Тема: Розрізняю окличні і неокличні речення
Мета: дати учням поняття про окличні та неокличні речення; виробляти навички правильного інтонування речень відповідно до розділового знаку в кінці речення; розвивати увагу, пам’ять; виховувати культуру писемного мовлення.
Обладання: проектор, квітка для кожного учня
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Хід уроку
-
Організація початку уроку
-
Привітання
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім класі
Діти — просто молодці.
-
Перевірка готовності до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.
-
Повторення вивченого матеріалу
-
Діти, давайте з вами пригадаємо, що ми вивчили про речення!
-
Що таке речення?
(Слайд)
-
Які бувають речення за метою висловлювання?
-
Які розділові знаки потрібно ставити в кінці розповідного, питального та спонукального речень?
(Слайд)
-
Гра «Впізнай речення»
-
Діти, уважно подивіться на екран, та скажіть, які ці речення за метою висловлювання.
(Слайд)
-
Перегляд відео
(Слайд)
-
Повідомлення теми і мети уроку
-
Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, якими бувають речення за інтонацією, будемо вчитися правильно інтонувати їх та знаходити в тексті.
(Слайд)
-
Вивчення нового матеріалу
-
Робота за підручником
-
Підручник с. 118 впр 1
-
Діти, прочитайте уважно речення.
-
Поясни, чим відрізняються речення в лівій і правій колонках.
-
Які з них потрібно читати із сильним почуття?
-
Як думаєш, у якій колонці окличні речення? Перевір свою думку за правилом.
(Слайд)
-
Читання правила с. 119
-
Прочитайте правило на с. 119. Що ви дізналися про окличні речення?
-
Як потрібно вимовляти окличні речення?
-
Який знак ставимо у кінці окличного речення?
(Слайд)
(Слайд)
-
Підручник с. 119 впр 3 (письмово)
-
Спиши речення. Постав розділові знаки в кінці кожного.
(Слайд)
Фізхвилинка
-
Підручник с. 119 впр 5
-
Діти, подивіться на малюнки.
-
Що на них зображено?
-
Складаємо окличні речення за кожним малюнком і записуємо їх.
(Слайд)
-
Закріплення вивченого матеріалу
-
Бесіда
-
Пригадаємо, які бувають речення за метою висловлювання.
(Слайд)
-
Які речення бувають за інтонацією?
(Слайд)
-
Працюємо самостійно с. 119 впр. 7
-
Діти, вам потрібно побудувати окличні речення з поданих слів і записати їх в зошит.
(Слайд)
-
Підсумок уроку
-
Бесіда
-
Що нового дізналися на уроці?
-
Що таке окличні речення і неокличні?
-
Який розділовий знак ставимо в кінці розділового речення?
-
Рефлексія
-
Діти, у вас на партах лежить квітка, якщо все було зрозуміло на уроці розмалюйте її в червоний, якщо виникали труднощі, то розмалюйте в жовтий колір.
-
Домашнє завдання
С. 119 впр. 6
С. 119 вивчити правило
(Слайд)