Урок-казка "Розв'язування задач на відсотки"

Про матеріал
Урок-казка "Рукавичка" для учнів 6 класу на тему "Розв'язування задач на відсотки"
Перегляд файлу

Тема. Розв’язування задач на відсотки
Мета. Формування умінь і навичок розв’язувати задачі на відшукання відсотків від числа та числа за його відсотком; розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення і уяву; виховувати увагу, самостійність, доброзичливість

Тип уроку. Засвоєння навичок і умінь.                                                  Урок–казка  «Хто в рукавичці живе»

Обладнання: дошка, комп’ютер, мультимедійний проектор, екран.

 

Хід уроку.

 Предмет математики такий серйозний,

що корисно не нехтувати нагодою робити

                                          його трохи цікавішим.

                                                          Б. Паскаль

  1. Організаційний момент

Ви почули всі дзвінок?

Він покликав на урок.

Кожен із вас вже постарався

До уроку приготувався

Тож гаразд, часу не гаємо

І урок розпочинаємо.

  1. Перевірка домашнього завдання.

Зібрати в кінці уроку зошити.

  1. Актуалізація опорних знань

 

Відповідь: 1

  Відповідь: 2

  Відповідь: 4

  Відповідь: 3

  Відповідь: 2

  Відповідь: 3

Відповідь: 2

  Відповідь: 2

 

  1. Вступне слово вчителя.

   Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати задачі на відсотки. Для цього ми здійснимо мандрівку в казку „ Рукавичка”

Оголошення теми, мети уроку.

  1. Розв’язування задач.

 

 

Задача 1.

20 : 5 ∙ 100 = 400 ( см2 ) – площа всього житла.

Задача 2.

400 : 100 ∙ 3 = 12 ( см2 ) – площа житла жабки.

Задача 3.

1) 15% = 0,15; 40 ∙ 0,15 = 6 ( морквин) – з’їв зайчик,

2) 40 – 6 = 34 ( морквин ) – залишилось на грядці.

Задача 4.

1) 15% = 0,15;   20 ∙ 0,15 = 3 ( пиріжки ) – з’їв зайчик,

2) 5% = 0,05;   20 ∙ 0,05 = 1 ( пиріжок ) – з’їла мишка.

 

Задача 5.

1) 100% – 94% = 6%  –  недозрілої суниці,

2) 6% = 0,06;   4 ∙ 0,06 = 0,24 (кг) – з’їв вовк.

Задача 6.

1) 100% – 84% = 16% – залишилось після сушіння,

2) 16% = 0,16;   32 : 0,16 = 200 (кг) – треба взяти свіжих яблук.

Задача 7.

1) 5% = 0,06;   120 ∙ 0,05 = 6 (вуликів ) – міститься без бджіл,

2) 120 – 6 = 114 (вуликів ) – із бджолами.

VІ. Підсумок уроку

 

V. Домашнє завдання

doc
Додано
8 березня
Переглядів
83
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку