Урок "Інструктаж з БЖД. Створення презентації із ефектами. Практична робота 4."

Про матеріал

_________________ Урок № __ __________________

Тема: Інструктаж з БЖД. Створення презентації із ефектами. Практична робота 4.

Мета: навчальна:сформувати поняття: анімація; ефект зміни слайдів; розглянути: типи анімаційних ефектів; методи додавання анімаційних ефектів; навчити: створювати презентації з використанням анімаційних ефектів;

розвиваюча: розвивати вміння: застосовувати набуті знання на практиці; додавати анімаційні ефекти до об'єктів; встановлювати ефекти зміни слайдів;

виховна: виховувати інтерес до предмету інформатики, виховання відповідальності, активності, уміння спілкуватися, інформаційної культури учнів, уважності, акуратності.

Обладнання: програма Power Point, дошка, проектор, комп'ютери.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організація класу до уроку

1. Встаньте, діти, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько,

Посміхніться ви до мене,

Посміхніться до гостей,

Привітайтесь: «Добрий, день!»

2. Присутні, відсутні.

– Перевірте, чи все необхідне у вас є до уроку: зошит, ручка.

III. Мотивація навчальної діяльності

Розпочати урок хочу з висловів видатних людей, які будуть девізом нашого уроку. (Слайд 1)

Чому б ти не навчався,

Ти навчаєшся для себе.

Петроній

Взяла їх я недаремно, тому що сьогодні ми підходимо до завершення вивчення теми «Комп'ютерні презентації», але це лише підсумок теми, а далі в житті ви зможете вивчати більш досконало цю програму та створювати різні презентації (прості, складні) до уроків, а потім і в роботі, оскільки презентації використовують дуже широко в різних сферах діяльності.

II. Оголошення теми та завдань (мети) уроку (Слайд 2)

ІІІ. Актуалізація опорних знань

(Слайд 3)З'ясуймо, що означає саме слово «презентація»

(Слово «презентація» походить від латинського «prezentation», що означає передаю, вручаю. Отже, презентація — це представлення).

З якою метою використовують презентації?

– Як ви вважаєте, чи потрібно вивчати створення презентацій у школі чи ні? Обґрунтуйте свою думку.

За допомогою яких програм створюють презентації? (Комп'ютерні презентації створюють у програмах MS Power Point.) Різні версії (97-2003, 2007, 2010) Які? Чим відрізняються?

Що таке слайди? Що вони можуть містити? (Слайди можуть містити текст, зображення, фотографії, малюнки, графіки, гіперпосилання, таблиці, діаграми, звуки, відео, анімації, тощо.)

Що потрібно зробити щоб додати новий слайд?

Чи можемо міняти дизайн слайду? (Так)

А зараз ми виконаємо завдання.

Завдання. «Доміно» (Слайд 4)

(Потрібно підібрати правильну відповідь, з`єднати частинки)

Анімація

Здвиг и наплив

Фігури

Зірки

Стрічки

Шрифти

Verdana

Corbel

Ефекти

Бумажна

Метро

Стилі

Тінь

Рельєф

Завдання. «Так або ні» (Слайд 5)

Яке з наведених тверджень правильне, а яке ні?

Твердження

Так або ні

1

Слайд є основним документом програми Power Point

Так

2

Створити презентацію у Power Point можна одним способом

Ні

4

На слайді можуть бути розміщені текстові і графічні об`єкти

Так

5

Ескіз шаблону можна застосувати лише до окремого слайда

Ні

Розгадати ребуси (Слайд 6, 7)

VІ. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Анімація (Слайд 8)

Анімація — це динамічний візуальний ефект, доданий до текстового або графічного об'єкта слайда (текст або зображення, що рухається, виділення кольором, іншим шрифтом тощо).

Додати анімацію можна до окремих об'єктів на слайді, до слайда в цілому та групи слайдів.

У РоwerPoint об'єкти можуть у встановленому порядку з'являтися на слайді, змінюватися впродовж демонстрації, а по завершенні анімації — зникати. Також можна встановити час показу кожного зоб'єктів.

До одного об'єкта можна застосувати одночасно кілька ефектів анімації.

При додаванні анімації слід враховувати наступні рекомендації: (Слайд 9)

1. Ефекти анімації не повинні суттєво впливати на тривалість презентації.

2. Ефектів анімації не повинно бути занадто багато.

3. Об'єкти з ефектами анімації повинні з'являтися у такій послідовності: спочатку заголовок, потім підзаголовок, а вже потім текстові та графічні об'єкти.

Для того, щоб задати схему анімації, слід: (Слайд9)

1. Вибрати слайд.

2. Вибрати команду Ефекти анімації меню Показ слайдів.

3. У вікні області завдань Конструктор слайдів, що відкрилося, вибрати команду Ефекти анімації.

4. У вікні, що відкрилося, вибрати потрібний варіант у списку Застосувати до виділених слайдів.

Звертаємо вашу увагу: при підведенні вказівника до елемента списку схем анімації з'являється контекстна підказка, яка описує результат дії ефекту.

Вибрана схема буде застосована до поточного слайда. Для того, щоб застосувати схему анімації до всіх слайдів, необхідно вибрати кнопку Застосувати до всіх слайдів або до окремих елемен­тів слайда.

Типи анімаційних ефектів та їх використання

До розташованих на слайді об'єктів можна застосувати чотири основні типи анімаційних ефектів. Якщо ефект не заданий, об'єкт з'являється втій області, де він розташований на слайді.

üВхід. Цей ефект визначає спосіб появи об'єкта на слайді.

üВиділення. Ефект, що дає можливість зосередити увагу на пев­ному об'єкті, виділяючи його серед решти розташованих на слайді об'єктів.

üВихід. Ефект визначає, яким чином об'єкт буде зникати зі слайда. Для більшості об'єктів ефект такого типу не знадобиться, але у разі необхідності можна скористатися одним із 52 ефектів, що пропонуються програмою.

üШляхи переміщення. Найцікавіший тип анімації об'єктів. Він дає можливість створити шлях, уздовж якого буде руха­тись об'єкт. Якщо шлях анімації починається за межами слай­да та закінчується на слайді» такий ефект діє як ефект входу; якщо шлях починається на слайді, а закінчується за його ме­жами, то цей ефект буде подібний до ефекту виходу. І нарешті, якщо маршрут починається і закінчується поза межами слай­да, об'єкт з'явиться на слайді, «пройде» якийсь шлях, а потім зникне за його межами.

Для одного об'єкта можна створити кілька анімаційних ефек­тів. Наприклад, ефект входу, виділення й ефект виходу. Крім того, для всіх ефектів можна встановити швидкість відтворення.

Анімація тексту, графіки, діаграм та інших об'єктів на слайдах здійснюється з метою підкреслити ті чи інші аспекти змісту, уріз­номанітнити спосіб подання матеріалу, зробити презентацію більш цікавою й видовищною.

А зараз переходимо до практики.

V. Практична робота№4.

1. Повторення правил охорони праці. (Слайд 13)

- Діти, одним з важливих питань при роботі за комп'ютером залишається вміння дотримуватись вами техніки безпеки.

Щоб з комп'ютером дружити,

Треба правила завчити.

Не торкатись проводів,

Ні розеток, ні дротів.

Екран руками не чіпати,

Довго на комп'ютері не грати.

На клавіші легенько натискай,

З мокрими руками не сідай.

З чистими руками працювати,

Носика в екрана не «встромляти».

2. Виконання практичної роботи (Слайд 14)

Створити презентацію «Життя нашого класу»

3. Фізкультхвилинка (Слайд15)

Молодці. Всі ви виконуєте завдання. Час відпочити.

Хто здоровим хоче буть,

Про зарядку не забудь!

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись,

Руки вгору, руки в боки,

Дерева високі-високі,

Травичка низенька-низенька,

Вітер дерева колише, гойдає,то вниз пригинає.

Птахи з дерев летять, відлітають,

А учні тихенько на місця сідають.

VII. Підсумок уроку.

(Підведення підсумків уроку та виставлення оцінок)

Отже Ви всі продемонстрували естетичний смак, творчі здібності, але смаки різні, тому і презентації, різні.

На уроці працювали дружно і отримали гарні оцінки. Оцінювання.

VIII. Домашнє завдання (Слайд 16)

Скласти кросворд із основних понять теми.

Бажаю вам вдалого дня та гарного настрою. Урок закінчено. На все добре.

Перегляд файлу

_________________                                      Урок № __                               __________________

Тема: Інструктаж з БЖД. Створення презентації із ефектами. Практична робота 4.

Мета: навчальна: сформувати поняття: анімація; ефект зміни слайдів; розглянути: типи анімаційних ефектів; методи додавання анімаційних ефектів; навчити: створювати презентації з використанням анімаційних ефектів;

розвиваюча:  розвивати вміння: застосовувати набуті знання на практиці; додавати анімаційні ефекти до об'єктів;  встановлювати ефекти зміни слайдів;

виховна: виховувати інтерес до предмету інформатики, виховання відповідальності, активності, уміння спілкуватися, інформаційної культури учнів, уважності, акуратності.

Обладнання: програма Power Point, дошка, проектор, комп’ютери.

Тип уроку:  комбінований

Хід уроку

І. Організація класу до уроку

1. Встаньте, діти, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько,

Посміхніться ви до мене,

Посміхніться до гостей,

Привітайтесь: «Добрий, день!»

2. Присутні, відсутні.

– Перевірте, чи все необхідне у вас є до уроку: зошит, ручка.

III. Мотивація навчальної діяльності

Розпочати урок хочу з висловів видатних людей, які будуть девізом нашого уроку. (Слайд 1)

Чому б ти не навчався,

Ти навчаєшся для себе.

Петроній

Взяла їх я недаремно, тому що сьогодні ми підходимо до завершення вивчення теми «Комп’ютерні презентації», але це лише підсумок теми, а далі в житті ви зможете вивчати більш досконало цю програму та створювати різні презентації (прості, складні) до уроків, а потім і в роботі, оскільки презентації використовують дуже широко в різних сферах діяльності.

II. Оголошення теми та завдань (мети) уроку (Слайд 2)

ІІІ. Актуалізація опорних знань

(Слайд 3)З’ясуймо, що означає саме слово «презентація»

(Слово «презентація» походить від латинського «prezentation», що означає передаю, вручаю. Отже, презентація — це представлення).

  • З якою метою використовують презентації?
  • – Як ви вважаєте, чи потрібно вивчати створення презентацій у школі чи ні? Обґрунтуйте свою думку.
  • За допомогою яких програм створюють презентації? (Комп’ютерні презентації створюють у програмах MS Power Point.) Різні версії (97-2003, 2007, 2010) Які? Чим відрізняються?
  • Що таке слайди? Що вони можуть містити? (Слайди можуть містити текст, зображення, фотографії, малюнки, графіки, гіперпосилання, таблиці, діаграми, звуки, відео, анімації, тощо.)
  • Що потрібно зробити щоб додати новий слайд?
  • Чи можемо міняти дизайн слайду? (Так)

А зараз ми виконаємо завдання.

Завдання. «Доміно» (Слайд 4)

(Потрібно підібрати правильну відповідь, з`єднати частинки)

Анімація

Здвиг и наплив

 Фігури

Зірки

Стрічки

Шрифти

Verdana

Corbel

Ефекти

Бумажна

Метро

Стилі

Тінь

Рельєф

Завдання. «Так або ні» (Слайд 5)

Яке з наведених тверджень правильне, а яке ні?

Твердження

Так або ні

1

Слайд є основним документом програми Power Point

Так

2

Створити презентацію у Power Point можна одним способом

Ні

4

На слайді можуть бути розміщені текстові і графічні об`єкти

Так

5

Ескіз шаблону можна застосувати лише до окремого слайда

Ні

Розгадати ребуси (Слайд 6, 7)

VІ. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Анімація (Слайд 8)

Анімація — це динамічний візуальний ефект, доданий до текстового або графічного об'єкта слайда (текст або зображення, що рухається, виділення кольором, іншим шрифтом тощо).

Додати анімацію можна до окремих об'єктів на слайді, до слайда в цілому та групи слайдів.

У РоwerPoint  об'єкти можуть у встановленому порядку з'являтися на слайді, змінюватися впродовж демонстрації, а по завершенні анімації — зникати. Також можна встановити час показу кожного з  об'єктів.

До одного об'єкта  можна застосувати одночасно кілька ефектів анімації.

При додаванні анімації слід враховувати наступні рекомендації: (Слайд 9)

1. Ефекти анімації не повинні суттєво впливати на тривалість презентації.

2. Ефектів анімації не повинно бути занадто багато.

3. Об'єкти з ефектами анімації повинні з'являтися у такій послідовності: спочатку заголовок, потім підзаголовок, а вже потім текстові та графічні об'єкти.

Для того, щоб задати схему анімації, слід: (Слайд9)

1. Вибрати слайд.

2. Вибрати команду Ефекти анімації меню Показ слайдів.

3. У вікні області завдань Конструктор слайдів, що відкрилося, вибрати команду Ефекти анімації.

4. У вікні, що відкрилося, вибрати потрібний варіант у списку Застосувати до виділених слайдів.

Звертаємо вашу увагу: при підведенні вказівника до елемента списку схем анімації з'являється контекстна підказка, яка описує результат дії ефекту.

Вибрана схема буде застосована до поточного слайда. Для того, щоб застосувати схему анімації до всіх слайдів, необхідно вибрати кнопку Застосувати до всіх слайдів  або до окремих елемен­тів слайда.

Типи анімаційних ефектів та їх використання

До розташованих на слайді об'єктів можна застосувати чотири основні типи анімаційних ефектів. Якщо ефект не заданий, об'єкт з'являється втій області, де він розташований на слайді.

  •                Вхід. Цей ефект визначає спосіб появи об'єкта на слайді.
  •                Виділення. Ефект, що дає можливість зосередити увагу на пев­ному об'єкті, виділяючи його серед решти розташованих на слайді об'єктів.
  •                Вихід. Ефект визначає, яким чином об'єкт буде зникати зі слайда. Для більшості об'єктів ефект такого типу не знадобиться, але у разі необхідності можна скористатися одним із 52 ефектів, що пропонуються програмою.
  •                Шляхи переміщення. Найцікавіший тип анімації об'єктів. Він дає можливість створити шлях, уздовж якого буде руха­тись об'єкт. Якщо шлях анімації починається за межами слай­да та закінчується на слайді» такий ефект діє як ефект входу; якщо шлях починається на слайді, а закінчується за його ме­жами, то цей ефект буде подібний до ефекту виходу. І нарешті, якщо маршрут починається і закінчується поза межами слай­да, об'єкт з'явиться на слайді, «пройде» якийсь шлях, а потім зникне за його межами.

Для одного об'єкта можна створити кілька анімаційних ефек­тів. Наприклад, ефект входу, виділення й ефект виходу. Крім того, для всіх ефектів можна встановити швидкість відтворення.

Анімація тексту, графіки, діаграм та інших об'єктів на слайдах здійснюється з метою підкреслити ті чи інші аспекти змісту, уріз­номанітнити спосіб подання матеріалу, зробити презентацію більш цікавою й видовищною.

А зараз переходимо до практики.

V. Практична робота№4.

1. Повторення правил охорони праці. (Слайд 13)

 - Діти, одним з важливих питань при роботі за комп’ютером залишається вміння дотримуватись вами техніки безпеки.

Щоб з комп’ютером дружити,

Треба правила завчити.

Не торкатись проводів,

Ні розеток, ні дротів.

Екран руками не чіпати,

Довго на комп’ютері не грати.

На клавіші легенько натискай,

З мокрими руками не сідай.

З чистими руками працювати,

Носика в екрана не «встромляти».

2. Виконання практичної роботи (Слайд 14)

Створити презентацію «Життя нашого класу»

3. Фізкультхвилинка (Слайд15)

Молодці. Всі ви виконуєте завдання. Час відпочити.

Хто здоровим хоче буть,

Про зарядку не забудь!

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись,

Руки вгору, руки в боки,

Дерева високі-високі,

Травичка низенька-низенька,

Вітер дерева колише, гойдає,то вниз пригинає.

Птахи з дерев летять, відлітають,

А учні тихенько на місця сідають.

VII. Підсумок уроку.

(Підведення підсумків уроку та виставлення оцінок)

Отже Ви всі продемонстрували естетичний смак, творчі здібності, але смаки різні, тому і презентації, різні.

На уроці працювали дружно і отримали гарні оцінки. Оцінювання.

VIII. Домашнє завдання (Слайд 16)

Скласти кросворд із основних понять теми.

Бажаю вам вдалого дня та гарного настрою. Урок закінчено. На все добре.

doc
Додано
10 жовтня 2018
Переглядів
3061
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку