Тема: Головні слова в реченні
Мета: дати учням уявлення про головні слова в реченні, вчити знаходити їх у реченнях; розвивати мовлення учнів; збагачувати їх словниковий запас; виховувати любов до украънськоъ мови.
Обладнання : проектор, картки (зелена, жовта, червона)
Тип уроку : вивчення нового матеріалу
Хід уроку
- Організація початку уроку
- Доброго дня!
Сьогодні в нас знову цікавий урок,
Сьогодні ми зробимо ще один крок
В країну збагачення й розвитку мови.
Хай всі володіють знаннями чудово!
- Актуалізація опорних знань
- Бесіда
- Діти, пригадайте які бувають речення за метою висловлювання?
- Які бувають речення за інтонацією?
- Каліграфічна хвилинка
3.Гра «Розділові знаки»
- Діти, нам Ґаджик прислав повідомлення, але допустив помилки. Подивіться уважно на речення.
- Яку помилку допустив Ґаджик? (Не поставив розділові знаки)
- Давайте виправимо помилки.
-
- Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь як знайти головні слова в реченні.
- Вивчення нового матеріалу
- Робота за підручником с.120 впр. 1
- Діти, прочитайте, де провів вихідний Ґаджик?
- Яке речення виділене в цьому тексті?
- Запишіть це речення в зошит
- Про кого говориться у записаному реченні? Підкресли це слово однією рискою?
- Що зробила черепаха? Підкресліть це слово двома рисками.
- Чи буде зрозумілим речення без цих слів? (Дуже своєю поведінкою мудра)
(Слайд)
- Робота з правилом
- Ґаджик дізнався, що ці слова називаються головними в реченні.
- Як думаєш чому?
- Перевірте себе за правилом.
- Підручник с. 120 впр. 4 (письмово)
- Випиши з речення про черепаху підкреслені слова за зразком.
Фізхвилинка
- Закріплення нового матеріалу
- Підручник с. 121 впр. 6 (письмово)
- Прочитайте повідомлення Родзинки. Встав пропущені слова. Можеш скористатися довідкою.
- Запиши повідомлення Родзинки без питань. Підкресли головні слова в кожному реченні за зразком.
- Перевір себе
- Працюй самостійно
- Прочитай повідомлення Щебетунчика.
- Випиши головні слова з речень за зразком, які сказав Щебетунчик.
- Перевір себе
- Підсумок уроку
- Бесіда
- Що нового дізналися на уроці?
- На які питання відповідають головні слова?
- Рефлексія
- Діти, у вас на партах лежать картки. Якщо все зрозуміло піднімаємо зелену картку, якшо виникли труднощі – жовту, нічого не зрозуміло – червону.
- Домашнє завдання
С. 121 впр. 11
С. 120 вивчити правило