Класифікація країн за формою правління . Формою адміністративно - територіального устрою. Відмінності федеративних держав . Політичні та економічні системи . Типологія держав
Мета уроку :актуалізувати й поглибити знання про форми державного правління та адміністративно- територіального устрою;
формувати вміння характеризувати основні форми державного устрою, політичні системи країн;
розвивати вміння оцінювати політико- географічне положення країн, користуючись політичною картою світу;
виховувати геополітичне та аналітичне мислення.
Тип уроку : комбінований.
Обладнання : політична карта світу, атласи,підручник зошит
Хід уроку
І.Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
ØЩо таке політична карта світу . Назвіть її елементи
ØНазвіть періоди формування політичної карти
ØЯкі види змін на політичній карті світу ?
ØЯка різниця між термінами "країна ","держава" ,"залежна країна ","колонія".
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Класифікація країн за формою правління . Формою адміністративно - територіального устрою. Відмінності федеративних держав . Політичні та економічні системи . Типологія держав
Мета уроку :актуалізувати й поглибити знання про форми державного правління та адміністративно- територіального устрою;
формувати вміння характеризувати основні форми державного устрою, політичні системи країн;
розвивати вміння оцінювати політико- географічне положення країн, користуючись політичною картою світу;
виховувати геополітичне та аналітичне мислення.
Тип уроку : комбінований.
Обладнання : політична карта світу, атласи,підручник зошит
Хід уроку
І.Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Політичну карту світу іноді образно називають «політичним портретом світу», який змінюється в часі внаслідок приєднання відкритих земель, територіального поділу чи об’єднання держав тощо. Щоб розкрити особливості цього «портрета», потрібно дізнатися про суспільно-політичні характеристики держав, їх політичні та економічні системи, місце на політичній карті світу
Форма державного устрою - це спосіб територіальної організації держави, що встановлює порядок поділу країни на частини і визначає характер відносин між центральними і місцевими органами влади. Нині у світі розрізняють дві головні форми державного устрою - просту (унітарну) і складну (федеративну).
Політичною системою суспільства називають сукупність відносин політичних суб’єктів, які пов’язані за характером влади та управління суспільством, організовані на єдиній нормативно-ціннісній основі
Економічною системою називають сукупність економічних процесів, які відбуваються на основі сформованих у суспільстві відносин власності і господарського механізму. Головну роль у будь-якій економічній системі відіграє виробництво разом з галузями розподілу, обміну і споживанням
Які вам відомі економічні системи ?
Слухаючи міжнародні новини, зверніть увагу на те, що є держави, про які говорять щодня і багато. Це США, Франція, Німеччина, Росія, Китай, Японія, Велика Британія, Італія, Польща, Іспанія, Індія. Рідше згадують Канаду, Бразилію, Австралію, Єгипет. А є країни, про які ви можете не почути й протягом життя: Бутан, Бруней, Беліз, Руанда, Кабо-Верде, Піткерн чи Сент-Люсія. Про них інформаційні агентства можуть згадати хіба в контексті природних чи соціальних катаклізмів, курйозних випадків чи надзвичайних подій. Чому так? Відповідь проста: вся справа в авторитеті держави, її ролі і значенні в сучасному світі, які формуються на основі багатьох якісних і кількісних характеристик, таких, як внесок у світову цивілізацію, кількість населення, розміри території, величина природно-ресурсного потенціалу, рівень економічного розвитку, частка в світовому виробництві чи в наданні послуг, рівень продуктивності праці, індекс людського розвитку, структура економіки та багатьох інших показників. Відповідно до них розрізняють різні типи країн.
Давайте з вами розглянемо типи країн за економічним розвитком!
Також держави розглядають за рівнем економічного розвитку
Далі наше з вами завдання позначити на контурній карті країни ,які ми з вами розглянули .
1.Наводимо межі держави
2 замальовуємо кольором або штриховкою позначину територію
3.Позначаємо столицю
4.Створюємо легенду карти (умовні позначення )
Економічно розвинуті
-країни "Великої сімки"
- економічно розвинуті...
IV.Підсумок уроку
V.Домашнє завдання
&3 читати та переказувати ,вивчити конспект,закінчити практичну роботу