Урок-гра на тему " Рости книголюбом "

Про матеріал
Дана розробка спрямована на розвиток смислової та образної пам’яті дітей, щоб збагачувати словниковий запас ,щоб доводити думку про важливість і необхідність книг у житті людей, а також щоб пробуджувати інтерес школярів до читання.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

Урок – гра

з позакласного

читання на тему:

 

 

«Рости книголюбом»

у 4 класі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мета :

         повторити, розширити, узагальнити знання дітей з даної теми;

         розвивати смислову і образну пам’ять, мовну спостережливість і зв’язане мовлення, вміння узагальнювати, аналізувати;

         збагачувати словниковий запас школярів;

         доводити правильність думки про важливість і необхідність книг у житті людей;

         пробуджувати інтерес до читання.

 

Обладнання : плакат з написом вірша про книгу, карти для гри,

індивідуальні сигнальні картки, табло результатів, завдання для відібраного туру.

 

Все. що серце і що розум

Вік творили не один,

Повизбирувало людство

В книги - перла із перлин.

Юлій Ванаг

 

 

Хід уроку

Оригінальна частина

Вчитель роздає учням індивідуальні сигнальні картки і завдання для відібраного туру, нагадує правила гри.

Актуалізація знань,уміння,навичок

 

Робота над рядком з вірша

 

- Сьогоднішній урок розпочнемо із рядків вірша Яківа Щоголіва

 

Вчіться, діти! Мудракнижка Скаже вам чогось багато,

З чого, що колись другими

І посіяно, й пожато...

 

-         Чому книжку називають мудрою? Доведіть свою думку.

-         Про що можна довідатись з книг?

-         Як ви розумієте рядки « з того,що колись другими і посіяно,й пожато»?

-         Уявіть, що всі книги зникли. Що б було?

(Вчитель вислуховує відповіді дітей і підводить до висновку про важливість і необхідність книг у житті людей.)

Оголошення теми і мети уроку

-         Ви закінчили читати розділ читанки « Рости книголюбом» , в якому дізнались про важливість книг у житті людей. А також пригадаємо який нелегкий шлях проходить кожна книжка, перш, ніж потрапити до вас на полицю, люди яких професій створюють її. Пригадаємо також поради читання, зберігання, поводження з книжкою.

Проведення гри


Питання для відбірного туру

 

  1. Постав слова в алфавітному порядку Читанка, буквар, підручник, книга,журнал
  2.    Склади слова із складів

Бу, ци, ля, ряк бу, ре, ка, дис, ква, мор, дор, мі, по.

  1.    Прочитай прислів ‘я

Розумбезкнигякптахбезкрил.

  1.    Утвори слово

Перший склад слова бетон, другий - слова вересень і другий - слова ваза

5.Перества букви, щоб вийшло нове слово

Осел, кіт, марка, банка, лісок

  1.    Перетвори прикметники в іменники

Радий, тихий, сумний, зелений, хоробрий.

 

  1.    Утвори слово, використавши префікс від слова під ’їхав, корінь від слова водний і суфікс від слова візник
  2.    Складіть п’ять слів із букв слова абрикос.
  3.    Відгадай слово-загадку

            Ой тренуйтесь, діти, в мові,

            Щоб розумними росли,

            А скажіть но, що за слово

            Має сто сполучень ЛИ?

 

Питання для проведення гри

1. Автором вірша «До школи» є:

   а) Марія Чепурна;                            в) Микола Сингаївський;

  б) Ліна Костенко;                              г) Тарас Шевченко.

 

2.  Твір «Про книжку» за жанром є:

          а) віршем;                                               в) казкою;

        б) оповіданням;                                       г) легендою.

 

3. У творі «Розумні і вірні друзі» йдеться про:

         а) бібліотеку;                                         в) читачів;

          б) книги;                                                 г) журнали.

 

4. Слово форзац запозичене з:

          а) англійської;                                      в) італійської;

          б) німецької;                                         г) французської.

 

5. Перша бібліотека в Україні була створена:

           а) у Львові;                                            в) у Стрию;

           б) у Києві;                                              г) у Харкові.

 

6. Палітурка – тлумачення цього слова:

            а) обкладинка з цупкого паперу;

            б) аркуш паперу, що з’єднає обкладинку зі сторінками;

            в) короткий опис книги;

            г) перелік назв розділів і творів.

 

7. Продовж прислів’я.    Книга не пряник,,,,

            а) а дітей до себе манить;

            б) як птах без крил;

            в) а розуму навчає;

            г) не замінить учителя.

 

8. Створює книгу:

             а) бібліотекар;                                     в) учитель;

             б) музикант;                                         г) автор.

 

  1.    Доповни речення. Книги, за якими я вчуся, це ...

а) розважальні журнали; в) підручники;

б) словники; г) інструкції.

 

 

  1.   Обкладинка - тлумачення цього слова:

а) перелік назв розділів і творів;

б) те, що зовні вирізняє книгу з-поміж інших видань;

в) місце, де зшиті сторінки книги, а також частина обкладинки, що його закриває;

г) обкладинка із цупкого паперу.

11.  Про поради щодо вибору і розміщення книг йдеться у творі;

а) «До школи»; в) «Твоя бібліотечка»;

б) «Про книжку»; г) «Завітай до бібліотеки».

 

12. Автором вірша «Про книжку» є:

           а) Наталя Забіла;                                  в) Марія Чепурна;

           б) Леонід Глібов;                                  г) Микола Сингаївський.

 

13. Вибери зайве слово:

            а) форзац;                                             в) корінець;

            б) палітурка;                                        г) стебельце.

 

14. Корінець у книжці це:

а) перелік назв розділів і творів;

б) те, що зовні вирізняє книгу з-поміж інших видань;

в) місце, де зшиті сторінки книги, а також частина обкладинки, що його закриває;

г) обкладинка з цупкого паперу.

15. Доповни речення. Книги, які допомагають знайти відповіді на запитання «Як?», «Чому?», «Коли?», «Звідки?», це - ...

а) енциклопедії; в) художня література;

б) підручники;             г) газети.

 

16. Твір «Золота хвилина» за жанром є:

а) оповідання; в) вірш;

б) стаття;                  г) казка.

 

17. Ілюстрації до книжки створює:

          а) автор;                                                  в) художник;

          б) музикант;                                             г) редактор.

 

18. Продовж прислів’я . З ручаїв – ріки, …

   а) коли вершки лише хапать;

   б) а розум ще далі;

   в) і лід розмерзається;

   г) з книжок знання.

 

 

 

19. Першу бібліотеку при Софійському соборі заснував:

а) Ярослав Мудрий; в) княгиня Ольга;

б) Данило Галицький; г)Іван Федоров.

20.Зміст у книжці це:

а) те, що зовні вирізняє книгу з-поміж інших видань;

б)  обкладинка із цупкого паперу;

в) короткий опис книги;

г) перелік назв розділів і творів.

21. Про ворогів книг йдеться у творі:

а) «Твоя бібліотечка»; в) «Завітай до бібліотеки»;

б) «Про книжку»; г) «Суперечка двох книг».

 

22.Автором твору «Пісенька юних читачів» є:

а) Марія Чепурна; в) Іван Франко; 

б) Микола Сингаївський; г) Леся Українка.

23.Твір «Суперечка двох книг» за жанром є:

а) вірш; в) казка;

б) оповідання; г) легенда.

24. Рядки …Дружба з книгою - це свято, є з твору:

                      не було б його у нас,

                      ми не знали б так багато

                      про новий і давній час.

а) «Золота хвилина»; в) «Про книжку»;

б) «Пісенька юних читачів»;            г) «Суперечка двох книг».

25.Вибери зайве слово:

а) автор; в) редактор;

б) художник; г) музикант.

26.Форзац це:

а) обкладинка з цупкого паперу;

б) аркуш паперу, що з 'єднує обкладинку зі сторінками;

в) короткий опис книги;

г) перелік назв розділів і творів.

 

27.Доповни речення. Книги, які я читаю на дозвіллі, це:

а) підручники; в) енциклопедії;

б) художня література; г) словники.

28.Продовж прислів'я. Розум без книги,...

а) як на світі жить; в) з книжок знання;

б) як птах без крил; г) а навчився.

29.Перша дитяча бібліотека була заснована:

а) у Харкові; в) у Києві;

б) у Сумах; г) у Львові.

30.У творі «Завітай до бібліотеки» йдеться про те, як:

а) сперечалися книги; в) доглядати за книгами;

б) знайти потрібну книгу; г) складати книги.

31.Анотація - це :

а) обкладинка із цупкого паперу;

б) аркуш паперу, що з'єднує обкладинку зі сторінками;

в) короткий опис книг ;

г) те, що зовні вирізняє книгу з-поміж інших видань.

Фізкультхвилинка

(проводиться залежно від умов уроку)

 

Підсумок уроку

Вчитель підсумовує результати гри, визначає переможців.

 

docx
До підручника
Літературне читання 4 клас (Барна М. М., Волошенко О. В., Козак О. П.)
Додано
25 жовтня 2023
Переглядів
106
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку