Для узагальнення знань про основні види вивчених функцій та їхні графіки, розвитку просторової уяви, мислення, творчо-пошукової та самостійної роботи на уроках алгебри гра "Функціональний футбол" для учнів 8 класу.

Урок-гра «Функціональний футбол»

Номер слайду 2

Тема уроку: Функції. Їх властивості та графіки. Мета уроку: узагальнення знань про основні види вивчених функцій та їхні графіки, розвиванути просторову уяву, мислення, навики творчо-пошукової, самостійної роботи;виховання активної життєвої позиції, відчуття успіху. Тип уроку: Урок застосування знань та вмінь.

Номер слайду 3

Учасники сьогоднішньої гри{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Команда «Абсциса»Команда «Ордината»1. Іван (капітан)1. Віктор (капітан)2. Андрій2. Діана 3. Марія3. Василь4. Оксана4. Степан5. Віталій5. Вікторія6. Христина6. Ольга7. Ірина7. Володимирppt_xppt_xppt_x

Номер слайду 4

Рефері сьогоднішнього поєдинку: Вчитель математики – Фасоляк О. М. Директор школи - ………. Заступник директора з навчально-виховної роботи - …..

Номер слайду 5

Розминка команд перед матчем. Почнемо з теоретичних засад , повторимо основні команди нападу і захисту воріт від ударів суперника.

Номер слайду 6

Користуючись графіком функцій, зображених на рисунку, укажіть проміжки зростання і спадання функцій.1

Номер слайду 16

Тепер проведемо і інструктаж для запобігання порушення правил гри. Правила оголошує головний рефері

Номер слайду 17

A(-2;3), B(-2;-5), C(5;4), D(0;3), E(-2;-7), F(-3;0)ABCDEFppt_xppt_xppt_x

Номер слайду 18

Перший тайм. На екрані з’являється задача з кольором команди яка атакуватиме і один з гравців виходить до дошки і за лімітований час має її виконати, якщо він не встигає розв’язати або розв’язує не правильно то м’яч втрачено і до атаки приступає гравець з наступної команди. Виграє та команда яка заб’є більше голів.

Номер слайду 26

Фізкульт хвилинка для очей. Закриваємо очі;Відкриваємо очі;Не рухаючи головою дивимось на право;Не рухаючи головою дивимось на ліво;Закриваємо очі;Відкриваємо очі;Не рухаючи головою дивимось на вверх;Не рухаючи головою дивимось на вниз;Завершили.

Номер слайду 27

Другий тайм. Щоб забити гол у ворота команди суперників вам потрібно буде виконати завдання на дошці. По два нападаючих з кожної команди братимуть активну участь. Після того як завдання з’явиться на екрані два гравці-нападники по одному з кожної команди зійдуться в поєдинку біля воріт(дошки) хто швидше і правильно виконає завдання той і забив гол. Інші гравці виконують роль захисників вони слідкують за роботою суперників і якщо ті поми - лились зможуть виправити їх і принести гол своїй команді.

Номер слайду 28

Побудувати графіки функцій:{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Команда «Абсциса»Команда «Ордината» 𝑦=𝑥−3𝑦=𝑥−3{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Команда «Абсциса»Команда «Ордината»

Номер слайду 29

Побудувати графіки функцій:{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Команда «Абсциса»Команда «Ордината» 𝑦=6𝑥+2𝑦=6𝑥+2{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Команда «Абсциса»Команда «Ордината»

Номер слайду 30

Додатковий час(або пенальті)В кожній команді є один нападаючий і один воротар. По черзі нападаючий задає питання воротареві. Якщо воротар відповів вірно то рахунок не змінюється, якщо ж помилився то вважається що команда суперник забила гол. Кожен нападаючий задає 5 питань.