Інформатика (3 клас)
Тема: Істинні та хибні висловлювання
Мета: ознайомити учнів з поняттям « істинне та хибне висловлювання»; вчити грамотно формулювати запитання й аналізувати відповіді; розвивати логічне мислення, творчість, елементи інформаційної культури, виховувати наполегливість, шанобливе ставлення до думки товариша,бережне ставлення до оточуючого світу та природи.
Програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань»
Обладнання: комп`ютери, презентація
Хід уроку
Слайд 2
Відповідай швидко !
Скільки ніг у трьох жуків?
А очей в семи вовків?
В трьох трикутниках – кутів?
Лап у чотирьох вовків?
Ніжок у восьми курчат?
Вушок в дев`яти зайчат?
Ріжок у п`яти корів?
Скільки ніг у двох бобрів?
Днів у тижнях чотирьох?
Пальців на руках шістьох?
Крил у дев`яти синиць?
Вушок у сімох лисиць?
В десятьох собачок лап?
Хвостиків у сотні жаб?
Слайд 3-4
Робота в парах
- Хвойний ліс розділити на 4 частини за допомогою 2 ліній так, щоб у кожній частині було по дві ялинки.
Слайд 5
- Ви всі були дуже уважні. А зараз перевіримо чи допомогла вам ваша уважність при виконанні домашнього матеріалу.
- Які фрази протилежні за змістом ви дописали? (Зошит ст.39)
1. Актуалізація опорних знань
- Для вас учні нашого класу підготували гру. Ви повинні дати відповідь : так чи ні. Якщо «так», руки вгору і плескаємо у долоні. Якщо «ні», руки опущені донизу.
- На вулиці зима?
- Мед солодкий?
- Ми снідаємо увечері?
- Всі люблять пити молоко?
- Сьогодні вівторок?
- Сніг гарячий?
- 100+100= 200?
- Зараз урок математики?
- Листя опадає навесні?
- Всі діти люблять канікули?
- Чому на питання у вас були різні відповіді? (Одне правда, а інше – ні)
2. Повідомленняя теми уроку. Мотивація навчальної діяльності
(Слайд 6 )
- Сьогодні на уроці ми і ознайомимося з «правдивими» – істинними, «неправдивими» – хибними висловлюваннями. В цьому нам допоможуть казкові герої, які залюбки попрацюють з вами, щоб навчитися більш точніше і грамотно висловлюватися .
3. Пояснення нового матеріалу
а) Робота із зошитом (с. 40-41, «Інформатика, 3 клас)
Завдання 1
- Роздивись і скажи,які висловлювання істинні, а які –хибні.(Істинні – 2,3,4; хибні – 1,5,6)
Завдання 2
Обведи номер висловлювання у кружечок, якщо це висловлювання істинне.
(Істинне - 2)
Завдання 3
- Прочитай пари висловлювань, зроби свої висновки і запиши).
( а) Кіт Мурчик любить рибу;
б) Сергійко в середу піде до театру )
Фізкультхвилинка (Слайд 7- гіперсилка)
б) Робота по презентації (Слайд 8)
- З якого мультфільму ці персонажі?
- У Маші виникло питання, а допоможе вам загадка, яку придумала учениця нашого класу, Настя Кузнєцова.
Що воно таке?
Солодке і духмяне
В дітей на губах
Смачною пінкою лишається,
А в банці порожній
лише ложка залишається. (Варення)
-Переглянемо уривок з мультфільму «Маша і ведмідь» ( пісня «Варення»-гіперсилка).
- Ви повинні поміркувати, чи правильно варила варення Маша і скласти істинне висловлювання:
в) Робота в групах
- Істинне чи хибне це висловлювання. Доведіть свою думку.
(Слайд 9)
(Висловлювання хибне, тому що дахи будинків бувають мокрі не тільки від дощу)
IV. Пояснення домашнього завдання
VI. Робота з комп`ютерною програмою, зупинка «Логіка» («Істинні і хибні висловлювання»)
VII. Підсумок уроку
висловлювання.
VIII. Рефлексія
Джерела:
1. Інформатика. 3 клас: Зошит – конспект.- 2-е вид.доп. та перероб. – Харків:
ФОП Співак Т.К., 2009. – 64 с. – С.39 – 41
2. Інформатика. 2 - 4 класи: Навчально – методичний посібник. - 2-е вид.доп. та перероб. – Харків: ФОП Співак Т.К., 2010. -368 с. – С.194 -196
3. Програма з інформатики : «Кроки до інформатики. Шукачі скарбів»
4. В. Бутрім «Веселі задачі у віршах». 1-4 класи. Київ. Видавничий дім «Шкільний світ», 2006 р.
«Зимова фізкультхвилинка» - авторська.
Ресурси інтернету:
fotki.yandex.ru
анімашки.ru
giiif.ru