Урок "Коло і круг. Розв’язування прикладів і задач на вивчені випадки арифметичних дій"

Про матеріал

Виховувати в учнів бажання запобігти негативним наслідкам діяльності інших людей у природі, ознайомити учнів з колом; вчити розрізняти коло і круг: креслити коло за допомогою циркуля; формувати уміння розв'язувати приклади і задачі на вивчені випадки арифметичних дій розвивати творчу особистість учнів засобами образотворчого мистецтва

Перегляд файлу

Математика

 

Тема.  Коло і круг. Розвязування прикладів і задач на вивчені випадки  

             арифметичних дій.  

Мета: виховувати в учнів бажання запобігти негативним наслідкам діяльності

            інших людей у природі,

            ознайомити учнів з колом; вчити розрізняти коло і круг: креслити коло

            за допомогою циркуля;

            формувати уміння розвязувати приклади і  задачі на вивчені випадки 

            арифметичних дій

            розвивати творчу особистість учнів засобами образотворчого мистецтва

Обладнання: таблиця усних обчислень, індивідуальні картки для рахування,

          таблиця Коло і круг, циркулі, малюнки

 Тип уроку : формування умінь і навичок 

 

                                                  Хід уроку

І. Організаційна частина

ІІ. Мотивація уроку

1. Відгадування загадки

Скляна посудина для утримання та розведення риб, водяних тварин і рослин. (Акваріум)

 

Каліграфічна хвилинка: Малюємо рибку та акваріум                    

2.Повідомлення

У XIXст. Заможні люди збирали величезні приватні колекції пташиних яєць і комах, особливо метеликів. Мисливці полювали на великих тварин заради розваг і трофеїв. Сьогодні такі розваги засуджуються громадськістю. Проте дехто все ще намагається роздобути для колекції яйця рідкісних птахів або купити рідкісну тварину, наприклад окремі види папуг і черепах, щоб утримувати їх удома для розваги. Щороку тисячі виловлених диких тварин виставляють на продаж, але більшість із них гине ще до того, як потрапить до своїх хазяїв. Але деяких особливо рідкісних видів, кількість яких іноді не перевищує 20 особин, розведення в неволі (зоопарки) – єдиний шанс вижити на Землі.

Для акваріумів розводять таких рибок, які у неволі вмирають.

 

3.Знайомство з казковою рибкою

Вона сьогодні нас запрошує у водяне королівство. Перевіримо, чи всі готові до походу.

Картинки по запросу малюнки  казкової рибки

 

ІІІ. Корекція і закріплення знань

 

  1. Перевірка д/з За правильні відповіді нам рибка видасть квитки для нашої подорожі

А) один учень зачитує розвязання задачі №713, другий відповідь

Б) з завдання №714 зачитують приклади, які були розвязані неправильно. Називають правильну відповідь

 

 2.Гра Телефон

Телефонуємо Черепашці, про те що квітки у нас є

  • Один учень називає приклад на множення числа 2,
  • Другий – називає результат,
  • Третій – приклад на ділення і т.д.
  •  

3.Каліграфічна хвилинка

Як називається – спортивне або туристське судно з вітрилами чи мотором (Яхта)

З яких геометричних фігур можна намалювати яхту ( трикутники)

Подані числа збільшити на 3 і записати результати

4, 7, 10, 12, 14, 20, 25.

 

4. Заморочки з чарівної скриньки

 Якщо правильно вирішаєте золота рибка  поставить гарні оцінки та допоможе з вітром, щоб швидше дісталися морського королівства, де рибок та тваринок, які живуть у воді ніхто не ображає та не забруднює воду  (Діти виймають картки з завданнями і дають відповіді)

  • Частку чисел 18 і 2 збільшити на 23,
  • Добуток чисел 2 і 6 збільшити на 15,
  • 12 збільшити на частку чисел 14 і 2,
  • Замінити приклад на додавання 10+10+10 прикладом на множення,
  • Скільки разом крил у 6 гусей і качки,
  • Скільки жуків мають 14 вусиків

 

  1. Усні обчислення

Допоможуть з наступним завданням тваринки які живуть у океані чи морі та мають 8 ніжок.

2 * 3 =                                    10 : 2 =                                 27 – 25 =

14: 2 =                                    7 – 4 =                                  3 * 5 =

3 * 9 =                                    21 – 11 =                              18 : 2 =

6 + 15 =                                  5 + 9 =                                  3 * 8 =

6    7    18    21    5    3    10    14    2    15    9    24

И   М   Р     И     Б    Ю   Т     В    Л    А     О    Н

(Скласти напис за збільшенням чисел – Любимо тварин)

 

  1. Фізкультхвилинка

Збережемо всіх тварин, всіх тварин, всіх тварин ,       (кругові рухи руками)

Збережемо всіх птахів, всіх птахів, всіх птахів,           (махи руками)

І весною доглядати,                                                      (піднятися на носочках)

Влітку всім розповідати,                                    (повертатися один до одного)

Як тваринку зберігати.                                               (скласти руки на грудях)

 

ІV. Вивчення нового матеріалу

 

  1. Гра Збудуємо палац золотої рибки

Назвати виставлені на дошці геометричні фігури. З поданих індивідуальних комплектів цих фігур, кожен на швидкість будує палац.

 

  1. Із скількох кружечків можна скласти мудру черепашку до якої ми з вами дібрались разом з рибкою?

 

3. Пояснення  (Розповідає черепашка)

Це круг. Лінія, яка є межею круга, називається коло. Коло Будують за допомогою циркуля. Точка О, в якій міститься голка циркуля, - центр кола. Відрізок ОА – радіус кола. ( Звертаємося до малюнків та таблиць )

 

 4.Робота за підручником (с.120-121)

А) Читаємо правило. Повторюємо разом та декілька учнів окремо.

Б) Ознайомлення з інструкцією побудови кола за допомогою циркуля

В) Практичне креслення на окремих аркушах (виконати малюнок)

Г) Виконування практичного завдання №716

Д) Творча робота №717

- Назвіть точки, які належать колу і які йому не належать

- Назвіть точки, які належать кругу,

                            які належать колу,

                            не належать кругу,

                            належать, кругу, але не належать колу.

 

5.Хвилинка бережливого ставлення до водяних просторів та їх мешканців

Чим ми можемо допомогти?

 

    6.Творче завдання до дому Придумати емблему та виконати її за допомогою циркуля на тему охорони всього живого у океані, морі , озері.

 

V. Розвиток математичних знань

                    Медузи кинулись в танок

                    Та загубились між зірок.

                    Їх треба швидко рахувати

                    Та королівство врятувати.

 

  1. Робота в групах. Розв’язання та порівняння задач

 1 група – Знайшли 4 нірки, та в кожній по 3 медузи. Скільки всього  медуз?

 2 група – У першій нірці знайшли 4 медузи, а у другій – 3. Скільки  всього медуз знайшли?

 3 група – Скласти свою умову задачі

 

  1. Самостійна робота Щоб запамяталась наша подорож  у казкове королівство, де бережно ставляться до всіх живих тваринок, зробимо аплікації з різного кольору паперу разом з задачею №719

А) Рішення задачі №719

Б) Рішення прикладів №718

За правильне рішення получаєте з аплікації великого мудрого кита , який

допоможе визначити самого уважного та кмітливого учня сьогодні на уроці.

 

VI. Підсумок уроку

  1. Вивчення  віршика      Без початку, без кінця,

                                          Без кутів фігура ця.

                                          Сонечко їй вірний друг,

                                          А звуть її всі – круг.

 

2. Бесіда

- Чим ми можемо допомогти тваринкам, які живуть у воді, та рибкам?

- Як зберігати воду від забруднення?

- Чи всіх рибок можна тримати у акваріумі?

- Чи можна диких тваринок нести додому?

- Які правила поведінки біля води треба виконувати?

 

VII. Д / З № 721, № 722 (с.122) Придумати емблему та виконати її за допомогою циркуля на тему охорони всього живого у океані, морі, озері.

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
1 січня 2019
Переглядів
1304
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку