Урок геометрії 9 клас
Тема: Розв’язування трикутників
Мета: Формувати вміння і навички розв’язування трикутників за трьома його елементами; повторити теореми косинусів, синусів та наслідки з них; повторити типи задач на обчислення елементів довільних трикутників; показати практичну спрямованість математичних знань; навчити застосовувати знання для розв’язування практичних задач; формувати полікультурну компетентність через використання інформації з історії математичних відкриттів;
розвивати пошукову пізнавальну активність учнів, уяву, логічне мислення, зв’язне мовлення, вміння аналізувати, робити висновки;
виховувати наполегливість, впевненість в собі, інтерес до математики
План уроку
Хід уроку
І Організаційний момент
ІІ Повідомлення теми та мети уроку
На попередніх уроках ми з вами розглянули теореми косинусів, синусів, наслідки з них, ввівши поняття розв’язування трикутників, розглянули основні типи таких задач. Мета сьогоднішнього уроку – узагальнити і систематизувати набуті знання з даної теми та показати їх практичне застосування.
ІІІ Мотивація навчальної діяльності учнів
Обговорюємо з учнями, застосувавши метод «Мікрофон»:
ІV Актуалізація опорних знань
За допомогою технології « Незакінчене речення» повторимо теорію
V Узагальнення та систематизація знань учнів
Заслуховуємо історичну довідку про теореми косинусів та синусів.
Після прослуховування задаю запитання учням класу:
Коли була доведенна теорема синусів? Яка теорема була доведенна в «Началах» Евкліда? Хто і коли надав їй сучасного вигляду?
Слайд №1
Основні задачі на обчислення елементів довільних трикутників. Слайд- таблиця виготовлена двома учнями вдома. Після розбору таблиці задаю учням запитання :
3 При якій умова можна отримати два розв’язки
Слайд №2
Метод «Спіймай помилку»
VI Закріплення вмінь і навичок
Ми сьогодні здійснимо подорож у світ професій які тісно пов’язані з практичним застосуванням умінь розв’язувати трикутники
Застосування в геодезії
Повідомлення учня про професію геодезиста
Задача№1
Необхідно побудувати міст через річку з точки А в точку В. Інженер з’ясував, що відстань від точки А до точки С дорівнює 100м, і в отриманому трикутнику АВС кут А дорівнює 96̊, а кут В дорівнює 47̊. Якої довжини буде міст?
.
Застосування в астрономії
Повідомлення учня про науку астрономію
Задача №3
Астроном вибрав час, коли Планета перебувала на максимальній відстані від Сонця ). Кут між Сонцем і Планетою дорівнює 38̊. Відомо, що Сонце знаходиться на відстані 148800000 км від Землі. Яка відстань від Сонця до Землі?
Задача №4
Застосування в навігації
Повідомлення учня про навігацію, картографію
Задача №2
Кожна задача- новий слайд
Під час розв’язування задач учні виконують схематичні малюнки
VII Підсумок уроку та оцінювання учнями уроку
Виконайте схематичний рисунок трикутника, домалюйте обличчя, що передає ваш настрій. Це і буде оцінка уроку
VIIІ Завдання додому
1.Скласти задачу на використання умінь розв’язувати трикутники іншими професіями
2.Підгутувати повідомлення про такі професії