Урок хімії на тему: «Вуглеводи. Загальна характеристика. Глюкоза» у 9 класі (з використанням елементів технології інтегрованого навчання)

Про матеріал
Мета. Освітня: закріпити знання по темі; проаналізувати знання про будову, фізичні і хімічні властивості вуглеводів, добування і застосування; функції вуглеводів у живій природі та їх значення
Перегляд файлу

      Комунальний заклад

 «Шарівський ліцей Валківської районної ради Харківської області»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок хімії

на тему:

«Вуглеводи. Загальна характеристика. Глюкоза»

у 9 класі

(з використанням елементів технології інтегрованого навчання)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З досвіду роботи

учителя біології

Полякової Надії Володимирівни,

учителя вищої категорії,

учителя-методиста

 

 

 

 

Тема: Вуглеводи. Загальна характеристика. Глюкоза

      Мета.

      Освітня: закріпити знання по темі; проаналізувати знання про будову, фізичні і хімічні властивості вуглеводів, добування і застосування; функції вуглеводів у живій природі та їх значення

      Розвиваюча. Розвивати уміння порівнювати вуглеводи  між собою та робити висновки та узагальнення.

      Виховна. Виховувати бережливе ставлення до живої природи

      Тип уроку: урок засвоєння знань (інтегрований урок).

      Форма уроку. Синтетична.

      Місце уроку в навчальній темі. перший у темі.

 

      Методи і методичні прийоми:

      1. Інформаційно- рецептивний:

      а) словесний: розповідь-пояснення, опис, бесіда, повідомлення учнів,

      робота з підручником.

      б) наочний: ілюстрація, демонстрація.

      Прийоми навчання: робота в групах;виклад інформації, пояснення, активізація уваги та      мислення, одержання з тексту та ілюстрацій нових знань, робота з       роздатковим матеріалом.

     

      2. Проблемно - пошуковий: постановка проблемного питання.

      Прийоми навчання: постановка взаємопов’язаних проблемних запитань,

      активізація уваги та мислення.

      3.Візуальний: складання рівнянь, проведення дослідів. презентації     4.Релаксопедичний: психологічне розвантаження.

      Міжпредметні зв’язки: біологія, хімія, екологія.

      Матеріали та обладнання: схеми, малюнки, таблиці. ІКТ

      Основні поняття та терміни: вуглеводи, моносахариди, олігосахариди, полісахариди.

  

 

 

 

 

 

 

ХІД УРОКУ

 

      І. Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів.

      1. Що таке вуглеводи?

      2.Де в своєму житті людина їх використовує?

     

 

      ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

     1. Повідомлення теми, мети уроку.

     2. Робота в групах.

         - хіміки – теоретики,

         - хіміки – любителі рівнянь реакцій,

         - хіміки – екологи, 

         - олімпійці – любителі,

         - біологи – науковці.

      ІІІ. Сприймання та засвоювання учнями  матеріалу.

      Робота в групах за планом:

  1. Будова вуглеводів
  2. Фізичні властивості.
  3.  Хімічні властивості.
  4. Добування і застосування.
  5. Функції і значення вуглеводів у живій природі. (час підготовки 10 хв)

      ІV. Осмислення об‘єктивних зв’язків та взаємозалежностей у вивченому

      матеріалі.

      Виступ учнів, захист своїх завдань, обговорення їх класом.

      V. Узагальнення та систематизація знань.

      Конкурс  «Ерудит уроку»

      VІ. Підведення підсумків уроку.

  1.               Узагальнення вивченого (висновок учнів щодо здобутих знань).

 

      VІІ. Надання та пояснення домашнього завдання.

    

  

 

doc
Додано
2 березня 2020
Переглядів
813
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку