Тема.Казкові пригоди.Дрібна пластика.Ліплення героїв казки «Рукавичка».
Мета: ознайомити з можливостями зображення героїв музичної казки своїми руками; розвивати вміння учнів працювати з пласталіном , створювати героїв казки за допомогою дрібної пластики - пласталіну, робити аналіз зображення героїв казки; виховувати інтерес до казки та до ліплення пласталіном дрібної пластики.
Обладнання: lego- шїсть цеглинок, пазли у конвертах – герої казки «Рукавичка»,Мнемо таблиці , інструменти для роботи з пласталіном,пісня «Морозець», сніговики на санах для визначення емоцій дітей .
Хід уроку
I.Організаційний момент
1.Привітання
II.Актуалізацїя опорних знань учнів
1.Назвіть яка зараз пора року?
2.Розкажіть які ви знаєте зимові місяці?
3.Чому взимку потрібно тепло вдягатися? Який одяг ви вдягаєте?
4.Запропонуйте ігри які можна грати у зимовий день?
5.Придумай як можна допомогти зимуючим птахам?
6.Поясніть як зимовий період впливає на життя лісових тварин?
2.Робота з LEGO- шість цеглинок.
-Діти якого кольору найбільше в зимку?(показують відповідну цеглинку)
-Що у зимку може бути зеленим?
-А жовтим?
А червоного кольору що ми можемо побачити?
3.Робота в групах
1.Скласти сніжинку.
2.Сонечко.
3.Ялинку.
4.Ялинкову прикрасу.
III.Повідомлення теми і мети уроку
-Діти ви чуєте чарівну казкову мелодію,яка до поможе нам поринути у чарівний світ казки. Де ви зустрінете багато тварин ,які подарують вам чудовий настрій та позитивнві емоції.
2.Створення сприятливого психологічного комфорту.
Давайте станемо в коло заплючимо очі і промовимо чарівні слова: «Місяць з сонцем зустрічається, чарівна казка починається».Відкривайте очі і ми зараз з вами поринемо у королівство казок.
3.LEGO-шість цеглинок. Впізнай казку.
1.На город,і що за черга
Дід і баба тут стоїть.
Тягнуть щось перед собою.
І не витягнуть ніяк. «Ріпка» (Червоний)
2.Маленьке, сіреньке біди на робило.
Щось біле, кругленьке.
Хвостиком розбило. «Курочка ряба».(Оранжевий)
3.Хтось кругленький і смачненький.
Із віконця скік та скік.
Втік від баби та від діда.
До лисички на язик. «Колобок».(Жовтий)
4.В’ється річка не величка.
Хлопчик у човні сидить.
З берега матуся кличе.
Щоб обідом пригостить. «Івасик –Телесик».(Зелений)
5.Він звірят усіх лікує.
Від халеп різних рятує.
Зайченят і мавпенят.
Бегемотів, тигренят. «Лікар Айболить». (Голубий)
6.Ішов він лісом а за ним бігла собачка.
І загубив дід … «Рукавичка».(Синій).
4.Розповід учителя.
Діти, як ви вже здогадалися сьогодні ми будемо у гостях у казки «Рукавичка».
Всі знають цю казку і її лісових героїв?
5.Робота в парах.
У вас на партах конверт у ньому пазли з яких ми маємо скласти героів казки.
1.Запитання до дітей.
А)Хто перший знайшов рукавичку ?(мишка).
Б)Хто був наступний? (жабка)
В)Хто прийшов слідуючий?(лисичка)
Г)Після лисички?(вовк)
Г)Наступний за вовком?(кабан іклан)
Д)Хто був наступний?(ведмідь)
Е)Хто останній повернувся до рукавички?(дід і песик).
7.Робота з Мнемо таблицею.
Для того щоб дізнатися що ми будемо робити далі нам потрібно по працювати з Мнемо таблицею.
6.Виконання пісні «Морозець».
IV)Закріплення вивченого матеріалу.
1.Робота в групах. Ліплення героїв казки «Рукавичка».
2.Матеріали для роботи.
3.Пояснення вчителя.
4.Самостійна робота дітей.
5.Складання розповіді за малюнком.
А зараз складемо розповідь за малюнком і дізнаємося, що люблять їсти ці лісові звірі.
V.Підсумок уроку.
1.Демонстрація дитячих робіт.
2.Визначення емоцій від уроку.
3.Прощання.
Станьмо в коло. Закриймо очі і промовимо чарівні слова: «Місяць з сонце зустрічається, казка з нами прощається».