Урок "Кінематограф - захоплююче мистецтво"

Про матеріал
Розвиток кіномистецтва в країнах Європи, озайомлення з видами монтажу, спеціальними кінопреміями та професіями, які пов'язані з кінематографом, розкриття ролі спецефектів
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Підготувала: Кривченко Людмила Миколаївна учитель мистецтва Новобиківського ЗЗСО І – ІІІ ступенів Кінематограф - захоплююче мистецтво

Номер слайду 2

- ознайомити учнів з поняттям «кінематограф»; - назвати специфічні для кінематографа засоби виразності; - вказати на від’ємні складові кінотвору – грим, костюми, декорації; - відмітити роль цифрових технологій у створенні сучасних кінофільмів; - вчити учнів висловлювати свої власні судження по даній темі.

Номер слайду 3

Багато, що дарує нам мистецтво, не в тому, чого ми від нього навчаємося, а в тому, якими ми завдяки йому стаємо. Оскар Уайльд, англійський письменник і драматург

Номер слайду 4

Кіно, увірвавшись у всесвіт людини і ставши для багатьох частиною життя, за століття перетворилося із чорно-білого німого ролика на феєричне видовище, головною метою якого є максимально занурити глядача в дію кінофільму.

Номер слайду 5

У поняття кінематографа входять: Кіномистецтво - вид сучасного образотворчого мистецтва, твори якого створюються за допомогою рухомих зображень. Кіноіндустрія (кінопромисловість) - галузь економіки, що виробляє кінофільми, спецефекти для кінофільмів, мультиплікацію, і демонструє ці твори для глядачів. Твори кіномистецтва створюються за допомогою кінотехніки. Вивченням кінематографа займається наука кінознавство.

Номер слайду 6

Одним з найважливіших засобів кіномистецтва є монтаж. Монтаж - це поєднання окремих кадрів фільму або звукових чи музичних треків в єдине ціле.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Загальний план Середній план Крупний план

Номер слайду 10

Номер слайду 11

це спільна назва технологічних  прийомів у кінематографі, на телебаченні і в відеоіграх, що застосовуються для створення сцен, які не можуть бути зняті звичайним способом.

Номер слайду 12

КОЛІР Перший примітивний кольоровий фільм (з червоно-зеленої гамою, без синього кольору) вийшов у 1922, він не вразив глядачів. Перший же повнометражний кольоровий фільм «Беккі Шарп» американського режисера вірменського походження Рубена Мамуляна вийшов у 1935, цей рік і прийнято вважати роком появи кольорового кіно. У СРСР перший ігровий кольоровий фільм був знятий у1936, першим же кольоровим фільмом, знятим на кольорову кіноплівку AGFA став фільм про Парад Перемоги 1945 р.

Номер слайду 13

Оскар – Американська академія кіномистецтв (1929 р.) Золотий глобус – американська кінопремія (1944 р.) Золотий лев – приз Венеціанського кінофестивалю. (1949 р.) Золота пальмова гілка – приз Канського фестивалю (1955 р.)

Номер слайду 14

Сторінка 97. Дати відповідь на питання: Назвати один з найвідоміших перших кольорових фільмів. Коли і де відбулася прем’єра цього фільму? Які почесні нагороди він завоював?

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Костюм Елізабет Тейлор у фільмі «Клеопатра» Костюми Проні Прокопівни і Голохвастова з фільму «За двома зайцями”

Номер слайду 24

Тронний зал імператора з кінофільму «Дюна» (1984, режисер Девід Лінч)

Номер слайду 25

«Центрифуга – космічний корабель» з кінофільму «2001 рік: Космічна одісея» 1968 рік, реж. Стенлі Кубрик

Номер слайду 26

Хоббітон з кінофільму «Володар перснів» (реж. Пітер Джексон) Космопорт із кінофільму «Зоряні війни» (реж. Джордж Лукас)

Номер слайду 27

Знайти повідомлення про створення декорації для цих фільмів: 1 - ша група фільм «2001 рік: Космічна одісея»; 2 - га група фільм «Володар перснів»; 3 - тя група фільм «Зоряні війни». Сторінка 99-100.

Номер слайду 28

Місце зйомки кінофільмів про Гаррі Поттера Королівська Гавань із телесеріалу «Гра престолів»

Номер слайду 29

В 1973 році неподалік від Чернігова, поблизу села Слобин знімали фільм "В бій ідуть одні старики"

Номер слайду 30

«Зачарована Десна» (рос. «Зачарованная Десна») — російський радянський художній фільм 1964 року, кіноповість за однойменним твором Олександра Довженка. Знятий українським режисером Юлією Солнцевою на кіностудії «Мосфільм».

Номер слайду 31

Номер слайду 32

1. Що таке монтаж фільму? 2. Назвати професії людей, що творять фільм; 3. Роль гриму і декорацій при знятті фільму.

Номер слайду 33

Номер слайду 34

ppt
Пов’язані теми
Мистецтво, Презентації
Додано
25 травня 2023
Переглядів
376
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку