Тема: Прості задачі із взаємопов’язаними величинами.
Мета: удосконалювати обчислювальні навички додавання та віднімання з переходом через розряд, табличного множення та ділення, актуалізувати уявлення про дроби, формувати вміння розв’язувати прості задачі на знаходження загальної величини, частини від відомого числа, розвивати мислення, увагу, пам’ять, формувати пізнавальні інтереси, виховувати вміння співпрацювати у групі.
Хід уроку:
Привітання «Долонька»
Оголошення девізу уроку
Меню:
А також на протязі уроку ми складемо свій рецепт успішного навчання.
Актуалізація опорних знань.
І розпочнемо ми з вами з салату «Легкий».
Гра «Знайди частину»
Групова робота
Повідомлення теми та мети уроку
І наступна страва в меню це «гарнір Підготовчий та м’ясо від шеф-повара»
Зошит Скворцова 2 частина 3 клас С. 5 № 2
- Прочитайте задачу.
- Про що задача?
- Виділіть числові данні.
- Що вони означають?
- Яке число є шуканим?
- Чи можемо одразу відповісти на питання задачі?
- Чому?
- Чи можемо знайти масу картоплі? Капусти?
- Можемо тепер відповісти на питання задачі?
Розв’язання задачі.
І наступна складова успіху це активність.
Фізкультхвилинка «Веселий кухар»
Повар кафе пропонує нам пограти у гру «Гарячі млинці».
Діти під музику передають один одному «млинець». Музика припиняється, сідає той, у кого був млинець.
Прочитайте задачу № 2.
Наступна складова успіху це працелюбність
Закріплення вивченого матеріалу.
Скуштували смачне м’ясо з гарніром , і переходимо до морозива «Самостійного».
Робота в групах
У кожної групи по 1 кульки для морозива.
6 – жовтий та фіолет.
8 – голубий, розовий
9 – зелений, оранж.
Ні ріжках рівняння, на кульках відповіді.
Наступна складова успіху терпіння.
Логічне завдання
Знайдіть периметр торта зі сторонами 6 см і 2 см. Накресліть квадратний торт з таким саме периметром.
Останній компонент цілеспрямованість.
Підсумок уроку
Отже, ми склали рецепт успішного навчання. Прочитайте його ще раз.
За гарну роботу отримуємо бонус – картку.