Урок історії України для 5 класу "Коли і як утворилась сучасна українська держава"

Про матеріал
Урок познайомить п'ятикласників з основними подіями становлення молодої української держави, навчить працювати з різними джерелами знань, допоможе вчителю в підготовці до уроку.
Перегляд файлу

Автор уроку  учитель суспільних дисциплін Новомиколаївської ЗОШ І-ІІ ст.  Словʼянського району Донецької області   Піскунова Олена Віталіївна

 

 

УРОК 21

(Історія України, 5 клас)

Тема: Коли і як утворилась сучасна Українська держава

Мета:

  • познайомити учнів з основними подіями, пов’язаними із проголошенням незалежності України, першими кроками розбудови держави, визначними діячами;
  • формувати навички самостійної роботи з текстом підручника, роботи з історичними фактами;
  • розвивати інтерес до вивчення історії своєї держави;
  • виховувати почуття поваги до державних символів та власної держави.

Очікувані результати

Після цього уроку учні зможуть:

  • установлювати хронологічну тривалість  і послідовність  зазначених  подій  та  явищ,  співвідносити  подію, історичне  явище  і століття; 
  • показувати  на  карті  території незалежної України;
  • розповідати про історичних  діячів  на  основі  тексту  підручника; 
  • складати  простий  план тексту  підручника,  зокрема  у формі  запитань; 
  • складати  запитання щодо перебігу історичної події;
  • висловлювати особисте ставлення до історичних подій, явищ і діячів, що пропонують для вивчення.
  • Обладнання: В.С.Власов Історія України (Вступ до історії). — К.: Видавничій дім «Генеза», 2018; ілюстрації,відео презентація,відео фрагмент,Конституція України, проектор, екран , дошка
  • Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
  • Поняття та терміни: Акт Незалежності,Конституція,президент,  референдум, Верховна рада, Кабінет міністрів

 

На дошці:

Тема, дати: 1 грудня 1991 р.,24 серпня 1991 р., 28 червня 1996 р. ; терміни:референдум,Конституція,Акт Незалежності.

 

ХІД УРОКУ

І.  Організаційний момент

Доброго ранку,діти!

За горами,за лісами

Стоїть бочка з пирогами

Раз ,два,три

То сідати будеш ти!

ІІ. Актуалізація опорних знань

Робота з відео фрагментом

Перегляньте уривок відео і дайте відповідь на питання,як ви думаєте про що піде мова на уроці.

https://www.youtube.com/watch?v=Mp_vi7jNDzQ

Робота з картою

Давайте згадаємо, що ми знаємо про Україну.

1.В якій частині світу розташована Україна?

2.Назвіть і покажіть на карті столицю України.

3.Найбільша ріка України.

4.На скільки областей поділяється територія України?

5.В якій області ми живемо, як називається історико  - географічний регіон, в якому розташована наша область?

ІІІ.  Мотивація навчальної діяльності

Історія незалежної держави України лише починається. Вам її і будувати, і від вас буде залежати, якою в майбутньому буде наша держава. А для того щоб приймати правильні, виважені, продумані рішення, потрібно краще знати історію власної держави.

Як же Україна здобула омріяну поколіннями незалежність? На це запитання ми й дамо сьогодні відповідь на уроці.

ІV. Вивчення нового матеріалу

  1. Як Україна здобула державну незалежність

1.1.Робота з відео фрагментом

https://www.youtube.com/watch?v=UCym4BR_frY

а)Перегляньте фрагмент, запам’ятайте дату проголошення незалежності України.

б)Зверніть увагу на настрій людей, з яким вони зустріли цю звістку.

1.2.Робота з поняттями, презентацією (слайд 6,7) і КУ

а)Як ви розумієте термін незалежність?

б)Як характеризує КУ українську державу?

в)Намалюйте лінію часу і порахуйте скільки років українській незалежній державі.

2. Що таке Конституція.

а) Опрацювавши текст підручника стор.130 ,знайдіть визначення терміну Конституція.

б)Як ви гадаєте,чому Конституцію називають основним законом держави?

в) КУ визначає людину як найвищу цінність,а це означає що держава повинна захищати людину та її права. Які права людини ви можете назвати.

г)КУ закріплює,хто здійснює управління державою.

Робота з підручником стор.131 та схемою

1.Опрацюйте підручник стор.131, 2 абзац та заповніть пропуски у тексті

 

Главою держави є ___________________ .

Закони ухвалює _______________________ .

Утілює закони в життя_________________________ .

Найвищий судовий орган _________________________________.

Словничок: Верховна Рада, Верховний Суд ,Кабінет Міністрів, Президент.

  3.Революція Гідності.

  Робота з фотоматеріалами.

Розгляньте фото, які події застигли на них. Коли відбувалися ці події? Яку назву отримали (Революція Гідності, Євромайдан, Небесна сотня) .

Що вам відомо про  ці події .

 V.  Закріплення знань учнів.

Вправа «Відкритий мікрофон»

Про що йшла мова сьогодні на уроці….

Що нового ви дізналися на уроці

 VІ. Домашнє завдання

1.Опрацювати § 18             

 2.За допомогою Інтернет ресурсу дізнатися,хто з видатних діячів,наших сучасників, прославляє Україну

docx
До підручника
Історія України (Вступ до історії) 5 клас (Власов В.С.)
Додано
29 березня 2019
Переглядів
2357
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку