїми враженнями
Продовжити фразу.
Учні ланцюжком висловлюються про значущі для них цінності уроку:
IV. Підсумок уроку.
Ви всі плідно працювали.Молодці! Ви талановиті! Тому ви заслуговуєте на винагороду.
Наш урок завершився.Всім дякую за роботу на уроці.
Оголошення результатів змагання.
Оцінювання навчальних досягнень кожного учня.
V. Домашнє завдання. Скласти кросворд з теми « Літосфера».