Урок геометрії на тему: "Площа прямокутника"

Про матеріал
Розробка містить конспект STEM-уроку геометрії для 8-го класу на тему: "Площа прямокутника" з додатками. Мета уроку: формувати вміння та навички застосовувати формулу для знаходження площі прямокутника до розв’язування прикладних задач; формувати вміння та навички робити фінансові розрахунки, здійснювати пошук, обробку та аналіз необхідної інформації за допомогою математичних засобів; розвивати алгоритмічне та логічне мислення, вміння порівнювати та аналізувати; виховувати господарське ставлення до матеріалів.
Перегляд файлу

                                                                         Конспект уроку підготувала

Столяренко Людмила Василівна,

вчитель математики

Васильківської гімназії № 6

Васильківської міської ради

Київської області

Геометрія.  8 клас.

STEM-урок

Тема уроку. Площа прямокутника

Місце уроку в структурі програми: Тема 4. Многокутники. Площі многокутників

Мета: Засвоєння формули знаходження площі прямокутника; формувати вміння та навички застосовувати формулу для знаходження площі прямокутника до розв’язування прикладних задач; формувати вміння та навички робити фінансові розрахунки, здійснювати пошук, обробку та аналіз необхідної інформації за допомогою математичних засобів; розвивати алгоритмічне та логічне мислення, вміння порівнювати та аналізувати; виховувати господарське ставлення до матеріалів.

Блок математики.

Очікувані результати:

учні знають  формули площ фігур, застосовують їх до розв’язування прикладних задач;

учні вміють  будувати математичні моделі прикладних задач;

 учні вміють досліджувати та розв’язувати  прикладні задачі математичними методами;

учні висловлюють власні судження про вибір алгоритму математичної обробки, оцінюють результати діяльності;

учні вміють   продуктивно працювати в команді.   

Блок економіки.

Очікувані результати:

учні засвоїли поняття про кошторис ремонтних робіт,  прайс-лист на будівельні матеріали;

учні визначають необхідну кількість матеріалів для виконання робіт та їх вартість;

учні вміють  виконувати фінансові розрахунки;

учні здійснюють аналіз виконаної роботи.

Блок інформатики

Очікувані результати:

учні раціонально використовують комп’ютер у своїй навчальній діяльності;

учні вміють застосовувати програмні середовища для створення таблиць;

учні вміють виконувати розрахунки в середовищі табличного процесора;

учні усвідомлюють важливість ІКТ для ефективного розв’язування поставлених завдань.

Тип уроку: урок закріплення знань та вмінь.

Обладнання: кейси із матеріалами та завданнями, комп’ютери.

Перебіг уроку

І.  Орієнтація,  мотивація діяльності.

Учитель.

Ми живемо у світі, сповненому геометрії. Нас оточує багато предметів, об’єктів, які мають форму геометричних фігур. Сьогодні ми будемо вчитись застосовувати знання, отримані на уроках геометрії, в різних життєвих ситуаціях.

ІІ. Формування вмінь та навичок.

Ремонт – це такий процес, з яким доводиться всім  мати справу.  Але перш ніж починати ремонт потрібно зробити певну підготовчу роботу. Яку саме? (Визначити обсяг робіт, скласти кошторис, закупити матеріали та ін.) Давайте ми сьогодні спробуємо взяти участь  в реалізації певних етапів такої роботи.  Щороку у школах по завершенню навчального року проводяться ремонтні роботи. Нехай у деякій класній кімнаті потрібно зробити ремонт.

Задача. Підлога класної кімнати має форму прямокутника із розмірами 8 м і 6 м, висота класної кімнати 3м 20 см. На одній стіні (довжиною 8 м) є три вікна, розміри яких 1 м 86 см на 1 м 86 см. На протилежній  стіні двері розміром 2 м 5 см на 90 см. Ремонту потребують стіни, двері та підлога. Можливі варіанти ремонту:

1) пофарбувати стіни, двері та підлогу;

2) пофарбувати двері та підлогу, на стіни поклеїти шпалери;

3) пофарбувати стіни та двері, підлогу застелити лінолеумом;

4) на стіни поклеїти шпалери,  пофарбувати  двері, підлогу застелити лінолеумом.

На ремонт виділено  3000 грн. Завгоспу школи потрібно скласти кошторис та обрати найоптимальніший варіант.

Робота в групах.  Кожна група отримує кейс із матеріалами для роботи. (Додаток 1)

І група.

Завдання. Розрахувати кошторис ремонту для 1-го варіанту:

пофарбувати стіни, двері та підлогу.

ІІ група.

Завдання. Розрахувати кошторис ремонту для 2-го варіанту:

пофарбувати двері та підлогу, на стіни поклеїти шпалери.

ІІІ група.

Завдання. Розрахувати кошторис ремонту для 3-го варіанту:

пофарбувати стіни та двері, підлогу застелити лінолеумом.

ІV група.

Завдання. Розрахувати кошторис ремонту для 4-го варіанту:

на стіни поклеїти шпалери,  пофарбувати  двері, підлогу застелити

лінолеумом.

В кінці уроку кожна група презентує результати свої роботи.

ІІІ. Підведення підсумків. Зробити висновки, спираючись на презентовані групами варіанти розв’язання завдань.

Вчитель оцінює роботу груп, враховуючи: правильність заповнення таблиці, активність роботи всіх членів груп, презентацію результатів роботи,  зроблені висновки.                                                                               

ІV. Домашнє завдання:

1. Частину стіни, яка має форму прямокутника розмірами 2,25 м на 1,8 м, необхідно покрити кахелем. Скільки плиток для цього знадобиться, якщо плитка має форму квадрата зі стороною 15 см?

2. Бісектриса кута прямокутника  ділить його сторону на відрізки завдовжки 3 см і 4 см. Знайти площу прямокутника. Скільки розв’язків має задача?

 

 

                                                                                                               Додаток А

Кейс із матеріалами до уроку

І. Завдання. Розрахувати кошторис ремонтних робіт ( Кожна група для свого варіанту)

ІІ. Підготовча робота.   Запитання для обговорення в групах.

1. Як знайти площу прямокутника? квадрата?

2. Які об’єкти навколо нас  мають форму прямокутника? квадрата?

3. Які властивості має прямокутник? квадрат?

4. Як розрахувати потреби фарби для фарбування стін, дверей, підлоги?

5. Як розрахувати кількість рулонів шпалер для поклейки стін?

6. Як розрахувати кількість лінолеуму для підлоги? 

ІІІ.  Скласти  таблицю «Площі та матеріали». 

Орієнтовні витрати фарби – 200г на 1 кв. м.

Орієнтовна таблиця

№ з/п

Площі та матеріали

Кількісні показники

1

Площа трьох вікон

 

2

Площа всіх стін

 

3

Площа стін без вікон та дверей

 

4

Площа дверей

 

5

Площа підлоги

 

6

Кількість фарби для стін

 

7

Кількість фарби для дверей

 

8

Кількість фарби для підлоги

 

9

Кількість рулонів шпалер

 

 

ІV. Розрахувати кошторис ремонтних робіт, використовуючи таблиці Excel.

Орієнтовна таблиця

Матеріали

Одиниця матеріалу

Кількість

Вартість одиниці

Загальна вартість

Фарба для стін

 

 

 

 

Шпалери

 

 

 

 

Всього

 

 

 

 

 

V. Прайс-лист магазину «Будмаг»  

з/п

Будівельні матеріали

Ціна за 1 кг; кв. м

1

Фарба для стін

41 грн

2

Фарба для підлоги

45 грн

3

Фарба для дверей

53 грн

4

Шпалери (1 рулон – 5 кв.м)

144 грн

5

Лінолеум

152 грн

                                                       

                                                                                                              Додаток Б.

Відповіді

Площі та матеріали

№ з/п

Площі та матеріали

Кількісні показники

1

Площа трьох вікон

10,4 кв. м

2

Площа всіх стін

89,6 кв. м

3

Площа стін без вікон та дверей

77,355 кв. м

4

Площа дверей

1,845 кв. м

5

Площа підлоги

48

6

Кількість фарби для стін

15,5 кг

7

Кількість фарби для дверей

0,4 кг

8

Кількість фарби для підлоги

9,6 кг

9

Кількість рулонів шпалер

16

 

І група. Кошторис ремонтних робіт.

 

ІІ група. Кошторис ремонтних робіт.

 

ІІІ група. Кошторис ремонтних робіт.

ІV група. Кошторис ремонтних робіт.

1

docx
Пов’язані теми
Геометрія, Розробки уроків
Додано
8 квітня 2025
Переглядів
448
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку