Урок – казка за розділом «Речення» .

Про матеріал
УРОК ДОПОМОЖЕ УЗАГАЛЬНИТИ І СИСТЕМАТИЗУВАТИ ЗНАННЯ УЧНІВ ПРО РЕЧЕННЯ, ГОЛОВНІ Й ДРУГОРЯДНІ ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ. ПРОДОВЖУВАТИ ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ІНТОНУВАТИ, ПОШИРЮВАТИ РЕЧЕННЯ. РОЗВИВАТИ МОВЛЕННЯ УЧНІВ. ВИХОВУВАТИ ПОЧУТТЯ ДРУЖБИ, ВЗАЄМОДОПОМОГИ, ПРАГНЕННЯ ДО ЗНАНЬ.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

ТЕМА:  УРОК – КАЗКА ЗА РОЗДІЛОМ «РЕЧЕННЯ» .

 

МЕТА: УЗАГАЛЬНИТИ І СИСТЕМАТИЗУВАТИ ЗНАННЯ УЧНІВ ПРО РЕЧЕННЯ, ГОЛОВНІ Й ДРУГОРЯДНІ ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ. ПРОДОВЖУВАТИ ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ІНТОНУВАТИ, ПОШИРЮВАТИ РЕЧЕННЯ. РОЗВИВАТИ МОВЛЕННЯ УЧНІВ. ВИХОВУВАТИ ПОЧУТТЯ ДРУЖБИ, ВЗАЄМОДОПОМОГИ, ПРАГНЕННЯ ДО ЗНАНЬ.

 

ОБЛАДНАННЯ: СИЛУЕТНІ МАЛЮНКИ ГЕРОЇВ КАЗКИ «КОЛОБОК», СХЕМИ РЕЧЕНЬ, СИГНАЛЬНІ КАРТКИ ДЛЯ ІНТОНУВАННЯ.

 

ТИП УРОКУ: УЗАГАЛЮНЮЮЧИЙ УРОК.

 

                                    ХІД УРОКУ

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.

     Сьогодні на урок до нас завітала казка. Відгадайте її назву.

Я по засіку метений,

Я на яйцях спечений,

Я від баби втік

Я від діда втік.

     Разом з героєм казки «Колобок» ми пригадаємо все, що вивчили про речення.

Покотився Колобок

З двору стежкою в лісок.

І кого в лісу стрічав,

Всім завдання роздавав.

Ось під кущиком Зайченя –

Довгі вушка, сірі лапки.

Й Колобок хотіло з’їсти:

«Він такий смачний, із тіста!»

Колобок сказав Зайчаті:

«Досить, друже, пустувати.

Треба про хвилинку каліграфії згадати»

 

КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА

Стоять тополі

  • Що написано на дошці?
  • Що виражає речення?
  • Спишіть речення і усно доповніть його словами високі, при дорозі.

ЗАВДАННЯ ДЛЯ  ВОВКА

Покотився Колобок

Далі стежкою в лісок

І зустрівся ненароком

На узліссі з сірим Вовком:

«Вовче, не їж мене, будь ласка.

Виконай завдання краще!»

  • Послухай та поясни, яку групу слів не можна назвати реченням і чому?

Уже в саду осінньому гуляє.

Уже в саду осінньому гуляє листопад.

Холоднішає.

У листопад зима з осінь боротися.

У листопаді зима з осінню бореться.

 

Списати речення.

 

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.

Покотився Колобок.

В лісі перебрів струмок,

Раптом чує: хтось тупцює,

То Ведмідь – набрід танцює.

Мовить Колобочок нишком:

«Ти ходи, Мишко, як мишка,

Пострибай неначе Зайчик

Та легенько, наче м’ячик.

Вправо-вліво повернися,

Кругом себе обернися.

І забудеш, що незграбний,

Завжди будеш дуже гарний!»

 

ЗАВДАННЯ ДЛЯ КОЛОБКА (ГРУПОВА РОБОТА)

Покотився Колобок

Далі стежкою в лісок.

І побачив між квітками

Колобочка із голками.

Доторкнувся і злякався,

У травиці заховався.

Їжачок йому на те:

«Колобочку, не лякайся,

Краще в гру з нами пограйся».

 

ГРА «ТАК- НІ»

На дошці написано речення, яке діти не бачать

Діти прибрали шкільне подвір’я.

 

  • Яке речення за метою висловлювання записано на дошці?

(Учні намагаються знайти відповідь, ставлячи запитання вчителеві, котрий може відповідати лише «так» або «ні»)

      *Які речення за метою висловлювання ви знаєте?

      * А тепер перша група перебудує це розповідне речення в питальне, а друге – в спонукальне.

 

ГРА «ДОПОМОЖИ РЕЧЕННЮ»

     Перша група читає три речення за метою висловлювання, а друга показує сигнальними картками, який знак потрібно поставити в кінці речення. Потім навпаки.  Розповідні речення записують на дошці.

 

ЗАВДАННЯ ДЛЯ ЛИСИЧКИ

Так загрався, що не бачить, йде Лисичка

І несе і несе смачні кислички.

Щоб продовжити цю казку:

«Ти не їж мене будь ласка,

Краще позбирай в травиці

Схеми для майбутніх речень

 

Підкресліть головні слова у реченнях, які ми з вами записали на дошці.

(учні виконують завдання самостійно)

Складіть речення за схемами:

1. ________                 ____________

                                     ____________ .

2. ________                 ____________

                                     ____________ …    .

(Кращі речення записують на дошці).

 

Колобок запрошує вийти героїв казки і ще раз нагадати, що потрібно знати про речення.

 

ГРА «ЗАКІНЧЕННЯ РЕЧЕННЯ»

Колобок: - Речення виражає…

Зайчик:- Речення складається зі …

Вовк: - Слова в реченні пишуться …

Ведмідь: - Перше слово в реченні треба писати…

Їжак:- За метою висловлювання речення бувають…

Лисичка: - У кінці речення можуть ставитися…

 

А тепер усім спасибі.

Всі живіть у дружбі й мирі!

 

 

 

 

 

doc
Додано
3 листопада 2019
Переглядів
1667
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку