Урок-казка відноситься до нестандартних уроків. Такі уроки допомагають вчителю в ігровій формі подати навчальний матеріал, утримувати увагу учнів,виховувати цікавість до пізнання.
Урок математики в 1 класі
Вчитель Думанівської ЗОШ І-ІІ ст.
Білоус Світлана Тимофіївна
Тема уроку: Математичний диктант. Порівняння чисел,
виразу і числа. Додавання і віднімання
круглих чисел. Розв'язування задач.
Мета уроку: вчити додавати і віднімати круглі числа,
писати математичний диктант,
удосконалювати обчислювальні навики,
розвивати логічне мислення, увагу,
виховувати старанність, почуття
взаємодопомоги.
Тип уроку : урок-казка
Обладнання: лічильний матеріал, таблиці, схеми задач,
ілюстрації героїв казки, аудіо запис
фізкультхвилинки.
Хід уроку І. Організаційний момент ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу Спекла баба увечері колобок і поклала на вікно, щоб прохолонув. Колобок, на диво, вийшов незвичайний. Мало того, що непосидючий, але ще й допитливий. Лежить колобок на вікні, дивиться на небо і зірки рахує. Допоможемо йому.
1. Усний рахунок. - від 1 до 20; від 20 до 1; - від 8 до 14; - назвати сусідів чисел 31, 29, 34; - назвати попереднє число 45,29, 40; - назвати наступне число 39, 50, 61; - які числа стоять між числами 5… 7; 8…9; - яке число стоїть зліва від 13; - яке число стоїть справа від 18. 2. Заблукало число. Потрібно поставити його на своє місце: 1, 2, 8, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10. А) - що можна розповісти про число 8; Б) - придумати вирази, значення яких дорівнює 8; В) - поставити знаки , між виразами 6+2 * 8-2 2+6 * 8-6 Мріяв, мріяв колобок і не помітив, як прийшов ранок. Скочив він з вікна і покотився доріжкою. А назустріч йому заєць:
- Колобок, колобок, я тебе з’їм! - Виконай спочатку моє завдання, а тоді їж!
А) Каліграфічна хвилинка (запис числа 25) Б) Математичний диктант (с.111 підручник). (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60. 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80. 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100. 21, 36, 70, 16, 61. 50, 100, 70, 90, 30. 90, 10, 50, 70, 0.) 5. Фізкультхвилинка під музичний супровід.
Замислився заєць, а колобок далі побіг. Назустріч йому вовк:
- Колобок, колобок, я тебе з’їм! ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу
– Обчислити приклади: 3 + 4 9 – 2 4 + 5 8 - 3 Обчислити другу стрічку прикладів 2 на сторінці 111. ( Учні обчислюють приклади, записують у зошит) Покотився колобок, раптом назустріч йому ведмідь:
- Який ти апетитний, колобок! Я тебе, напевно, з’їм! 2. Розвиток логічного мислення та розв'язування задач. - Ні, Михайле Потаповичу, розв'яжи спочатку задачу. А) Їжачок по гриби пішов, 8 рижиків знайшов. 6 грибів поклав в корзину, Які залишились - на спину. (8-6=2) Б) Підігріла чайка чайник, Запросила 8 чайок: - Приходьте всі на чай! Скільки чайок, відповідай? (8+1=9) В) Робота над задачею 4 (використовую схеми) 10 10 20 20 10 + 20 = 30 (г.) 20 – 10 = 10 (п.) (Запис у зошитах) Котиться колобок, а назустріч йому лисиця:
- Колобок, колобок, пухнастий бочок, Я тебе з’їм! - Ні, лисонько, нічого в тебе не вийде! Знаю я багато казок про твої хитрощі. Загадаю я тобі таке завдання, з яким ти ніколи не впораєшся. А) Порівняння чисел, виразу і числа за завданням 3 (с.111) Б) Поставити знаки + або - 6…4…1=3 2…1…5=8 8…2…1=7 3…5…4=4 2…4…2=8 7…1…6=2
Подорожуючи, колобок познайомився з геометричними фігурами. Знаходять закономірність, як заповнити вільні клітинки за завданням 5. - Допоможіть назвати фігури на малюнку. - Молодці, діти! Допомогли колобку залишитися цілим. Покотився він далі і опинився в першому класі. Побачив учнів і запропонував їм погратися у гру “День і ніч”. ( Коли вчитель дає команду «День», учні ставлять знаки + або-, коли «Ніч», учні закривають очі та відпочивають)
8-6+1+2-1+4-3=5 ІV. Підсумок. - Діти, я вам дякую за співпрацю. Вірю, що в кожного з вас є маленьке сонечко. Це сонечко - доброта. Ви ще маленькі, але сонечко в кожного може бути дуже великим. Допомагайте один одному так, як ви це робили на уроці. Дякуючи вам, колобок врятувався. Зігрівайте всіх своєю добротою і у вас буде багато друзів, які завжди прийдуть на допомогу.
|