Тема .У яких домівках зимують комахи.
Цілі:
Ключові компетентності: формувати вміння вчитися, планувати свої дії, соціальну компетентність: продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі та команді; формувати вміння оволодівати новими інформаційними технологіями, використовувати джерела інформації для власного розвитку.
Предметні компетентності: надати учням можливість до конкретних дій ; продовжити навчати шукати інформацію і працювати з нею; висвітлити значення комах для природи ;сприяти розвиткові пам’яті, спостережливості, вихованню бережного ставлення до живої природи.
Тип уроку. Інтегрований. Компетентнісно зорієнтований урок
Девіз нашого уроку:
Щоб не скривдити, не зламати,
У гармонії з світом жити,
Природу нам треба знати,
Бо прийшли ми у світ – любити.
Природа рідна – наша втіха,
Тож хай вона не знає лиха
Перебіг уроку
І. Етап мотивації, ціле визначення і планування (10 хв.)
Добрий день!
Я всміхаюсь квіточці:
– Хай вона росте!
Я всміхаюсь сонечку:
– Здрастуй, золоте!
Я всміхаюсь дощику:
– Лийся. Мов з відра!
Друзям усміхаюся,
Зичу їм добра!
Зробіть назустріч сонцю крок –
Один одному всміхніться,
І розпочнемо наш урок
( Діти дарують один одному і вчителю посмішку)
3.Оголошення теми, визначення навчальних цілей уроку. Мотивація пізнавальної діяльності
Метод «Очікування»
- Діти, а що ви очікуєте від уроку?
А моє очікування, що вибудете слухати уважно, відповідати чітко, працювати злагоджено. Я знаю, ви сумлінно завжди готуєтеся. То ж давайте разом будемо насолоджуватися вашими відповідями.
1) Технологія «Незакінчене речення»
«Я люблю осінь, тому що…»
2) Створення проблемної ситуації
Бджілка весело літає,
Квіткам вічка розтуляє.
Каже: «Квіти, годі спати,
Я прийшла медок збирати!»
–3) «Мозковий штурм»
– Дітки коли бджілки збирають медок?
-До якого виду тварин належить бджілка?
-Що відбувається з комахами з приходом осені?
4) Гра «Розсипанка»
(Осінь закінчується час готувати місце для зимівлі)
Оголошення теми уроку
Дітки у кожного з нас є домівки, так само є домівки і в різних видів тварин. З настанням холодів, усі тварини готують собі домівки для зимівлі. А Сьогодні на уроці ми більш детально поговоримо з вами, як готуються до зимівлі комахи.
А щоб далі продовжити нашу роботу з вами ми поділимося на 3 групи (Осінь,зима,весна: осінь сидить на місці, зима присідає, весна стоїть)
2) Гра пазл
Діти складають пазли із картин (складена картинка є назвою групи)
3) Інформація про комаху.
(Кожна група отримує інформацію опрацьовує її, представляє результат роботи)
4) Літератори. Вірші про комах
Сонечко
Два сонечка я знаю:
Мов куля золота,
Одне у небі сяє,
А друге ось літа.
За сонечком маленьким
Біжу я навпростець.
Ловлю його у жменьку,
Мов сонця промінець.
– Боятися не треба,
Лети собі у світ
І сонечку на небі
Мій передай привіт.
Мурахи
Знайшов мурашка гарну бадилину.
Везе-везе… везе-везе…
І так, і сяк, і вгору, і в долину! –
така важка, ніяк не доповзе.
Прийшла на поміч різна комашина,
ще й коника гукнули стрибунця.
Три дні, три ночі царство мурашине
рубало бадилинку на дровця
Бджілка
Чого це над квітками
Схилилась дітвора? —
Малим цікаво знати,
Як бджілка мед збира.
А бджілка все кружляє,
Неначе каже нам:
— Жу-жу, жу-жу, малята,
Я меду не віддам!
Фізкультхвилинка
Гра «Знайди свою домівку»
Уявіть собі , що здійнявся вітерець, і по розкидав комах ,а для того щоб повернутися назад їм необхідно обчислити вирази .
Для того щоб знайти комасі домівку потрібно обчислити вирази.
6) Технологія «Кубик Блума»
ІІI. Рефлексивно-оцінювальний етап (5 хв.)
Рефлексія.
-Чи справдилися ваші очікування від уроку?