Урок-гра "Хронологія"

Про матеріал
Урок-гру «Історична математика» для 5 класу спрямовано на закріплення знань учнів про історичний час, події та одиниці його вимірювання. Діти працюють у командах, виконують завдання на складання дат, розташування їх на лінії часу та розв’язують хронологічні задачі, поєднуючи історію з математикою. Урок розвиває хронологічні та просторові навички, формує історичну свідомість і заохочує до подальшого пізнання історії України.
Перегляд файлу

Конспект

Урок-гра

«Історична математика »

 (5 клас) 

Мета:

  •          закріпити знання учнів  про історичний час, історичний простір та одиниці його вимірювання; знайомити учнів у загальному вигляді з поняттями хронологія, дата, лінія часу, легенда карти;
  •          продовжувати розвивати хронологічні просторові вміння;
  •          формувати історичну свідомість, прищеплювати відчуття причетності до минулого України, бажання більше дізнатися про нього.

Тип уроку: урок повторення та узагальнення знань .

Обладнання:  Власов В. С. Історія України ( Вступ до історії ): підруч. для 5-го кл. загальноосвіт. навч. закл. / В. С. Власов. – 2-ге вид. – Київ : Генеза, 2016. – 256 с. Комплект плакатів «Історія України» 5 клас, макети лінії часу, роздатковий матеріал (макети лінії часу, історичні дати, тести хронологічнихзадач,).

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

ІІ . Актуалізація знань учнів.

Бесіда за запитаннями.

  1. Що вивчає хронологія?
  2. Що називають подією в історії?
  3. Що таке історична дата?

ІІ . Мотивація навчальної діяльності.

У ч и т е л ь. На минулих заняттях ми з’ясували, що вивчає  історія, визначали , як давно і де саме сталася та чи інша подія, вчилися працювати з історичною картою та стрічкою часу.

Сьогодні ж ми перевіримо як добре ви працювали на минулих заняттях.

Я пропоную вам поділитися на команди та позмагатися у набутих знаннях.

(Учнівський  колектив на три команди для виконання ними завдань запропонованих вчителем.)

 

ІІІ . Виконання завдань.

«Склади дату»

Учням пропонується набори  цифр та літер з яких можна скласти наступні дати. Дати необхідно скласти щонайбільше за 6 хвилин.

1 січня 2017 року

9 травня 1945 року

Літо 988 року

24 серпня 1991 року

28 червня 1996 року

По завершенню виконання завдання вчитель оцінює команди та обговорює з класом можливі помилки.

«Розстав на місця»

Вчитель роздає командам макети  лінії часу та додає наступні дати до вже складених дітьми. Діти розташовують історичні дати у потрібній послідовності. Не більше ніж за 6  хвилин.

бл. 4 млн. років тому.

324 рік до н.е.

 1 січня 2017 року

9 травня 1945 року

Літо 988 року

24 серпня 1991 року

28 червня 1996 року

515 р. до н.е.

По завершенню виконання завдання вчитель оцінює команди та обговорює з класом можливі помилки.

 


«Історія + Математика»

Командам пропонуються по три хронологічні задачі, які треба вирішити не більше ніж за 6 хв.

 

  1. Видатний український історик Михайло Грушевський народився у 1866 році. У якому році відзначали 150-річчя від дня його народження?
  2. У 1988 виповнилося 1000 років від запровадження християнства як державної релігії у Київській державі. Якого року християнство у Київській державі було запроваджено як державна релігія?
  3. Обчисліть, скільки років минуло від початку Другої світової війни (1939 р.) до Акту проголошення незалежності України (1991 р.).
  4. У 1805 році був відкритий Харківський університет. У якому році відзначали 200-річчя від дня відкриття Харківського університету?
  5. У 2019 році виповнюється 530 років виникнення українського козацтва. Якого року сягає перша згадка про козаків у писемних джерелах?
  6. Обчисліть, скільки років минуло від початку володарювання князя Володимира (980 р.) до запровадження християнства як державної релігії в Київській державі (988 р.).
  7. У 1661 році було засновано університет у Львові. У якому році будуть відзначати 500-річчя заснування Львівського університету?
  8. У 2019 році виповнюється 80 років від початку Другої світової війни. Якого року почалася Друга світова війна?
  9. Обчисліть, скільки років минуло від ухвалення Конституції України у 1996 році до сьогодення?

По завершенню виконання завдання вчитель оцінює команди та обговорює з класом можливі помилки.

IV. Рефлексія

Вчитель підбиває підсумки гри  та разом з класом обговорює найбільші труднощі під час проходження трьох етапів змагання.

 

 

 

 

 

 

docx
До підручника
Історія України (Вступ до історії) 5 клас (Власов В.С.)
Додано
8 листопада 2025
Переглядів
150
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку