Урок "Коми при звертаннях та вставних словах"

Про матеріал

Конспект уроку з української мови для 8 класу з теми "Розділові знаки при звертаннях і вставних слова" (узагальнення знань, умінь і навичок учнів з даної теми)

Перегляд файлу

1

 

Урок з української мови

8 клас

 

Урок №

Тема: Коми при звертаннях і вставних словах.

Мета: створити умови для закріплення знань про вставні слова та звертання, вживання розділових знаків у реченнях зі вставними словами та звертаннями; формувати вміння розпізнавати вставні слова, звертання, з’ясовувати їхню роль у реченні, вживати вставні словата звертання  в мовленні, вживати розділові знаки при вставних словах та звертаннях; формувати навички самостійної роботи; розвивати логічне мислення,  усне й писемне мовлення, збагачувати й уточнювати словниковий запас учнів.

Тип уроку: урок закріплення знань, умінь і навичок.

Обладнання:підручник, картки із завдіннями

 

ХІД УРОКУ

 

І. Організація класу

 

ІІ Перевірка домашнього завдання.

1. Перевірка домашньої вправи

2. Повторення теоретичного матеріалу.

Картка оцінювання на уроці

 

Номер

завдання

Назва завдання

Максимальна

оцінка

Оцінка

 на уроці

1

Домашнє завдання

2

 

2

Розділові знаки при звертаннях

2

 

3

Розділові знаки при вставних словах

2

 

4

Складання речень

3

 

5

Тестові завдання

3

 

Разом

 

 

 

ІІІ Оголошення теми, мети, завдань уроку.

Формулювання завдань уроку учнями.

Що  я хочу знати:                                           Що я хочу вміти:

 

IV Організація навчальної діяльності учнів

 

                      Картки для самостійної роботи у парах (взаємоперевірка)

 

1. Знайти звертання, вставити пропущені розділові знаки.

Ой чого ти дубе на яр похилився? Молодий козаче чого зажурився?  Годі коню в стайні спати, пора ляхів налякати! Та сходьтеся хлопці славні запорожці плече під плече! Та не даймо  мужні запорожці  ворогові Січі! Чи був ти орле в моїй стороні?

 

2. Знайти вставні слова, поставити пропущені розділові знаки.

     Літо бабине вгорі отже осінь на порі. Десь кажуть є гора, де не співають птиці. Задумливо летять сніжинки. А чи їм падать може ліньки… . Поки щось жираф ковтне,мабуть цілий день мине. Воли як відомо худоба повільна й лінива. Либонь  з усього я надивувавсь… (Є.Гуцало.)

 

3. З поданими словами скласти речення так, щоб в одному це слово було членом речення, а в другому вставним.

Може, здавалося, кажуть

 

V. Перевірка  самостійної роботи, оцінювання.

 

VІ. Підбиття підсумків уроку.

1. Виконання тестових завдань

 

1. Звертання

а) називає того, хто до когось звертається;

б) називає того, до кого звертаються;

в) виражає ставлення мовця до повідомлюваного ним.

 

2. У реченні звертання

а) є головним членом речення;

б) є  другорядним членом речення;

в) не є членом речення.

 

3. Вставні слова і сполучення слів

а)  виражають ставлення мовця до  повідомлюваного ним;

б) означають час, місце, умову, причину того, про що йдеться у реченні;

в) називають того, до кого звертаються.

 

4. На письмі звертання  виділяються

а) комами або знаком оклику залежно від інтонації;

б) лапками;

в) тире.

 

5. У реченні Мабуть, не з тієї ноги встав (Нар.творч.) вставне слово стоїть

а) на початку речення;

б) у середині речення;

в) в кінці речення.

 

6. Звертанням у реченні Водичко, умий моє личко (Г.Демченко.) є

а) личко;

б) водичко;

в) моє.

 

2. Рефлексія

Чи досягли ви на уроці поставлених завдань?

 

VІІ . Домашнє завдання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
12 січня 2019
Переглядів
4390
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку