Урок-гра брейн-ринг "Сухі будівельні суміші" для учнів професії "Штукатур"
Урок-гра “Брейн-ринг ”
Тема: “Сухі будівельні суміші”
Підготувала викладач професійно-теоретичної підготовки
ВПУ №4 м.Хмельницького
Кот Тетяна Іванівна
Мета уроку:
Навчальна: перевірити рівень засвоєння теми у вигляді гри.
Розвиваюча: розвивати логічне та професійне мислення, пам’ять, точність.
Виховна: виховувати в учнів увагу, формувати повагу один до одного, до викладача.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.
Методи: словесно-наочний і практичний.
Матеріально-технічне оснащення уроку:
Дидактичне забезпечення:
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Перевірка присутніх на уроці.
Оголошення теми та хід уроку.
Розділ учнів на команди.
ІІ. Закріплення набутих знань з теми.
Правила гри Брейн-рингу
Урок проходить у декілька турів:
Добрий день, дорогі учні та присутні!
Сьогодні ми проведемо урок конкурс «Брейн-ринг» з групою професії «Штукатур» для узагальнення та систематизації знань.
Домашнє завдання:
Конкурс складається з 6 турів:
І. Тестові завдання
ІІ. Розв’язок задач.
ІІІ. Музична пауза (вірш, пісня)
ІV. «Ти-мені, я-тобі».
V. Конкурс «Незвичайний будинок»
VІ. Конкурс «Підбери інструмент»
Підведення підсумків (заповнення таблиці).
Всі тури буде оцінено, тому кожен із учасників зможе правильною відповіддю наблизити свою команду до перемоги.
Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів :
Другий рівень тестового завдання включає 14 питань. Кожне питання оцінюється по 0,5 балу, тому за виконання завдань другого рівня - максимум 7 балів.
І тур Тема: Сухі будівельні суміші
Виберіть одну правильну відповідь.
1. Що дає використання сухих будівельних сумішей у будівництві?
а) підвищення продуктивності праці;
б) виконання вимог техніки безпеки на обєкті;
в) підвищення заробітної плати робітника.
а) зручні у використані;
б) легко наносяться;
в) підвищення продуктивності робітника.
а) сухі будівельні суміші;
б) технічні вимоги;
в) сучасне будівництво будівель.
а) штукатурні суміші;
б) легкі суміші;
в) бетонні суміші.
а) водостійкість;
б) пластичність;
в) міцність.
а) електродриль з насадкою;
б) ковшом;
в) рейкою.
а) клей для плитки;
б) кам’яні штукатурки;
в) гіпсові шпаклівки.
а) грунтовками;
б) грунт-фарба;
в) оліфою.
а) штукатурна гладь Ст-27;
б) самовирівнюючі суміші;
в) суміш для стяжки.
а) штукатурка фасадів;
б) грунтування;
в) бетоннування.
а) шпаклювальні суміші;
б) кам’яні суміші;
в) земляні суміші.
а) чиста і суха;
б) волога;
в) міцна.
а) портландцемент;
б) мармуровий пил;
в) кварцовий пісок.
а) 6 місяців;
б) 12 місяців;
в) 24 місяці.
а) у 2-4 рази;
б) у 5-6 разів;
в) у 7-8 разів.
16. Де використовується високоякісна штукатурна суміш СШТ – 303 плюс?
а) для цоколів;
б) для ремонтних і оздоблювальних робіт;
в) для підвальних приміщень.
17. Якого кольору буває високоякісна штукатурка СШТ – 325 «Суперфініш»
а) чорного;
б) білого;
в) різних кольорів.
18. На основі якого борошна виробляють високоякісну штукатурку СШТ –
325 «Суперфініш»
а) пшеничне борошно;
б) мармурове борошно;
в) азбестове борошно.
19. Яка витрата матеріалу штукатурної гладі Ст-27 на м2?
а) 2,0 кг;
б) 1,0 кг;
в) 0,5 кг.
20. Яка витрата матеріалу штукатурної декоративної Ст-35 на м2?
а) 5,0 кг;
б) 4,0 кг;
в) 3,0 кг.
Дайте відповідь «так» або «ні».
(Мінеральна вата, пінопласт)
матеріалу? ( Міцності при стиску, згині і розтягу)
(Твердість, міцність, пластичність, пружність...)
(Шпаклювальні суміші, полімерцементні декоративні штукатурки, клейові суміші, самовирівнювальні для підлог, кріплення та захист теплоізоляції).
13. Назвіть марки портландцементу. (400, 500, 550, 600)
ІІ тур Подорож в країну «Задач»
І команда
ЗАДАЧА 1
Потрібно поштукатурити склад торгового приміщення розміром :
а=30 м; в= 6 м; h=2,2 м. Скільки вапняно-цементного розчину Вам необхідно для штукатурення цього приміщення.
ЗАДАЧА 2
Потрібно поштукатурити кімнату розміром:
а=3 м; в= 4 м; h=2,5 м.
Двері 0,8м х 2.0м
Вікно 1,5 м х 2,0 м
Підрахуйте скільки потрібно розчинової суміші СШТ-303 для високоякісного штукатурення цього приміщення (Витрата 1,3-1,5 кг/м2).
ІІ команда
ЗАДАЧА 1
Необхідно поштукатурити склад торгового приміщення розміром :
а=28 м; в= 8 м; h=2,5 м. Скільки вапняно-цементного розчину Вам необхідно для штукатурення цього приміщення.
ЗАДАЧА 2
Потрібно поштукатурити кімнату розміром :
а=3 м; в= 5 м; h=2,6 м.
Двері 0,9м х 2.0м
Вікно 1,5 м х 2,0 м
Підрахуйте скільки потрібно розчинової суміші СШТ-325 для високоякісного штукатурення цього приміщення (Витрата 1,5-1,8 кг/м2)
ІІІ тур (домашнє завдання) включає пісня та вірш про професію «штукатура».
VІ тур (домашнє завдання) «Ти-мені, я-тобі».
По черзі команди задають питання.
(Під борознисту фактуру, під шубу, під рваний камінь, під пісковик, терацо, під щебінь).
(Портландцемент білий, сірий та пуцолановий )
(+25оС)
(Підвищення продуктивності праці, поліпшення умов праці)
(0,3 -0,5 мм)
(Бучардою, троянкою, зубилом, тощо).
(Опорядження цоколів, фасадів).
(Дрібняк білого мармуру, вапняк, сірого граніту, кварцовий пісок)
(10-12 днів, зволожують її водою 3-4 рази на день протягом 5- днів та 5-6 разів на день протягом останіх днів).
V тур Конкурс «Незвичайний будинок»
По 2 учні від команди мають намалювати будинки і дати їм характеристику.
VІ тур . Конкурс «Підбери інструмент» (хто швидше).
Один учень від команди отримує завдання, де з комплекту штукатура мають підібрати інструменти.
І команда
Підберіть інструмент для створення фактури декоративних штукатурок.
ІІ команда
Підберіть інструмент для виконання штукатурних робіт сухими сумішами.
Підсумки уроку.
Підведення підсумків гри за таблицею успішності (Додаток 1). Нагородження переможців.
Додаток 1
Таблиця успішності
№п/п |
Назва турів |
1 команда |
2 команда |
1 |
Тестові завдання |
|
|
2 |
Розв’язок задач |
|
|
3 |
Музична пауза (вірш, пісня) |
|
|
4 |
«Ти-мені, я-тобі» |
|
|
5 |
Конкурс «Незвичайний будинок» |
|
|
6 |
Конкурс «Підбери інструмент» |
|
|
7 |
Підведення підсумків
|
|
|