Тема: Взаємопов’язані величини. Загальна величина.
Мета: удосконалювати обчислювальні навички додавання та віднімання з переходом через розряд, табличного множення та ділення, актуалізувати уявлення про величини, ознайомити з терміном «загальна маса, довжина, місткість», правилами знаходження загальної величини кількох предметів, формувати вміння розв’язувати прості задачі на знаходження загальної величини кількох однакових предметів, розвивати мислення, увагу, пам’ять, формувати пізнавальні інтереси, виховувати вміння співпрацювати у групі.
Хід уроку
Організаційний момент.
Сьогодні в нас цікава гра -
Змагатись буде дітвора
В умінні міркувати,
дружно й плідно працювати.
Мотивація навчальної діяльності.
Актуалізація опорних знань
Разом стіл я і стілець.
Хто вгадає – молодець.
(парта)
Знайдіть у себе на парті конверт № 1.
Робота в групах
Прочитайте назву своєї лабораторії.
Випишіть з математичної хмари одиниці вимірювання тієї величини, яка записана у вас на картці.
Маса 12 кг 6 ц 30 кг
Довжина 10 см 45 м 15 мм
Місткість 12 л 30 л 42 л
Самооцінювання.
Повідомлення теми та мети уроку
Вивчення нового матеріалу
Робота в групах
Розклад добре знаю я
І домашнє завдання.
На сторіночках – оцінки
Кожного шкільного дня! ( Щоденник)
До лабораторії привезли три пляшки з водою. У першій – 2 л, у другій – 3 л, у третій – 1 л. Скільки всього л води привезли?
|
У лабораторії є три коридори. Довжина першого – 3 м, другого – 1 м, третього – 2 м. Знайдіть довжину всіх коридорів. |
До лабораторії привезли 2 кг овочів, 3 кг фруктів і 1 кг грибів. Знайдіть масу всіх продуктів.
|
Самооцінювання.
Фізкультхвилинка на уважність.
Робота в групах.
Загадка:
Зелене поле в класі стоїть,
Зайчик білий по ньому біжіть.
( дошка).
До лабораторії привезли 4 ящики продуктів, по 3 кг у кожному. Знайдіть загальну масу продуктів. |
||
І множник |
ІІ множник |
Добуток |
____ в 1 ящику |
Кількість ящиків __ |
Загальна маса ____ |
Розв’язання |
Самооцінювання.
Закріплення вивченого матеріалу.
Логічне завдання.
Чому дорівнює периметр всієї лабораторії?
4 + 4 +2 *4 = 16 см
Само оцінювання
Підсумок. Оцінювання.
Домашнє завдання