Урок "Хто і чим створює витвір образотворчого мистецтва. Художник. Скульптор. Інструменти і матеріали. Скульптура. Коти в скульптурах (пластилін, солоне тісто).

Про матеріал
Практична робота з ліплення скульптури,закріплення уміння володінням прийомами ліплення,ознайомлення із цікавинками про котів,розвиток творчих здібностей.
Перегляд файлу

 

Дизайн і технології

 

Тема: Хто і чим створює витвір образотворчого мистецтва.

Художник. Скульптор. Інструменти і матеріали. Скульптура.

Коти в     скульптурах (пластилін, солоне тісто).

Мета: Удосконалювати навички роботи з пластиліном, уміння визначати форму і пластику окремих складових будови тварин (тулуба, голо­ви, шиї, кінцівок, хвоста, вух) і відтворювати їх в ліпленні; розвивати уяву, дрібну моторику рук; вихову­вати любов до свійських тварин.

Обладнання : пластилін, дощечка, серветки, пензлі, фарби, альбом, таблиці, скульптурки, малюнки, ілюстрації , зразки дитячих робіт, фотовиставка, виставка книжок, пісня про котика, казковий герой.

Тип уроку:комбінований.

                                              Хід уроку:

  1. Організаційна частина.  1."Самоналаштування":

-Покладіть руки на парту, закрийте очі та промовляйте:

Я зможу сьогодні добре працювати на уроці.

Я людина творча, вихована, слухняна.

Я бажаю однокласникам успіхів.

2.Вправа «Предмети на урок»(з м’ячем).

-Які предмети будуть потрібні на уроці?

 

   II. Актуалізація опорних знань.

1.Бесіда:-Казковий герой(на вибір) питає,кого називають художником?Вам було завдання дізнатися,що означає слово СКУЛЬПТОР. Ким створені ці ілюстрації? – скульптором чи художником?(малюнки,ілюстрації до казок) Якими інструментами працює художник?

 -Запрошую до невеличкої уявної подорожі країнами світу. Розгляньте фото. Кого зобразили митці у своїх витворах? Ким створені ці зображення – скульптором чи художником? Якими матеріалами і інструментами, на вашу думку, користувались скульптори кожної країни для створення цих витворів? (у Києві це пластикові виделки, метал і камінь в інших країнах).

2. Перегляд демонстраційного матеріалу.

-Отже, скульптури-об’ємні твори  мистецтв, які можна розглянути з усіх боків.

Скульптури бувають різні за розміром: від дуже малих, такі як у нас на виставці, до величезних пам’ятників і монументів. Де  ми можемо побачити  такі витвори  мистецтва? (На вулицях і площах  міста, в музеях.. Це пам’ятники, фонтани, ліпні прикраси на будинках ). Більшість із них вилиті, вирізьблені або висічені з твердих матеріалів – скла, металу, дерева, каменю. Звідси й назва «скульптура» -з латинської «висікати», «вирізати».

-Сьогодні на уроці кожен з вас стане маленьким скульптором. Ви спробуєте створити  невеличку скульптуру з м’якого матеріалу – пластиліну.

3.Правила роботи з пластиліном.

4.Прийоми ліплення.(демонстрація)

 

  1.    Повідомлення теми і завдань уроку.

- А кого ми будемо ліпити, ви дізнаєтесь, відгадавши  загадки:

Без води миється, на печі гріється.

Часто вмивається, рушником не витирається.

Хто спочатку їсть, а потім умивається?

                                                                                      

 1. Вступна бесіда.

 - Кішка  -    улюблена  і  популярна   домашня  тварина.  Але  чи  відомо  вам,  що коти не завжди  були свійськими  тваринами.

Цікавинка. - Домашні   кішки,  до яких ми  звикли, походять від  дикої кішки,  але від якої  саме  науці  невідомо.  Вважають, що першими, хто  приручив кішок, були єгиптяни. І це було майже 5000 років тому. В Єгипті люди  поклонялися цій тварині, вважили кішку  божеством. Коли  кішка  помирала – сім’я  ходила в жалобі. А  на того,  хто    вбивав цю тварину, чекала  смертна  кара.

 

 2.  Показ фотографій, іграшок (плюс картина з тополиного пуху).

  багатьох   з вас  вдома   також є  коти. Ви любите тримати своїх  улюбленців на руках гратися з ними, вважаєте їх членами своєї  родини. Адже недаремно тварин ми називаємо «братами нашими  меншими». Погляньте на  фотовиставку ваших  улюбленців. А на перерві ви зможете  підійти роздивитися  і  поговорити  про  своїх   домашніх  тваринок ,  поділитися  секретами,  як ви їх  доглядаєте,   годуєте,  граєтесь!  

Розповіді дітей про домашнього улюбленця.(за бажанням)

3. Налаштування на роботу. Виставка книжок.

-Про котів написані казки, пісні, художні твори, створені мультфільми та кінофільми…Які з них ви пригадали?

-Отож, навчимо лаксиків ліпити котика.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА(пісня про котика)

IV.Робота над темою уроку.

 

  1.               Перегляд демонстраційного матеріалу.

 

2. Послідовність ліплення котика вчителем.

- Скажіть, якої форми у котика тулуб, лапки, голова, вушка, хвостик? (Тулуб   овальної форми з плас­тичними передніми і задніми лапками, голова — кругла, з короткими гострими вушками.)

- Ліпити котика найпростіше з окремих частин. Спочатку виліпимо тулуб з ніжками і голівку, врахувавши їх про­порції та форму. Потім приєднаємо інші частини. З не­великих однакових шматочків можна зробити вуса.

- Зліпивши котика, кожен з вас спробує зробити його неповторним, своїм. Можливо хтось одягне йому на шию бантик, хтось капелюшок, а хтось спробує зробити кота в чоботях. Тож, приступаємо до роботи. Користуйтесь своїми малюнками –підказками, які ви підготували заздалегідь .

 

3. Практична діяльність учнів.(під пісеньку про котика). Допомога вчителя (за потребою)

Фізкультхвилинка (на вибір).

 

  1. Підсумок уроку. Оцінювання оплесками.

-Чому навчилися на уроці? Що нового дізналися?  Що таке скульптура?

    -Кого ліпили?

Перегляд і демонстрування дитячих робіт(за рядами)

Наш закінчився урок.

Ми чекаємо дзвінок.

 

    Прибирання робочого місця.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
8 червня 2025
Переглядів
202
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку