Урок "Інтегрований урок природознавства та трудового навчання. Птахи взимку"

Про матеріал
Урок активної пізнавальної діяльності. Інтегрований урок природознавства та трудового навчання. Птахи взимку.
Перегляд файлу

Загальноосвітня І-ІІІ ступенів школа № 7

 

 

 

 

 

 

 

Інтегрований урок 

природознавства

та трудового навчання

 

Птахи взимку

 

Вчитель: Климанова В.М.

 

 

 

 

м.Новоград-Волинський

 

Тема. Птахи взимку

 

Мета. Встановити взаємозв’язки між змінами в природі та житті птахів, узагальнити знання дітей про способи пристосування птахів до життя взимку, розвивати життєві компетентності, зв’язне мовлення, спостережливість, розширювати кругозір учнів, виховувати інтерес до навколишнього середовища та турботливе ставлення до зимуючих птахів

 

Тип уроку. Урок активної пізнавальної діяльності, інтегрований.

 

Обладнання. Ноутбук, екран, презентація „Птахи взимкуˮ, мультимедійна гра „Зимуючі птахиˮ, годівнички, корм для птахів, папір, ножиці.

 

Форми та методи. Індивідуальні, парні, групові.

 

 

Структура уроку

І. Мотивація навчальної діяльності учнів.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів, повідомлення теми і мети уроку.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

ІV. Фізкультхвилинка.

V. Закріплення матеріалу.

VІ. Підсумок уроку.

 

 

 

 

1

І. Мотивація навчальної діяльності учнів.

  1. Організаційний момент

Привітайтесь. Подаруйте нам, діти, гарні і милі усмішки.

  • Починається урок

Працюватимо старанно,

щоб почути у кінці,

що у нашім 2 класі

учні просто молодці!

  1. Робота над загадкою

(звучить весела, жвава мелодія)

Хто це до нас поспішає?

Чудо-сани прилетіли

Скакуни в тих санях білі,

В санях тих сидить цариця –

Білоока, білолиця,

Рукавом махає

Сріблом все вкриває 

Це …… (Зима)

(на екрані кадри з кінофільму „Морозкоˮ)  

 Зима до нас на урок відправила Сніговичка. Він приніс нам чарівну торбинку з сніжинками. Але вони не прості, а з різними завданнями. Коли ми виконаємо всі завдання, ми отримаємо від Сніговичка сюрприз.

 На вулиці холод і мороз, а  в нашому класі панує тепло і приємна атмосфера. Нехай тендітний промінчик зимового сонця запалить у ваших серцях велику любов у нас до живих створінь природи, що оточують нас.

 

  1. Знайомство з планом уроку на сніжинках
  1. Хвилинка спостережень М
  2. Новий матеріал   О
  3. Робота з підручником  Л

2

 

  1. Фізкультхвилинка  О
  2. Закріплення матеріалу  Д
  3. Робота в зошиті   Ц
  4. Підсумок уроку   І

  1. Слово синоптику

Аналіз показників погоди (стану неба, опадів, температури повітря).

Сніговичок дарує першу сніжинку.  

(Із зворотнього боку на сніжинці буква „Мˮ)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів, повідомлення теми і мети уроку.

  •                 Мова сьогодні на уроці піде про … А про що, ви дізнаєтесь, переглянувши презентацію.

(Учні дивляться музичну презентацію „Птахи взимкуˮ)

Слайд 1.

  • Про що буде сьогоднішній урок?

 

 

  1. Знайомство з темою „Птахи взимкуˮ
  2. Інтерактивна вправа „Мозковий штурмˮ

(відповіді на запитання)

  • Чи всі птахи залишаються зимувати?
  • Чому?
  • Куди вони відлітають?
  • Як вони називаються?
  • А чи можна побачити птахів взимку?
  • А як називають таких птахів?
  •                 Про осілих птахів ви готувалися заздалегідь, виконували пошукову роботу, створювали проект.
  1. Презентація груп

Сніговичок дарує другу сніжинку з буквою „Оˮ.

3

Тепер Сніговичок пропонує попрацювати з підручником.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

  1. Робота з підручником
  •                 Ми прочитаємо про птахів, які прилітають до нас зимувати, використовуючи „Метод позначокˮ. Я пропоную вам взяти в руки олівці. Під час читання ви будете ставити у тексті позначки.

 

Я це знав раніше;

 

  Я цього не знав;

 

  Мене це здивувало.

 

  1. Самостійне читання

(Учні читають текст, розставляючи умовні позначки і висловлюють свої думки з приводу прочитаного)

  1. Вибіркове читання

І ряд читає про чечіток.

ІІ ряд — про омелюхів.

ІІІ ряд — про снігурів.

  • Читаючи статтю, ви повинні знайти відповіді на питання. (Питання на екрані)

Слайд 2.

  • Як упізнати цього птаха?
  • Що він полюбляє їсти?     (відповіді на запитання)
  •  
  1. Мультимедійна гра „Музей зимуючих птахівˮ
  •            Подивіться уважно на екран! Перед вами зображені зимуючі птахи України. Назва кожного птаха підписана під малюнком.

Слайд 3.

  •            Ой, що трапилося? Налетів холодний зимовий вітер і поніс із собою назви птахів. Наше завдання: поєднати назву птаха з відповідним зображенням.

 

  1. Робота в парах

(перевіряємо завдання)

 

4

 

Слайд 4.

  Сніговичок дарує третю сніжинку з буквою „Лˮ

  • Трішки ми попрацювали,

Сили наші підупали

Нам потрібно відпочити –

Свої сили відновити.

 

ІV. Фізкультхвилинка музична

Раз, два, три – з нами до лісу іди.

Раз, два, три, чотири, п’ять – будем ліс спостерігать.

Там пташок ми зустрічаєм

Разом з ними політаєм. (Танцюють)

Сніговичок дарує сніжинку з буквою „Оˮ

V. Закріплення матеріалу

  1.  Хвилинка ерудита „Чарівна скринькаˮ

 

  •                 Діти сьогодні зранку птахи принесли на своїх крилах „чарівну скринькуˮ. У ній справжні пташині дива! Давайте спробуємо їх розгадати.

 

Робота в групах

* Восени птахи відлітають у теплі краї. А як летять журавлі?  (Ключем)

* Який птах має найбільшу тривалість життя?  (Ворон – 100 років)

* Довгу зимову ніч птахи проводять по-різному. А де ховається від морозу тетерів? (Під снігом)

* Спостерігаючи з вікна за поведінкою горобців, які прилітали до годівнички, діти навчалися визначити, яка погода на вулиці. Як вони це робили? (У холодну погоду пір’я у горобців настовбурчене – так вони зберігають тепло)

5

* Качки дуже люблять воду. Вони там купаються і знаходять корм. Але, чому вони лізуть у воду навіть у сильний мороз і не замерзають там? ( Температура води вища за температуру повітря)

* Одні вважають горобця шкідливим птахом, а інші – корисним. Чому? (Горобці знищують багато пшениці, але поїдають шкідливих комах)

Сніговичок дякує і дарує сніжинку з буквою „Дˮ

  1. Робота в зошиті

(Відповіді на запитання)

3 запитання „Птахи синоптикиˮ

Робота в парах

Ворона каркає    чекай снігу.

Горобці цвірінькають  на відлигу.

Гусак стоїть на одній нозі  бути теплу.

 

  1. Презентація власної годівнички
  • Як люди можуть допомогти птахам взимку?

(Збудувати годівнички)

  • А якою має бути годівничка?

(Вона повинна бути захищена від снігу і висіти так, щоб не змогли її дістати коти)

  •                 Ви  з батьками виготовили годівнички. Давайте наповнимо їх кормом і розвісимо після уроків на шкільному подвір’ї.

(Бажаючі презентують годівничку, розповідають про корм і заповнюють ним годівнички).

Сніговичок дякує і дарує сніжинку з буквою „Цˮ

VI. Підсумок уроку.

  • Про що ми сьогодні дізналися на уроці?
  • Чи виправдалися ваші очікування?

(Відповіді учнів)

 

6

  1. .Робота в групах „Склади мозаїкуˮ

(Кожна група має 1 конверт)

  •                 Складіть пташку з пазлів, визначте її назву: перелітний чи осілий птах.
  • Презентація груп
  1. Робота в групах „Самооцінюванняˮ

(Кожна група має шаблони великої і маленької сніжинки, папір, ножиці)

  •            Оберіть собі любу сніжинку, виріжте, намалюйте оченята, ротик, носик)
  •            Оцініть, роботу на уроці. Підніміть сніжинки! Покажіть їх Сніговичку.

Сніговичок дякує і дарує сніжинку з буквою „Цˮ

  •            Діти, ви дуже гарно працювали. Виконали всі завдання Сніговичка. Він разом із сніжинками дарує сюрприз „Молодціˮ.
  •            Діти, будьте вірними і щирими, дбайте про пташок. Вони порадують вас навесні.

Ніколи не зробимо шкоди

Тварині ми в ріднім краю.

Нехай звеселяють природу

Співають пташка у гаю.

 Ми друзі і вірні і щирі,

 Бо ми бережем повсякчас

 Пташок, що літають у вирій.

 І всіх, хто зимує у нас.

  • Дякую вам за урок!

 

 

 

 

doc
Додано
3 січня 2023
Переглядів
353
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку