Мета: а) ознайомити з деякими відомостями з історії інформатики; удосконалювати навички роботи з клавіатурою, навчально – розвивальними програмами;
б)розвивати логічне мислення, вміння узагальнювати інформацію;працювати в групі; розширювати кругозір учнів;
в) виховувати інтерес до історії інформатики; культуру роботи з комп'ютером.
Мукачівська ЗОШ І – ІІІ ступенів №7
Мукачівської міської ради
Урок
інформатики
( 2 клас)
Вчитель початкових класів
Шпеник Т.О.
м. Мукачево
Тема: Історична подорож
Мета: а) ознайомити з деякими відомостями з історії інформатики; удосконалювати навички роботи з клавіатурою, навчально – розвивальними програмами;
б)розвивати логічне мислення, вміння узагальнювати інформацію;працювати в групі; розширювати кругозір учнів;
в) виховувати інтерес до історії інформатики; культуру роботи з комп’ютером.
Обладнання : картки із завданням, ілюстрація до свята Миколая, мультимедійна
презентація,відеозапис до фізкультхвилинки, сигнальні прапорці
Тип уроку: урок - подорож ( засвоєння нових знань з використанням
інтерактивних методів, ігрових прийомів)
Хід уроку
І. Організація до уроку
1. Поділ на групи відбувається при вході в клас діти займають місця у відповідному
ряду за відповідним символом
2. Психоформула
Станьте, діти,всі рівненько.
Усміхніться всі гарненько,
Настрій на урок ми взяли,
Працювати розпочали.
А гостям: Доброго ранку, ліси і міста!
Доброго ранку плането Земля!
Здрастуйте гості сьогодні у нас.
Відкритий урок ми покажем для вас .
А для початку, щоб настрій з’явився,
Кожен сусіду щиро всміхніться.
Люблю я свій розум,
Увагу та пам’ять.
Працює мій мозок
і вчусь я старанно.
Сприймаю все нове
І мислю логічно.
Вчителя слово
здійснюю практично.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Відгадування загадки про Миколая :
Ходить він завжди вночі
Має від дверей ключі,
Знає, хто живе і де,
Як себе щодня веде.
Чемним діткам, хоч потроху,
В чобітки та у панчохи
Він кладе потішки,
А нечемним - мишки!
Хто це? Швидко відгадай!
Це наш любий... (Миколай).
ІІІ. Контроль, корекція, актуалізаці я опорних знань
( діти виявляють на партах картки із зображенням ілюстрацій до правил, повинні озвучити правило)
На уроці будем добре працювати.
Правила завжди ці пам’ятати.
2.Тест « Перевір свої знання»
- Яке основне поняття на уроках інформатики?
а) інструкція;
б) інформація.
- Виберіть рядок, в якому записані, пристрої введення інформації:
а) мишка, клавіатура;
б) монітор, колонки, навушники.
- Що таке комп’ютерна програма?
а) рецепт страви;
б) інструкція для комп’ютера.
- Хто створює комп’ютерні програми?
а) піаніст;
б) програміст.
- За допомогою, якої кнопки вмикаємо комп’ютер?
а) Power;
б) Enter.
- Отримання,зберігання,опрацювання,передавання інформації називається:
а) інформаційними операціями;
б) інформаційними процесами.
3.Відео загадка про комп’ютер
4.Робота у групах « Збери комп’ютер»
- А тепер в рядах об’єднайтеся в групи. Пам’ятайте, що ви повинні працювати
дружно. Відкрийте конверти і складіть комп’ютер із складових частин.
ІV. Оголошення теми і завдань уроку
ОДРООПЖ
ПОДОРОЖ
- Ця подорож незвичайна, а історична. Тобто у часі… Ми здійснимо подорож
в історію інформатики. У часи, коли створювалися перші
обчислювальні пристрої. Познайомимося з ученими, які здійснювали
ці відкриття.
V. Ознайомлення з новим матеріалом
1. Відвідування історичних періодів, повідомлення про історію розвитку
обчислювальних машин
( повідомлення супроводжується показом презентації)
Давні часи. Вже тоді люди пробували зберегти інформацію. Вони зображували малюнки на скелях. Для лічби використовували вузелкову рахункову систему ( кіпу).
Першими спробами зберегти інформацію були наскельні малюнки.
Першими спробами передавання інформації були звукові сигнали.
500 років до нашої ери. З того часу, коли люди почали займатися торгівлею, їм потрібно були лічильні прилади. Першими стали: абак, рахівниця.
1642 рік. У Франції жив непосидючий хлопчик, який дуже любив математику. Звали його - Блез Паскаль. Він здійснив свою мрію – створив свою першу машину “Паскаліну”. Але вона могла тільки додавати числа.
1710 рік. Наступний крок у створенні обчислювальних машин зробив великий математик Готфрід Лейбніц, який задумав побудувати непросто машину, яка додає числа, а машину, яка виконує всі чотири арифметичні дії.
1822 рік. Чарльз Беббідж створив так звану різницеву машину. Він будував її понад 20 років, але так і не побудував до кінця. Пізніше науковця захопила ідея удосконалити різницеву машину – створити аналітичну, яка і стала прототипом сучасних комп’ютерів.
1950 рік. У нашій країні під керівництвом Сергія Лебедєва була створена перша електронна обчислювальна машина (ЕОМ).
Перший комп’ютер був дуже великий. На його площі можна розмістити спортивний зал. Він був запущений у США в 1946 році.
Перший персональний комп’ютер був розміром з невеликий холодильник.
Перший переносний комп’ютер (ноутбук) важив 11кг .
- Ну, що ж час повертатися у наші часи.
2. Фізкультхвилинка
Хто ж там, хто вже так втомився
І ліворуч нахилився?
Треба дружно всім нам встати,
(вийти з-за парт)
Фізкультпаузу почати.
- Трохи з вами ми втомились
І за боком нахилились
Будемо ми розминатись
Будемо ми розважатись…
( Виконують рухи під музику)
3.Рекламна пауза . Інсценівка « Я – помічник людини»
Я – електронна книга, можу показувати текст і картинки.
Я – електронна фото рамка , можу показувати фотографії.
Я – мобільний телефон, можу передавати інформацію на відстань.
Я – навігатор, можу визначити шлях до будь – якого місця.
Я – ігрова приставка, можу погратися з вами.
Я – диктофон , можу запам’ятати звуки.
Я фотокамера, можу зберігати зображення.
Я – калькулятор, можу виконувати обчислення.
VІІ. Формування вмінь і навичок
Рахувати людині допомагають різні пристрої. Найпростішим помічником є пальці рук. У 1-му класі для лічби ви використовували палички, у магазинах раніше використовували рахівниці, а зараз рахують за допомогою калькулятора і комп’ютера. Але яких би «помічників» не використовувала людина, головним пристроєм для обчислень залишається голова ( розум). Тому свої інтелектуальні здібності необхідно розвивати, для чого і призначені завдання наступної частини уроку.
а) з’ясуйте,хто який подарунок з янголят пакував;
б) пройдіть лабіринт;
в) зберіть торбинку пам’яті.
VІІІ. Рефлексія
Вправа « Торбинка пам’яті»
Дякую всім за плідну роботу.