Урок "Конспект уроку з географії для 9 - го класу на тему :"Трудові ресурси .Економічно активне населення "

Про матеріал

Трудові ресурси . Економічно активне населення .

Зайнятість населення . Безробіття

Мета уроку : Дати визначення трудові ресурси ,економічно активне населення ,безробіття ;

розповісти про кількість і якість трудових ресурсів

з'ясувати види зайнятості ;

визначити склад економічно - активного населення ;

розглянути види безробіття ;

познайомити із причинами безробіття

виховувати відповідальність та наполегливість

Тип уроку: формування нових знань та вмінь

Обладнання : підручник,зошит

Хід уроку

І.Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

*Що таке релігія ?

*Які вам відомі найбільші релігії?

*Назвіть напрямки в християнстві

*Що таке віровчення

*Які вам відомі віровчення

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

?Діти ,як ви думаєте ,що таке трудові ресурси ?

Трудові́ ресу́рси — Трудові ресурси - це частка населення, що має необхідні для роботи розумові здібності, знання, а також фізичні здоров'яТакож ,це частина працездатного населення: чоловіки віком від 16 до 65 років та жінки віком від 16 до 60 років.

!Основу трудових ресурсів складає економічно активне населення .

?Що ж таке економічно активне населення?

Економічно активне населення — це частина населення обох статей, яка протягом певного періоду забезпечує пропозицію своєї робочої силидля виробництва товарів і надання послуг.

?З чого ж складається економічно активне населення

Перегляд файлу

Трудові ресурси . Економічно активне населення .

Зайнятість населення . Безробіття

Мета уроку :   Дати визначення трудові ресурси ,економічно активне населення ,безробіття ;

  розповісти про кількість і якість трудових ресурсів

  з'ясувати види зайнятості ;

  визначити склад економічно  - активного населення ;

  розглянути види безробіття ;

  познайомити із причинами безробіття

  виховувати відповідальність та наполегливість

Тип уроку:     формування нових знань та вмінь

Обладнання : підручник,зошит

Хід уроку

І.Організаційний момент

ІІ. Актуалізація  опорних знань

  • Що таке релігія ?
  • Які вам відомі найбільші релігії?
  • Назвіть напрямки в християнстві
  • Що таке віровчення
  • Які вам  відомі віровчення

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

?Діти ,як ви думаєте ,що таке  трудові ресурси ?

Трудові́ ресу́рси Трудові ресурси - це частка населення, що має необхідні для роботи розумові здібності, знання, а також фізичні здоров'яТакож ,це частина працездатного населення: чоловіки віком від 16 до 65 років та жінки віком від 16 до 60 років.

!Основу трудових ресурсів  складає економічно активне населення .

?Що ж таке економічно активне населення?

Економічно активне населення — це частина населення обох статей, яка протягом певного періоду забезпечує пропозицію своєї робочої сили для виробництва товарів і надання послуг.

?З чого ж складається економічно активне населення

 

?Що таке на вашу думку зайнятість населення ?

За́йнятість — це діяльність громадян, яка пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і приносить їм дохід у грошовій або іншій формі.

Яка ж буває зайнятість ?

!Великою проблемою ,як в Україні  так і в світ є безробіття .

?Що ж це таке ?

Безробіття — це складне соціально-економічне явище, при якому частина економічно активного населення не має роботи й заробітку.

!Безробіття класифікують за різними показниками. Давайте з вами їх  розглянемо.

 

 

?Які ж функції безробіття?

Функції безробіття:

- відіграє роль резерву для здійснення розширення виробництва;

- відіграє роль пресу, що обмежує зростання зарплати;

- відіграє роль соціального санітара, що дозволяє проводити відбір кадрів.

Безробіття буває різне

 

? Як  ви думаєте  ,що є причиною безробіття

?Які ж наслідки безробіття ?

  • - відбувається знецінення, недовикористання людського потенціалу суспільства;
  • - погіршується якість життя безробітних і членів їх сімей;
  • - відбувається втрата авторитету в сім’ї, руйнування соціальних зв’язків;
  • - посилюється тиск на розмір заробітної плати зайнятих з боку тих, хто конкурує на ринку праці;
  • - збільшуються витрати суспільства та індивіда на відновлення або зміну професійного статусу і рівня продуктивної праці;
  • - формуються категорії осіб, схильних до вчинків, що суперечать прийнятим соціальним нормам і цінностям;
  • - зміна соціального статусу людини за певних умов перетворюється на соціальну дискримінацію;
  • - відбувається втрата життєвої перспективи і навіть бажання жити.

IV. Підсумок уроку

  • Що таке трудові ресурси ?
  • Дайте визначення економічно активне населення ,з чого воно складається ?
  • Що таке зайнятість ,які вам відомі види зайнятості ?
  • Що таке безробіття ?Назвіть його показники
  • Які вам відомі види безробіття ?
  • Назвіть функції безробіття
  • Які функції безробіття ?
  • Які наслідки безробіття ?

V. Домашнє завдання

  

docx
Додано
5 лютого 2018
Переглядів
2350
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку