Дата Інформатика 4 кл
Тема. Інструктаж з БЖД. Середовище текстового редактора. Відкриття та створення текстового документа. Збереження текстового документа.
Мета:
1. Ознайомити учнів з можливостями програми «Текстовий редактор».
2. Вчити користуватися програмою Word Pad, вводити та зберігати інформацію.
3. Розвивати уяву, логічне мислення, пам’ять.
4. Виховувати любов і бережне ставлення до природи.
Обладнання: програма Word Pad, картки з текстами
Хід уроку
І. Організаційний момент. Техніка безпеки.
Прийшов Петрик зі школи додому, закинув портфель на ліжко і до самого вечора просидів біля комп’ютера, граючи в гру та жуючи чіпси.
Які правила поведінки біля комп’ютера він порушив?
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Розминка.
Метаграми.
Мене ти здавна звик любити, і завжди ситий ти за це.
Та тільки У на І змінити,- залізу я на деревце. (булка – білка)
Якщо із З це візьмеш слово – то сильний дощ впаде раптово.
Коли ти З на С заміниш, то у садку мене зустрінеш. (злива – слива)
2. Робота в групах
- Об’єднайтеся у 3 групи. Кожна група отримає картки з цікавинками.
Ваше завдання: прочитати і визначити текст це чи набір речень.
Відповідь свою обґрунтувати.
1. Соняшник.
Цю рослину привезли з Америки майже 500 років тому. Індійці – корінні жителі Америки – називали її «квітка сонця», іспанці, італійці, французи – «повернутий до сонця». Українці також вважали її другом сонця і називають «соняшник», «сонях»
2. Чому у снігура червоні груди.
Жив собі снігур. Захотілось йому до сонця летіти. Вирушив у дорогу. Подивилось сонце на сміливця, здивувалось. Як посмів зимовий птах до небесного світила дістатись?
Вистрілило сонце вогняними стрілами, запалило снігурові груди. Не пустило вище.З тих пір снігурі мають червоні груди.
3. Першу у світі авторучку винайшли стародавні єгиптяни. Папір вперше почали виготовляти на сході з кори шовковиці. Василько та Ігор вчаться в одному класі.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Оголошення теми уроку.
Комп’ютер має програму, яка редагує тексти. Тема нашого сьогоднішнього уроку – «Текстовий редактор»
2. Словникова робота.
За словниками діти шукають тлумачення слів «редактор» і «редагувати».
3. Робота з підручником.
- Прочитайте текст із підручника (ст. 34)
- Як називається програма, яка дозволяє створювати і обробляти тексти? (текстовий редактор)
- Яку назву має один із текстових редакторів? (WordPad)
- Які дії можна в ньому виконувати? (Набирати тексти, змінювати їх. Зберігати.)
- Ознайомлення з програмою. (ст. 35)
4. Фізкультхвилинка.
Лапки в боки, вгору вушка – скачуть білочки-подружки.
Раз, два, три, чотири, п’ять! По гілках вони летять.
Кожен ранок на галяві спритно роблять різні вправи.
Раз, два, три, чотири, п’ять! Люблять білочки стрибать.
ІV. Робота за комп’ютером.
Учні працюють під керівництвом вчителя.
1. Запуск програми.
Пуск ⇒ програми ⇒ стандартні ⇒ WordPad |
2. Виконання завдання.
Набрати своє прізвище, ім’я, по батькові, деяку інформацію про себе.
3. Збереження набраного тексту.
Файл ⇒ зберегти як ⇒ мої документи ⇒ (друкуємо назву) ⇒ зберегти |
4. Релаксація
Заплющити очі на 5 – 10 секунд, розслабивши м’зи очей і розплющити їх на такий же час. Повторити 4 – 5 разів.
5. Редагування тексту.
На уроці учні писали оповідання про своїх бабусь. Ось послухайте, що написав один хлопчик.
У мене є бабуся. Бабуся живе у селі. Я часто гостюю у бабусі. У бабусі є песик Дружок, кіт Мурко. Я дуже люблю свою бабусю.
- Чи все правильно написав хлопчик?
- Як можна вдосконалити текст?
- Як називається професія людини, що займається цим?
V. Узагальнення вивченого матеріалу.
- Чи цікаво вам було на уроці?
- Чи дізнались ви щось цікаве?
- Що таке текстовий редактор?
- Що можна зробити, використовуючи його?