Урок історії з елементами критичного мислення

Про матеріал

На уроках історії можна привернути увагу учнів, захопити, навчити мислити критично: аналізувати, обробляти і застосовувати нові знання.

Зміст архіву
Перегляд файлу

Історія 6 клас

 

Давні Афіни і Спарта.

 

(Урок засвоєння нових знань з елементами технологій критичного

 

мислення).

 

 

МЕТА: Ознайомити учнів з особливостями роз-

               витку двох грецьких полісів; за допомогою

               методів критичного мислення порівняти

               розвиток Афін і Спарти; розвивати крити-

               чне і логічне мислення, вміння порівню-

               вати , а також аналізувати історичні

               факти; виховувати інтерес до історії

               Давньогрецьких полісів.

 

ОБЛАДНАННЯ: підручник, карта, атласи   

                                ілюстрації, схеми,зошити.

 

ХІД УРОКУ:

 

І Актуалізація опорних знань учнів:

 

 -Учні діляться на дві групи й записують свої асоціації стосовно

cлів (І-група) «Афіни», (ІІ-група) «Спарта».

 

 

 

Асоціації учнів першої групи

 

Асоціації учнів другої групи

 

 -Ви молодці -- старалися, багато чого згадали .

-А як ви думаєте, цих знань досить, для того щоб бути обізнаними в історії грецьких полісів «Афіни» і «Спарта»?(Ні)

-Отже, сьогодні ми з вами помандруємо в Давню Грецію; ви будете екскурсоводами, а я вашим помічником та порадником.

 

 

 

 

ІІ Вивчення нового матеріалу:

 

  • Ви вже поділилися на дві групи, отже продовжите працювати над визначненими темами.

Кожній групі я даю план, за яким треба підготувати розповідь. (На це завдання вам дається 20 хвилин, учні використовують текст підручника , ілюстрації , таблиці, схеми)

 

План.

  1. Природні умови й географічне положення.
  2. Населення.
  3. Заняття людей.
  4. Управління полісом.
  5. Звичаї і традиції.

 

(Учні вибирають, серед своєї групи доповідача, який за 5 хвилин розкаже свою тему за даним планом.)

 

 

ІІІ Узагальнення

 

-Слухаючи доповіді екскурсоводів, учні складають порівняльну таблицю, виділяючи спільне і різне в історії Афін іСпарти.

 

    Метод «Діаграма Венна»

(Учні малюють  діаграму Венна –два кола, які перетинаються; в частині, окресленій лише лівим колом, мають записуватися риси, які притаманні лише Афінам, а правим – риси, характерні лише для Спарти; перетин обох кіл використовується для зазначення там рис, які властиві для обох полісів.).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня, гірська,                                               Південна,

 кам’яниста, випалена            Греція              оточена морями

сонцем місцевість          

 

Аттика .                              область                      Лаконіка

аристократи,                  суспільний поділ           спартіати, періеки,

демос, раби                                                             ілоти

наукові досягнення,           землеробство,            військова справ

література                            ремесло

ареопаг, еклесія,                 рада старійшин,            герусія, народні

Рада 400, суд,                      народні збори                збори,

стратег                                правитель                 два царі

демократія, довгі                                          військова майстерність,

красиві промови                                              лаконічна мова

пишність                                                           простота

 

 

 

 

 

 

 

 

 IV Домашнє завдання:

 

      -До поданого кросворду придумати запитання.

 

 

 

Кросворд

 

 

     1.

 

   8.

 

    Д

  Д

 

 

 

2. Е

   К

   Л

  Е

  С

   І

Я

 

    М

 

  М

 

   4.

 

    О

  О

   А

    К

  С

   Р

 

   6.

 

    Р

 

   Е

   П

3. А

   К

   Р

  О

   П

   О

   Л

  Ь

   О

    Т

 

 

 

 

   П

 

   Л

7. І

   Л

   О

  Т

   А

    І

    Я

 

 5.Г

   Е

   Р

У

   С

   І

   Я

 

 

Можливі запитання до кросворду:

1. Як одним словом замінити «влада народу»?

2. Назва народних зборів в Афінах...

3. Фортеця для захисту від ворогів...

4. Як називалась рада старійшин в давніх Афінах?

5. Назва ради старійшин в Спарті...

6. «Місто-держава»...

7. Як називали спартіати раба-землероба?

8. Прості громадяни Афін...

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Ковалишен Максим Миколайович
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
zip
Додано
26 березня 2018
Переглядів
2964
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку