Розробка уроку
з історії для 10 класу
для студентів І курсу
ВНЗ І-ІІ рівня акредитації
На тему «Тоталітарні режими як виклик людству»
«Комунізм, фашизм і нацизм»
Розробила викладач суспільних дисциплін Костюченко К. М.
ВП НУБіП України „Немішаївський
агротехнічний коледж ”
2018
ПЛАН ЗАНЯТТЯ №__19__
Дисципліна |
Історія: Україна і світ |
Група |
|
Дата |
|
Тема заняття: __________ Розділ 4. Тоталітарні режими як виклик людству
_______ Комунізм, фашизм і нацизм___________________________
Мета заняття: охарактеризувати ідейні засади та соціальну базу комуністичного режиму, фашизму і нацизму; визначити причини виникнення тоталітаризму та його типи; розвивати вміння студентів здобувати нові знання під час колективного обговорення проблеми; аналізувати події; формувати якості співбесідників, які володіють навичками доводити, аргументувати, відстоювати свою точку зору; виховувати толерантне ставлення і повагу до думок своїх опонентів та історичних подій; виховувати пріоритет ідей загальнолюдських цінностей.
Обладнання |
атлас, карта, підручник, дидактичний матеріал, мультимедіа - презентація |
||||||
Форма проведення заняття |
___Засвоєння нових знань і вмінь___________________________ (метод проектів з використанням ІКТ) |
||||||
|
Примітка |
а) для І курсів |
- класно-урочна, |
|
|||
|
|
|
б) для ІІ-IV курсів |
- лекційно-семінарська. |
|
||
|
|
|
Зміст і хід заняття |
|
|
|
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
№ елементу тривалість |
Елемент заняття, питання, форми, методи навчання і засоби забезпечення заняття |
Доповнення, зміни, зауваження |
|||||||||
1 |
2 |
3 |
|||||||||
I. |
Організаційний момент |
|
|||||||||
|
Епіграф. Багато вважають, що фашизм – це щось на зразок радикального націоналізму і расизму. Багато вважають, що фашизм придумав Гітлер. Багато вважають, що фашизм, концтабори і гестапо - синоніми. Багато вважають, що фашизм мертвий. Всі вони сильно помиляються. |
|
|||||||||
ІІ. |
Актуалізація опорних знань Обговорення в групі. Евристична бесіда
|
|
|||||||||
|
Повідомлення теми, мети заняття. Студенти записують тему та план. Комунізм, фашизм і нацизм План:
фашизму і нацизму.
|
|
|||||||||
|
Студенти отримують карточки, які під час заняття повинні заповнити. |
|
|||||||||
ІІІ. |
Мотивація навчальної діяльності Група В-12 була поділена на 3 підгрупи, які отримали завдання згідно плану заняття. Кожна група повинна опрацю-вати матеріал, зробити презентацію та повідомлення по даному питанні. |
|
|||||||||
№ елементу тривалість |
Елемент заняття, питання, форми, методи навчання і засоби забезпечення заняття |
Доповнення зміни, зауваження |
1 |
2 |
3 |
|
Повідомлення студентів |
|
|
Кожна група студентів презентує опрацьований матеріал у вигляді презентацій, розкриваючи суть різних типів тоталітаризму. Після кожного питання викладач рецензує роботу студентів. |
|
|
|
|
|
|
|
|
Гра «Всі на вбори» |
|
|
Від кожної групи виходить представник, який презентує передвиборчу програму різних типів тоталітаризму: комунізм, фашизм і нацизм Обговорення програм дій: |
|
|
|
|
|
|
|
IV. |
Закріплення та узагальнення вивченого матеріалу: |
|
|
Інтерактивна вправа «Відкритий мікрофон» |
|
|
|
|
|
|
|
V. |
Підсумки |
|
|
Рефлексія. «Мозковий штурм» |
|
|
про що ви дізналися сьогодні на занятті?
|
|
|
|
|
|
Оцінювання здійснюється за такі види роботи: збір інформації, презентацію, реферат, виступ, портфоліо (наприкінці роботи) |
|
|
Інтерактивна вправа «З чим я йду» Визначте, що найголовніше з вивченого на занятті ви візьмете з собою, а що вважаєте, було менш важливим для вас. |
|
VI. |
Домашнє завдання |
|
|
|
|
|
|
|
Підпис викладача _____________________ Костюченко К. М.
Комунізм, фашизм і нацизм
Студент групи ________________________________ Дата _____
|
Нацизм |
Фашизм |
Комунізм |
Визначення терміна |
|
|
|
Країна |
|
|
|
Вождь |
|
|
|
Час існування |
|
|
|
Обставини за яких вони прийшли до влади |
|
|
|
Політика |
|
|
|
Репресивні органи |
|
|
|
Інтерактивна вправа «З чим я йду»
Визначте, що найголовніше з вивченого на занятті ви візьмете з собою, а що вважаєте, було менш важливим для вас.