Урок "Кольорові сторінки в природі.Зима."

Про матеріал
Розробка уроку в 2 класі з предмету Я досліджую світ з теми "Кольорові сторінки в природі.Зима." за програмою нової української школи
Перегляд файлу

                    Урок ЯДС в 2- Б класі

Тема. Кольорові сторінки в природі.Зима.

Мета: сформувати в учнів уявлення про характерні ознаки зими в неживій природі; ознайомити з зимовими місяцями; розкрити походження назв місяців; прищеплювати любов до природи, виховувати бережливе ставлення до навколишнього світу.

навчальна складова: розширювати та збагачувати знання учнів про сезонні зміни у неживій природі, зокрема взимку, ознайомити учнів із поняттям «сніжинка»;

розвивальна складова: розвивати логічне мислення, пізнавальний інтерес, пам’ять та мовлення учнів;

виховна складова: виховувати інтерес до природознавства, бажання бути природі другом, досліджувати її явища.)

Обладнання: підручник, зошит, картки для групової, парної та  індивідуальної роботи, слайди, серветки, клей.

Технічне обладнання та програмне забезпечення: ноутбук, проектор, мультфільм «Сніжинка», презентація «Ознаки зими».

Тип :  урок засвоєння нових знань

Хід уроку

 

І. Організаційний момент (перевірка готовності дітей до уроку)

Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок.

Він чудовий і цікавий,

Тож гостей зібрав чимало.

Повернімося обличчям до гостей

І дружно промовимо: «Доброго ранку!»

IІ Мотивація навчальної діяльності школярів

Вправа «Настрій»

  •                               Діти, з яким настроєм ви прийшли на урок.

- Добре, діти, що всі прийшли на урок з гарним настроєм. Тож я вам усім а також і нашим гостям бажаю чудового гарного настрою на цілий день.

- Девіз уроку(презентація)

 

ІІІ Актуалізація опорних знань учнів

1.Фенологічні спостереження. 

Повідомлення чергового Гідрометцентру.

  • Який сьогодні день тижня ?
  • Яке сьогодні число ?
  • Яка пора року ?
  • Який іде місяць ?
  • Що ви про нього можете сказати ?

 

2.Гра «Відшукай зайве». ( слайд )

 

  1.                                 Небо, земля, сніг, снігур, сонце, вітер.
  2.                                 Хмари, дощ, місяць, літак, іній, туман.

Отже, які об’єкти належать до неживої природи?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми виру­шаємо у світ природи. Допоможе нам у цьому чарівниця. Відгадайте, хто вона!

Стало біло навкруги —

Я розпушую сніги

Наганяю холоди,

Води сковую в льоди.

В дружбі з дітьми я всіма.

 Здогадались? Я — … (зима)\

Вправа «Асоціативний кущ».(слайд)

Діти, коли ми говоримо про зиму, які асоціації у вас виникають, що перше вам спадає на думку?

 

 

Screenshot_14

- Саме зимі присвячено наш урок. Сьогодні ми навчимося визначати ознаки цієї пори року. 

ІV Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

Як люди відчувають, що прийшла зима?

Якою ви хочете бачити зиму?(слайд)

У зими є  помічники три сильних брати. Хто вони? (слайд)

Робота в групах(слайд)

  • Які ви знаєте зимові місяці?

1гр.Грудень.Зиму розпочинає грудень. У цьому місяці Сонце рухається найнижче над горизонтом, дні найкоротші. Цей місяць називають “грудень” – від слова груддя або грудки. Після осінніх дощів  розтоптані возами дороги  замерзали. Їздити такими дорогами було важко - заважали замерзлі грудки. 

Довідкове бюро 

 22 грудня – день зимового сонцестояння: найдовша ніч і найкоротший день. Після цього день збільшується, а ніч зменшується  ( На дошці тривалість дня)

2гр. Січень Другий місяць новий рік розпочинає й половину зими відсікає. Кажуть: «Січень – снігом січе».  Отож, так місяць звуть січнем. Але існує ще одна думка. Наші предки взимку, коли дерева «сплять», бралися розчищати ліси – «сікти» (рубати) дерева.

3гр. Лютий Інколи зима по-справжньому виявляє свій  суворий характер тільки в лютому – останньому зимовому  місяці. Тоді дмуть сильні вітри, налітають віхоли, частішають хуртовини, дошкуляє мороз. Звуть його злюкою Але сонце повертається на бік весни. Часто бувають відлиги. ( На дошці t повітря)

Довідкове бюро 

Послухаємо як у народі називають кожен зимовий місяць.

  •                               Перший зимовий місяць грудень ще називали «мостовик», «стужайло», «вітровик», «зимник», «хмурень».
  •                               Січень теж мав чимало народних назв: «сніжень», «сніговик», «льодовик», «щипун», «тріскун»
  •                               Лютий називали: «зимобор», «криводоріг», «громник», «бокогрій».

У нас є діти, які в ці місяці святкують свій день народження.

Хто народився у грудні? У січні? У лютому?

Кожний місяць має свої прикмети , так його характеризує народ

 

 

Робота в парах  Вузлик мудрості.  

-У грудні сім погод на дворі:                           дме, кружляє, рве і мете. 

Грудень землю грудить                                   і хату студить.

 Грудень кінець року,                                          а початок зими.

 

Січень — року початок,                    а зими середина.

Січень, наступає,                                мороз людей обнімає

Січень в кожусі до п’ят гуляє            й візерунки на шибках малює.

 

Лютий — місяць лютий,                             запитує, як взутий.

В лютому багато інею на деревах —         буде багато меду.

Лютий будує мости,                                  а березень їх ламає

А яка головна ознака зими?  На вашу думку, як  утворюється сніг?
(слайд)

( На дошці – Опади)

Довідкове бюро 

1. Слово сніг має наступні синоніми:

  1. пороша
  2. снігопад
  3. (дрібний сніг) крупа.

Якщо сніг з вітром- заметіль

ХУРТОВИ́НА, МЕТЕ́ЛИЦЯ, ВІ́ХОЛА, ЗАВІРЮ́ХА, ХУ́ГА, ЗАВІ́Я, 

СНІГОВІ́Й,СНІЖНИ́ЦЯ, ХУГОВІ́Й, ЮГА́, ХВИ́ЩА,ХУГАВИ́ЦЯ,., 

ХУРДЕ́ЛЯ,ХУРТЕ́ЧА,СНІГОВИ́ЦЯ, ВІ́ХАЛО, ЗАВІ́ЙНИЦЯ, ЗАМЕТІ́ЛЬНИЦЯ, , ЗА́МЕТЬ МЕТІ́ЛЬ,СНІГОВІ́ЙНИЦЯ, СНІГОКРУ́ТНИЦЯ,

БУРА́Н, ПУРГА́. Загадки (презентація)

Знайомство з явищами природи (слайд)

Робота в парах 

 

Робота з підручником.с. 42

Про які явища зими ми ще не згадали? ( іній і мороз)

 

  • А які ознаки зими ми знаємо?(слайд)

Фізкультхвилинка

Гра «Чого взимку не буває?

Діти, а чи знаєте ви, чого взимку не буває?

Завірюха завиває,

Снігом землю засипає.

Ти скажи мені, Іване,

Чого взимку не буває?

(Промовивши ці слова, вчитель торкається плеча дитини і пропонує відповісти.)

Узимку не можуть рости квіти, тому що — земля мерзла

Про зиму написано багато віршів, оповідань, казок, картин    

 Робота в друкованому зошиті 

 Вправа «Сенкан». Зима. (слайд)

Складіть вірш про красуню – зиму.

Що?Зима…

Яка?Пухнаста, м’яка,

Що робить?Морозить, вкриває, звеселяє.

Склади речення Люблю цю пору року!

Білосніжка.

Про зиму складалось багато приказок та прислів’їв (слайд)

Підсумок уроку. Гра «Увійди в картину»(СЛАЙД)

Передайте ваш настрій

Про яку пору року ми говорили?

Які ознаки зими ви запам’ятали?

Які завдання найбільш сподобались?

  1. Домашнє завдання.

С. 42-43

Намалювати малюнок до теми, , 

написати казку про зиму

 

doc
Додано
12 листопада 2019
Переглядів
6101
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку