План уроку
з предмету «Всесвітня історія»
Тема уроку: Італія в 20-30 х рр. ХХст.
Мета:
сформувати знання з даної теми; закріпити навички аналізу і зіста-влення історичних фактів та подій, працювати з історичними джерелами; робити висновки, формувати власну точку зору і вміти її відстоювати;
навчити аналізувати історичні джерела, уміння використовувати карту як історичне джерело;складати історичний портрет політичного діяча;
розвивати вміння встановлювати причиново-наслідкові зв’язки, уміння порівнювати і логічно мислити; загальні компетенції;
виховувати почуття патріотизму, почуття гідності та поваги до історичного минумого, уміння аргументувати власні судження, розуміння впливу історичних подій на формування сучасної історії.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Вид уроку: урок-подорож.
Форма організації навчальної роботи: робота в малих групах, індивідуальна, фронтальна.
Методи і методичні прийоми:
1.Інформаційно-рецептивний
- словесні (розповідь-пояснення,опис,бесіда,повідомлення);
- наочний: ілюстрація, демонстрація, робота з картою.
Прийоми навчання: виклад інформації, пояснення, активізація уваги та креативного мислення, одержання з тексту та іллюстрації нових знань.
Репродуктивний.
Прийоми навчання: подання матеріалу в готовому вигляді, конкретизація і закріплення вже набутих знань.
Прийоми навчання: постановка взаємопов’язаних проблемних запитань, активізація уваги та мислення.
Матеріально технічне обладнання: комп’ютер, екран, проєктор.
Дидактичне забезпечення: карта, історичні документи,опорні конспекти, презентації, фотоматеріали, відеоматеріали, презентаційний проєкт.
Основні поняття і терміни: тоталітаризм, фашизм,ідеологія, узурпація, мілітаризація,корпоративізм, диктатура, дуче, реваншизм, націоналізм, расизм.
Міжпредметні зв'язки: правознавство, географія
Очікувані результати:
Після цього уроку здобувачі зможуть:
описувати ключові історичні події;
оцінювати діяльність керівників країни та їхні ролі в політичному, економічному розвитку власної держави;
характеризувати встановлення фашистського режиму в Італії;
Основні дати:
1920-1921 рр. – «Червоне дворіччя»,
1922 р. - прихід фашистів до влади в Італії,
1929 р. - утворення держави Ватикан,
1935-1936 рр.- італо-ефіопська війна,
9 травня 1936 р. – проголошення Італії імперією,
1939 р. - "Сталевий пакт" між Італією та Німеччиною.
Персоналії: Беніто Муссоліні, Віктор Емануїл III
Хід уроку:
І. Організаційний момент уроку
• Вступне слово викладача.
• Психологічне налаштування: інтерактивна вправа «Асоціації»
(показ відеороліку «Італія»)
1. Перегляньте відео і скажіть з цим у вас асоціюється дана країна Західної Європи?
2.Використовуємо інтерактивний плакат з даної теми:
https://www.thinglink.com/scene/1785652039179567590
ІІ. Актуалізація опорних знань
(усне фронтальне опитування- бесіда)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
(демонстрація відеоролику «диктатор Муссоліні»)
викладач:
(оголошення теми, мети, завдань уроку)
IV. Вивчення нового матеріалу
(постановка проблемного питання)
Викладач:
• Наслідки Першої світової війни для Італії
• Портрет Беніто Муссоліні
Здобувач:
• Випереджальне домашнє завдання:
(здобувачі отримали випереджальне домашнє завдання: підготовити повідомлення відповідно до обраного питання та представити його у вигляді презентації).
• Завдання: «Портрет політика»
складіть в конспектах історичний портрет Муссоліні
Викладач:
• «Timeline» - лінія часу (хронологію подій)
Здобувач
• «Робота з основними поняттями і термінами»
(здобувачі отримали випереджальне домашнє завдання: підготовити повідомлення відповідно до обраного питання та представити його у вигляді презентації).
V. Закріплення, систематизація й узагальнення
А. Завдання: «Пазли»
• розділитись на дві команди А і Б;
• складіть хронологічний ланцюжок (пазли)
Працюємо з пазлами:
• Пазли1:
https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=16ad930f06ce
• Пазли 2:
https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=2485124846c5
Б. Завдання: «Хмара слів»
• Розпишіть основні слова з даної теми, що ви почули і запам’ятали та складіть у стовпчик.
• Далі створюємо хмару слів використовуючи свої основні слова: https://wordart.com
В. Інтерактивна вправа «Парочки»:
Перейдіть за посиланням:
https://learningapps.org/watch?v=pqi0aumfa23
(віднайдіть відповідність)
VI. Рефлексія
(дати відповіді на «Міні- тест»)
VII. Підбиття підсумків уроку
Оголошення оцінок та аналіз роботи.
VIII. Домашнє завдання
1. Опрацювати : § 20 (підручник знайти в інтерактивному плакаті)
2. Опрацювати інтерактивний плакат
(https://www.thinglink.com/scene/1785652039179567590)
3.Опрацювати таблицю з інтерактивного плакату.
4. Інтерактивна вправа «Парочки» на повторення:
за посиланням: https://learningapps.org/watch?v=pqi0aumfa23
1