Урок інформатики для 3 класу "Етапи створення презентації"

Про матеріал
Матеріал призначений для ознайомлення учнів із етапами створення презентації та її структурою, для навчання учнів складати елементарний план створення презентації та закріплення навичок оформлення презентації.
Перегляд файлу

Тема. Етапи створення презентації.

Мета. Ознайомити учнів із етапами створення та структурою презентації; навчити складати елементарний план створення презентації. Закріпити навички оформлення презентації.

Розвивати творчу уяву, корегувати сприйняття, увагу, пам’ять, логічне мислення.

Виховувати наполегливість у здобутті знань, самостійність у роботі.

Тип уроку: формування умінь і навичок.

Обладнання: комп’ютерний клас, мультимедійний проектор, презентація до уроку, презентація-заготовка «Моя країна - Україна».

Хід уроку

I. Організаціяучнівдо уроку (1 хв).

-Добрий день, діти. Сідайте, будь ласка! Приготуйтесь мене уважно слухати та пообіцяйте бути активними.

II. Повторення правил технікибезпеки в комп’ютерномукласі (2хв).

-Діти, ми з вами знаходимось в комп’ютерному класі, де потрібно дотримуватись правил технікибезпеки. Повторимо ці правила. Я зачитую правило, якщо ви згодні з ним – плескаєте в долоні. Будьте уважні!

*Не можна заходити й перебувати в класі без вчителя.

*Заборонено заходити до класу у верхньому одязі чи приносити його з собою.

*Можна приносити на робоче місце особисті речі.

е можна працювати за комп’ютером з мокрими і брудними руками.

*Розпочинати роботу можна, коли завгодно.

* Сидіти слід   на   відстані   не   менше 50 см від екрана монітора.

*Можна торкатися проводів живлення, розеток, задньої стінки комп’ютера та екрана монітора

*Заборонено ходити по класу, голосно розмовляти.

*Виконувати слід тільки зазначене вчителем завдання.

*Можна самостійно переміщувати апаратуру.

*Якщо виявили несправність в роботі  комп’ютера, відразу повідомити вчителя.

- Ви добре засвоїли правила техніки безпеки і, сподіваюся, завжди будете дотримуватися їх.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності, визначення мети, завдань уроку (6 хв.)

Послухайте історію, яка трапилась одного разу з Ганнусею та Елзіком. Одного разу Елзік спитав у Ганнусі: «Як називається місце, де ти живеш?» Ганнуся відповіла: «Моя країна зветься Україна». «А що цікавого в твоїй країні? Чим вона відрізняється від інших країн?» - спитав Елзік.

На що Ганнуся відповіла віршем:

Різні в світі є країни,
Різні люди є у світі,
Різні гори, полонини,
Різні трави, різні квіти.

Є з усіх одна країна,
Найрідніша нам усім,
То - прекрасна Україна,
Нашого народу дім.

Там шумлять степи безкраї,
Наче вміютьговорити,
Там яснішесонцесяє,
Там солодше пахнуть квіти.

Різні в світі є країни,
Гарні є і є багаті,
Та найкраще в Україні,
Бонайкраще в ріднійхаті.

Діти, щоб Елзік краще зміг зрозумів, що за країна Україна, давайте заспіваємо для нього пісню.

Дякую вам. Ми знаємо як представити щось нове. За допомогою якої комп’ютерної програми це можна зробити? (за допомогою презентації Microsoft Power Point)

З чого складається комп’ютерна презентація? (Зі слайдів)

Що вказують на титульному слайді презентації? (Назву та імя автора)

Отже, сьогодні на уроці ми спробуємо допомогти Ганнусі створити презентацію про Україну для Елзіка.

Але перш ніжщось будувати, архітектор складає план майбутньої споруди, інженер створює модель майбутнього автомобі­ля. Перед створенням презентації також потрібно спланувати свою діяльність, спроектувати майбутню презентацію. Як це зробити - ми розглянемо на сьогоднішньому уроці.

ІV. Актуалізаціяопорнихзнань (4 хв).

- Діти, на минулому уроці ви навчилися переглядати презентацію.

- Згадаємо, як відкрити презентацію (демонстрація через проектор). Для цього потрібно натиснути на кнопку, що міститься в лівому нижньому куті на робочому столі – це Пуск, вибираємо Усі програми – Microsoft Officе та вибираємо – Microsoft Office Power Point. Перед нами з’явилося вікно редактора презентації, вибираємо команду Відкрити. У нас з’явилося вікно Відкриття документа, вибираємо і відкриваємо папку з назвою 3-А, вибираємо презентацію «Наш клас» і натискаємо на кнопку Відкрити. Перед вами з’явилася презентація, яку вистворювали на минулому уроці.

Давайте пригадаємо як ми можемо переглядати презентацію:

- Яку кнопку слід натиснути, щоб переглянути презентацію?

- Де вона знаходиться?

- Яку клавішу потрібно натиснути, щоб перейти до наступного слайду?

- Яку клавішу потрібно натиснути, щоб перейти до попереднього слайду?

- Як зупинити перегляд презентації?

- Що потрібно зробити, щоб перемістити слайди, наприклад третій слайд перемістити на місце першого? (Для цього потрібно навести курсор миші на ескіз слайду, який хочете перемістити, натиснути один раз лівою кнопкою миші слайд стає виділеним та, не відпускаючи її, перетягнути його на те місце, на яке потрібно перемістити слайд, а потім відпустити ліву кнопку).

V. Повідомлення теми і завдань уроку (1хв).

Як ми вже сказали, сьогодні на уроці ми створимо презентацію про Україну.

Якщо ми хочемо виконати якесь завдання якісно, то повинні продумати всі етапи виконання роботи.

Сьогодні на уроці ми ознайомимося з етапами роботи з презентаціями. Постараємось використати ті знання, які отримали на попередніх уроках. Тема нашого уроку звучить так: «Етапи створення презентації».

VI. Вивчення нового матеріалу(10 хв).

У процесі створення презентації потрібно проявити себе як сценарист, режисер і художник, вимогливий глядач. Створення презентації складається відповідно з трьох базових етапів:

1.   Планування.

2.   Створення.

3.   Репетиція.

І етап – Планування.

1. Визначення мети створення презентації.

Яка мета нашої презентації до 8 Березня? (Зробити подарунок мамі).

Матеріал презентації має бути цікавим, має привертати увагу і змістом, і формою подання.

Отже, мета будь-якої презентації має переконати й зацікавити когось.

2. Добір зображень: фото і малюнків.

Я створила папку, в яку поклала знайдені в Інтернеті зображення про Україну. (Переглядаємо зображення).

3. Визначення структури презентації:

- планую скільки буде слайдів,

- де і які зображення я буду вставляти на слайди,

- де і як відформатую текст.

Для досягнення кращого результату бажано керуватись такими правилами:

  •        Не заповнюйте слайд занадто великим обсягом інформації.
  •        Використовуйте короткі речення.
  •        Кількість рядків тексту на слайді і кількість сліву рядку — до 8.
  •        Для виділення найважливішої інформації використовуйте рамки, границі, заливку, різні розміри та кольори шрифтів тощо.
  •        Фон слайда й анімаційні ефекти не мають відволікати увагу від змісту.
  •        Текст слайда має легко читатися, тобто бути контрастним відносно тла (темний текст на світлому тлі або білий — на темному) і достатньо великим, щоб було видно з останнього ряду.
  •        Підпис до ілюстрації бажано розмішувати під малюнком.

Отже, планування презентації — це багатокрокова процедура, що включає визначення мети, добір зображаень, формування структури презентації.

ІІ етап Створення

- Діти, як називається перший слайд? Що на ньому має бути?

Подивіться, яку презентацію створила Ганнуся. Заголовок – Моя країна - Україна, текст жирний, курсив, синьо-жовтого кольору. Малюнки розмістила так, щоб не затуляли текст слайдів.

- Діти, як додати слайд до попереднього? (На вкладці Слайди після ескізу титульного правою кнопкою миші відкриваємо контекстне меню і вибираємо команду Створити слайд)

На інші слайди,  Ганнуся додала зображення, текст та відформатувала його, вибрала шаблон, який їй сподобався. Тобто вона створила презентацію.

Тобто, створення презентації — це власне підготовка слайдів презентації.

ІІІ етап – етап Репетиція.

На цьому етапі потрібно переглянути та доопрацювати презентацію.

Під час перегляду потрібно звернути увагу на наступне:

  • Чи не забувти вказати на титульному слайді назву презентації та своє ім’я?
  • Чи використовував ти клавішу Shift під час уведення першої літери свого імені?
  • Чи на кожному слайді є заголовок?
  • Чи не перекривають малюнки текст слайда?
  • Чи не допустився ти помилок?

-Діти, нагадайте, як переглянути презентацію? (Клавішою F5 чи на вкладці показ – Показ слайдів).

Отже, репетиція презентації — це перевірка та налаштування створеної презентації.

 

 

VIІ.Фізкультхвилинка (2 хв.)

Діти, ми трошки втомились, тому виконаємо комплекс вправ для мязів:

Вихідне положення – сидимо на стільці.

1. Випрямити руки перед собою і розвести пальці так, щоб відчути напруження. У такому положенні затриматись упродовж 5 секунд. Розслабити, а потім зігнути пальці. Повторити 5 разів.

2. Повільно і плавно опустити підборіддя, залишитись у такому положенні 2-3 секунди і розслабитись. Зробити нахили і повороти голови. Повторити 5 разів.

3. Сидячи на стільці, піднести руки якомога вище, потім плавно опустити їх додолу, розслабити. Вправу повторити 5 разів.

4. Переплести руки у «замок» і покласти їх за голову. Звести лопатки, залишитись у такому положенні 5 секунд, а потім розслабитись. Повторити 5 разів.

 

VІII. Робота за комп’ютером. (14 хв)

Учитель демонструє виконання завдання на проекторі.

- А зараз вмикаємо наші монітори, запускаємо програму і створюємо презентацію. Якщо будуть виникати питання, піднімаєте руку, я буду допомагати.

 

IX. Хвилинкарелаксації. (2 хв.)

- Обіпріться на спинку стільчика, руки опустіть донизу і закрийте очі. Підніміть спочатку очі до верху потім опустіть вниз, поверніть вправо, вліво; виконайтеце три рази, не повертаючи голови. Відкрийте очі і покліпайте, як метелики крильцями. Поверніть голову ліворуч, подивіться на дерево за вікном, а тепер на віконну раму, і так 3 рази.

 

X. Підсумки уроку (5хв).

Для перевірки та закріплення знань розгадаємо слово, виконавши тестовізавдання.

Виберіть одну правильну відповідь:

1. Комп'ютерні презентації переважно складаються з

О. текстових сторінок

П. слайдів

Р. документів

2. У режимі Показ слайдів можна

Р. демонструват ипрезентацію

С. переглядати ескізи слайдів

Т. змінювати об'єкти на слайдах

У. змінювати послідовність розташування слайдів

3. При плануванні презентації відбувається

  1. визначення мети, сценарію та структури презентації
  2. створення слайдів на комп'ютері
  3. перевірка та редагування готової презентації
  4. демонстрація готової презентації

4. Для переходу до наступного слайду в режимі демонстрації використовується клавіша:

  1. Enter
  2. Backspace
  3. Esc
  4. Пропуск

5. На слайдах не можна розміщувати такі об'єкти:

  1. зображення
  2. іграшки
  3. текст

6. До слова комп'ютерна презентація найбільше підходить пояснення

  1. читання на комп'ютері
  2. малювання у спеціальній програмі
  3. представлення за допомогою комп'ютера

7. Зміна вигляду тексту

  1. редагування
  2. форматування
  3. зафарбовування
  4. змінення

8. Виправлення помилок у тексті

  1. редагування
  2. форматування
  3. зафарбовування
  4. змінення

9. Етап репетиції презентації передбачає

  1. визначення мети, сценарію та структури презентації
  2. створення слайдів на комп'ютері
  3. перевірка та редагування готової презентації

10. Для збереження презентації потрібно

З. Натиснути кнопку Enter та зберегти

І. Натиснути кнопку Зберегти, ввести ім’я та вибрати папку для збереження та натиснути

И. Зберегти

  1. Закрити вікно та вимкнути комп’ютер

11. Перший слайд презентації називається

Е. Початковий

      Ю. Головний

      Я. титульний

 

Отже, сьогодні на уроці ми закріплювали знання та розвивали вміння по створенню презентацій. Отже, що ви запамятали?

- Які є основні етапи створення презентації? (Планування, створення, репетиція)

- Що слід зробити під час планування презентації? (Визначити мету, структуру презентації, добрати фото)

- Діти, які визнаєте правила оформлення слайдів презентації?

- Що ми робимо під час репетиції презентації?

На мою думку, ми сьогодні плідно попрацювали. Дякую всім за урок.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
4.0
Загальна:
4.3
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Василенко Катерина Сергіївна
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    4.0
docx
Додав(-ла)
Горох Олена
Додано
6 серпня 2020
Переглядів
6486
Оцінка розробки
4.3 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку