Урок "Ірина Авдіївська "Якщо когось приручив""

Про матеріал
Конспект уроку літературного читання за підручником Алли Савчук (Видавництво: Підручники та посібники) за програмою О. Савченко.
Перегляд файлу

ТЕМА. Ірина Андріївська «Якщо когось приручив…». Складання продовження до оповідання

Мета:

  • формування предметних компетентностей: ознайомити учнів з твором Ірина Андріївська «Якщо когось приручив…»; вчити складати продовження до оповідання; навчати помічати незвичайне у звичайному; удосконалювати навички правильного виразного читання; розвивати зв’язне мовлення, уяву, фантазію учнів, збагачувати словниковий запас, розширювати світогляд учнів;
  • формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: формувати здатність приймати мету, яку ставить учитель, відповідно до неї планувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати;

комунікативної: удосконалювати володіння позитивними навичками спілкування, вміння співпрацювати в парі, групі, колективі, уважно слухати співрозмовника;

інформаційної: удосконалювати вміння здобувати з підручника необхідну інформацію; користуватися додатковими джерелами інформації;

громадянської: виховувати любов та відповідальне ставлення до тварин.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Міжпредметні зв’язки: ЯДС, математика, мистецтво, інформатика.

Обладнання:  мультимедійний комплект, підручники, мікрофон

Хід уроку

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

  1. Організація класу  (Слайд 1-3)

Привітання. Створення емоційного настрою

-Доброго дня!- для всіх побажання.

От і настала пора для читання.

Закінчилася перерва,

Пролунав дзвінок.

А тепер усі швиденько

Налаштуйтесь на  урок.

Встаньте, діти, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться ви до мене,

Поверніться до гостей,

Привітайтесь: «Добрий день!»

 

2. Психологічна установка. Емоційне налаштування на урок. (Слайд 4)

Побажаю вам цікавого уроку

Тож сьогодні, любі діти,

Хочу я вам побажати

Всі знання із апетитом

На уроці поглинати.

А щоб ці знання і вміння

Вам  не стали тягарем.

Побажаю всім терпіння і старання. Тож почнем!

 

3.Вправа «Очікування» (Слайд 5)

-         Що ви очікуєте від уроку? (відповіді учнів)

    Я очікую, що на уроці буде цікаво.

   Я хочу дізнатися щось корисне та важливе.

   Я хочу взяти до уваги почуте.                                  

- А я, в свою чергу, сподіваюсь, що ви будете працювати організовано, злагоджено, чітко, правильно висловлювати свої міркування, робити висновки, учитися дружнім стосункам, допомагати один одному.

  ІІ. Мовленнєва розминка

1. Артикуляційна розминка

            -Тренуємо мовний апарат – губи, язичок.

Нагадую,що кожну вправу виконуємо 5 разів.

1) «Задування свічки»;

2) «Гаряча картопля»;

3) «Смачне варення»;

4) «Коник».

 2. Робота над чистомовкою. (Слайд 6)

А щоб гарно читати, щоб ротик був слухняним, проведемо мовну розминку.

Ма-ма-ма – вже закінчилась зима.

Ні-ні-ні- йдуть веселі, теплі дні.

Ак-ак- ак – свище на шпаківні птах.

Ок-ок-ок – прокидається дубок.

Ба- ба -ба- зеленіє вже верба.

В’ї- в’ї -в’ї – скоро співатимуть солов’ї.

3. Гра «Буквена арифметика» (Слайд 7)

Ук+р-к+ок= (урок)

Ва-а+ен-н+сно-о+а=(весна)

Ба-а+ере+за-а+ень= (березень)

Кн+и+ож-о+ука-у= (книжка)

Ум-м+ст-т+пі+х= (успіх)

- Добре! Мовний апарат підготували.

ІІІ.  Мотивація навчальної діяльності

1. Вправа «Мозковий штурм»

— Пригадайте, яке оповідання ми читали на попередньому уроці.

— Хто автор / авторка твору?

— Який заголовок прочитаного розділу оповідання?

— Прочитайте заголовок наступного твору. Як ви гадаєте, про що в ньому ітиметься?

ІІ. Основна частина.

1.Вступне слово вчителя (Слайд 8-9)

-Сьогодні на уроці ми познайомимось з твором Ірини Андріївської «Якщо когось приручив», складатимем продовження для оповідання.

- Прочитайте заголовок оповідання.

- Поміркуйте, про кого чи про що йтиметься в тексті.

2. Читання тексту комбінованим способом (вчитель та учень)-с.112-114 (Слайд 10)

Фізкультхвилинка ( Слайд 11)

- Ми тільки, що читали оповідання про песика Рекса. Я пропоную вам відпочити з іншим відомим песиком, яких допомагає ЗСУ нищити наших ворогів. Підкажіть, як його звати?

https://www.youtube.com/watch?v=foFUavVgKg4

3. Словникова робота (Слайд 12)

-Працюємо далі. Прочитаємо слова правильно ставлячи наголос.

Закляклими – не рухомими;

Мжичка-дрібний,густий дощ.

Чимскоріш- якнайшвидше.

Цокотіти зубами- тремтіти від холоду, мерзнути.

4. Робота над оповіданням Ірини Андріївської «Якщо когось приручив…» (112-114). (Слайд 13)

  • Щоденні 5. Слухаю і розумію.

 Учні виразно читають частину оповідання до слів «…і підсунув до Луки тарілочку з печивом» на с.113.

Учитель цікавиться, який настрій учнів після слухання та які у них виникли емоції.

  • Щоденні 5. Читаю для себе.

Учні самостійно упівголоса перечитують частину оповідання.

— Яким ви уявили Луку? А яким пана Максима?

— Як ви розумієте виділені словосполучення? Поясніть.

  • Щоденні 5. Читаю для когось.

Учні в парах дочитують упівголоса оповідання до кінця.

5. Літературознавче дослідження. (слайд 14)

- Чи сподобався тобі прочитаний твір? Чому?

- Що найбільше схвилювало тебе в прочитаній історії?

- Який момент найбільше вразив?

- Хто головні персонажі оповідання? Якими ти їх уявляєш?

- Чому пан Максим довірив Луці свого чотирилапого друга?

- Як батьки випробували сина?

6.Вибіркове читання. Гра «Хвости» (слайд 15)

— Прочитайте, якою була квартира пана Максима.

— Прочитайте, чому Лука вирішив забрати Рекса собі.

— Прочитайте, на яких умовах батьки дозволили Луці залишити у себе пса.

— Прочитайте, чи просто було хлопчикові доглядати за Рексом.

Гімнастика для очей. (слайд 16)

https://www.youtube.com/watch?v=RvbEX2b5wDs

7. Попрацюймо разом. Поміркуйте, як могли розвиватися події далі. (Слайд17)

8. Розповідь вчителя (слайд 18-19)

- Сьогодні не можна уявити життя людини без тварин. Вони наші вірні друзі, помічники та рятівники. Мабуть, чи не у кожного з нас є домашній улюбленець, який дарує нам свою любов і тепло. У містах та селах через нелюдське відношення з’являються  бродячі коти та собаки. З кожним роком в Україні все більш актуальною є проблема безпритульних тварин. Закордоном ситуація інша, за кожну тваринку відповідає її господар. У Німеччині введено податок на тварин ( на першу собаку – 150 євро). Всім домашнім улюбленцям присвоюється ідентифікаційний номер, за яким легко відстежити господаря, який викине чи забуде тваринку на вулиці. Штраф сягає до 25 тисяч євро.

   У вас у кожного також є домашні улюбленці. Зараз ми переглянемо фото-колаж який ми зробили з вами на уроці інформатики.

   Нам завжди треба пам’ятати, що тварини для нас лише сторінка життя, а ми для них і є все життя. Ніколи не кидайте на життєвій дорозі своїх друзів і пам’ятайте: ми назавжди відповідальні а тих, кого приручили.

9. Розвиток зв’язного мовлення. (слайд 20)

Щоденні 5. Висловлююся за змістом прочитаного.

Метод «Прес».

—Давайте охарактеризуємо головних героїв. Висловтеся щодо вчинку персонажа. Починайте свої міркування за зразком:

Я схвалюю / я засуджую вчинок Луки (пана Максима).

Я вважаю, що…, тому що… .

Наприклад, … . Отже, … (зроби висновок)

10.Гра «Дослідники» (слайд 21)

- Чи знаєте ви, хто такі дослідники?

- Дослі́дник —це людина, яка веде дослідження, займається науковими дослідженнями, вивченням, спостереженням, аналізом чого-небудь, сприяє отриманню нових знань. Зараз дослідниками будете ви. Вам необхідно уважно перечитати текст і порахувати, скільки разів у тексті вжито ім’я хлопчика. (12)

ІII. Заключна частина.

1. Вправа «Мікрофон» (слайд 22)

-Який твір сьогодні читали?

-Хто його автор?

-Про що ви дізналися на уроці?

-Чи порадите почитати цей твір друзям?

2. Домашнє завдання. (слайд 23)

Підручник с.112-114 Виразно читати. Підготуйте своє продовження оповідання.

3. Рефлексія. Вправа «Сходинки успіху».(слайд 24)

Учитель пропонує учням оцінити свою роботу на уроці вибравши відповідну цеглинку Лего відповідного кольору: зелений — мені дуже сподобалось; жовтий — на уроці мені сподобалось; червоний — на уроці мені не сподобалось.

4. Створення пірамідки настрою.(слайд 25)

Спасибі всім, хто працював.        Він мені і вам сказав

Гарно оповідання читав.               Що урок вже час кінчати

Та тим, хто в гості завітав.            Треба всім відпочивати.

Але  дзвоник пролунав

 

docx
Додано
11 березня 2023
Переглядів
1045
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку